• Wyświetleń: 2083
    • Dodano: 2015-12-14 / 06:00
    • Komentarzy: 0
    • Artykuł sponsorowany

    RODM Opole inicjatorem działań międzynarodowych w regionie

    Zbliżający się koniec roku kalendarzowego zbiega się w czasie z zakończeniem kolejnego roku działalności Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Opolu, który został powołany przy Fundacji Rozwoju Śląska oraz Wspierania Inicjatyw Lokalnych 1 kwietnia 2013 roku na mocy decyzji Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Jest to doskonały moment na dokonanie podsumowania i oceny dotychczasowej pracy, która w bieżącym roku koncentrowała się wokół obchodów "Roku Samorządności" oraz "Europejskiego Roku na Rzecz Rozwoju".


    Ośrodek w Opolu aktywnie włączył się w ogólnopolskie i ogólnoeuropejskie obchody poprzez animowanie w ich ramach wydarzeń o zasięgu regionalnym. Wspólnie z partnerami samorządowymi, organizacjami pozarządowymi oraz środowiskiem akademickim i szkolnym z sukcesem współorganizowaliśmy szereg projektów. Nie tylko służyły one promocji polskiej polityki zagranicznej, ale odpowiadały także potrzebom i oczekiwaniom mieszkańców regionu. Z myślą o nich wspólnie z Urzędem Marszałkowskim zorganizowaliśmy debaty, które były okazją do rozmowy zarówno na temat odrodzenia polskiej samorządności, jak i integracji trzeciego sektora w województwie opolskim.

    Tegoroczna działalność RODM Opole to także spotkania z ekspertami - dr. Borisem Mattoš oraz dr. Lukášem Vomlela, które dały uczestniczącym w nich studentom możliwość bezpośredniego spotkania i podjęcia dyskusji na temat roli i znaczenia Grupy Wyszehradzkiej oraz wpływu dyplomacji obywatelskiej na stosunki polsko-czeskie. Obchody Dnia Służby Zagranicznej skierowano natomiast do młodzieży gimnazjalnej, która w listopadzie uczestniczyła w spotkaniu z Konsulem Honorowym Republiki Austrii we Wrocławiu dr. Edwardem Wąsiewiczem.

    W ramach zadań informacyjno-edukacyjnych zainicjowaliśmy nowy kierunek działań dotyczący promocji formuły debat oksfordzkich w województwie opolskim. Wsparciem w tym zakresie służą nam w szczególności Zespół Szkół Ekonomicznych w Opolu oraz Studenckie Koło Naukowe Politologów Uniwersytetu Opolskiego. Współpraca z tym ostatnim rozwija się intensywnie także w zakresie współtworzenia elektronicznego pisma naukowego "Politicon".

    Ponadto RODM Opole kontynuował cykl warsztatów, lekcji i wykładów przeznaczonych dla dzieci i młodzieży szkolnej naszego województwa. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych odbiorców tematyka zajęć była na bieżąco aktualizowana, dzięki czemu cieszyły się one niezmiennie wysoką popularnością.

    Dziękujemy wszystkim naszym partnerom, wolontariuszom i sympatykom za dotychczasową współpracę.


    Zadanie dofinansowane ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Poglądy wyrażone w publikacji są poglądami autorów i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

    Artykuł sponsorowany


    Artykuł sponsorowany

    sponsorowany
    reklama

    Wydarzenia pod patronatem portalu

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest całkowicie zamknięte.