• Wyświetleń: 2695
    • Dodano: 2015-11-29 / 12:24
    • Komentarzy: 3

Fenomenalne zwycięstwo Gwardii z Pogonią Szczecin 24:23

- Kto ma słabe nerwy, niech tutaj nie przychodzi - mówił po meczu kołowy Mateusz Jankowski. Superligowi szczypiorniści Gwardii Opole zaserwowali kibicom jeden z najlepszych meczów od lat. Zwycięskiego gola na 2 sekundy przed końcem zdobył Rok Simic, a kibice długo nie mogli się pozbierać.

Przed meczem wszyscy po cichu liczyli na zwycięstwo z Pogonią Szczecin. Opole zbudowało w hali przy Kowalskiej twierdze, w której tylko mistrz Polski z Kielc wywiózł komplet punktów. Jednocześnie każdy kibic pamiętał, że przyjedzie drużyna, która jako jedyna urwała punkty Vive Tauronowi.

Gwardia zaczęła bez kompleksów, ale niestety już w 9 minucie Pogoń odskoczyła do stanu 5:2. Choć wyrównaliśmy - 6:6, to wtedy nasza gra kompletnie się posypała. Świetne rozegrania Michala Bruna i błędy w obronie sprawiły, że Gwardia po 20 minutach przegrywała 6:10, a po pierwszej połowie było 9:12.

Na drugą połowę wyszliśmy bardziej zmotywowani, z ogromnymi chęciami wyrwania Pogoni dwóch punktów. Grę na swoje barki wziął m.in. Nenad Zeljić, którego niemal każdy rzut lądował w bramce (6 goli w spotkaniu). W 15 minucie zrobiło się 16:16 i mecz zaczął się od nowa. Bramkarz Emir Taletović, podobnie jak w meczu z Zabrzem, postanowił wejść na poziom z innej planety. W 22 minucie Gwardia miała nawet dwubramkowe prowadzenie - 20:18.

Na minutę przed końcem był remis po 23. Piłka trafił do Jankowskiego, który trafił w słupek, a chwilę później wyleciał na dwie minuty, Jakimś cudem udało nam się zatrzymać gości w ataku, a na kilkanaście sekund przed końcem trener Kuptel wziął czas. Piłka trafiła do Roka Simicia ,który z wręcz leżącej pozycji trafił na 24:23. Ciężko opisać to, co się wtedy wydarzyło w hali przy Kowalskiej.

- Jak wychowałem się w Płocku, gdzie kibice są wspaniali, ale to co się dzieje w tej hali przechodzi ludzkiego pojęcie - mówił po meczu trener Michał Skórski. - Mamy najlepszych kibiców w kraju i dzięki nim wygrywamy mecze u siebie - dodał.

Gwardia po 13-tej kolejce wskoczyła na 6 miejsce w tabeli.

2015-11-30 15:09:51 [89.79.89.*] id:1398270