• Wyświetleń: 2665
    • Dodano: 2015-11-15 / 13:33
    • Komentarzy: 11

Odra wygrała i przerwę spędzi na fotelu lidera!

W ostatniej kolejce rundy jesiennej Odrę Opole czekał mecz ze Skrą Częstochowa. Dodatkową motywacją dla podopiecznych Zbigniewa Smółki był remis Rekordu Bielsko Biała. Odra wykorzystała szansę, wygrała 2:0 i przerwę zimową spędzi na fotelu lidera.

Piłkarzom Odry chyba od początku było trochę zimno w Częstochowie, bo zaczęli od agresywnego i szybkiego biegania w okolicach bramki gospodarzy. Na pierwszego gola długo nie czekaliśmy. W 13 minucie Kolanko zagrał do Przemysława Belli, który głową skierował piłkę do siatki.

Ten gol rozluźnił Odrę i zdenerwował Skrę, która postanowiła za wszelką cenę wyrównać. Gdyby nie dobra postawa Tobiasza Weinzettela, to z pewnością nasi gracze nie schodziliby do szatni po pierwszej połowie z uśmiechem na ustach.

W drugiej połowie nasi bezlitośnie zaczęli obijać bramkę gospodarzy. Najpierw Bella trafił w słupek, a za chwilę Damian Ałdaś idealnie wycelował w poprzeczkę. W 67 minucie ten sam zawodnik mógł się zrewanżować i trafić prosto w siatkę. Niestety nie wykorzystał rzutu karnego, który sędzia podyktował po faulu na Waldemarze Gancarczyku.
    Jednak cały czas było nerwowo, bo wystarczyła jedna skuteczna kontra rywali, aby wyrównać. Wszystko zostało wyjaśnione dopiero w 89 minucie. Mateusz Peroński strzelił na 2:0 i takim wynikiem zakończyło się to spotkanie.

W rundzie jesiennej Odra Opole zdobyła 34 punkty. 10 spotkań wygrała, 4 zremisowała i jedno przegrała. Po remisie Rekordu z rezerwami Ruchu Chorzów, to OKS będzie liderem w przerwie zimowej.

2015-11-15 18:31:10 [178.37.149.*] id:1394484
    mr.blant: Napisał postów [1019], status [stały bywalec] Reputacja
    tylko odra oks!!

2015-11-16 00:45:15 [159.205.94.*] id:1394544
    Hetman Wielki: Napisał postów [350], status [pismak] Reputacja
    wybierz sobie.... Rzeka ma długość 854,3 km[1], z czego 742 km[2][3] w Polsce. Powierzchnia dorzecza Odry obejmuje obszar 118 861 km²[2][3] z tego 106 056 km² w Polsce[2][3]. Wypływa na wschodzie Czech, w Górach Odrzańskich w Sudetach Wschodnich, na wysokości 634 m n.p.m.[4]; uchodzi do Roztoki Odrzańskiej, będącej zatoką Zalewu Szczecińskiego, w północno-zachodniej części Polski, przy północnej granicy miasta Police. Największymi miastami nad Odrą są: Wrocław, Szczecin i Opole w Polsce oraz Ostrawa w Czechach. ................................................................................ ........... Odra (łac. morbili) – wysoce zaraźliwa choroba zakaźna wieku dziecięcego wywoływana przez należący do rodziny paramyksowirusów wirus odry. Zidentyfikowano 21 szczepów wirusa ................................................................................ ............ OKS „ODRA” Opole – Opolski Klub Sportowy, założony 16 czerwca 1945 roku w Opolu, który obecnie gra w II lidze, grupa zachodnia. W ostatnich latach działa jedynie sekcja piłkarska (drużyny seniorów i juniorskie).
    2015-11-16 07:12:51 [83.4.11.*] id:1394553
    św_juzef: Napisał postów [12741], status [VIP] Reputacja
    obecnie gra w III lidze ;)
    2015-11-15 20:51:52 [188.146.64.*] id:1394530
    tomuniu: Napisał postów [2885], status [Szycha] Reputacja
    W zeszłym roku było podobnie i jak się skończyło wszyscy wiemy oby w tym sezonie był ten upragniony awans.

avacanda: Napisała postów [1976], status [Szycha] Reputacja
    Odra Opole - klub "piłkarski" to miejsce które powinno się zaorać i powiększyć jego kosztem basen
    2015-11-15 17:27:01 [159.205.55.*] id:1394459