• Wyświetleń: 2130
    • Dodano: 2015-11-11 / 20:56
    • Komentarzy: 5

Nie ma mocnych na siatkarki AZS-u Opole! Lider ograny 3:0

To miał być niezwykle trudny mecz, a okazał się (długim) spacerkiem AZS-u Opole. W 8. kolejce II ligi kobiet, nasze siatkarki wygrały 3:0 z PLKS-em Pszczyna i wskoczyły na fotel lidera. AZS jest jedyną niepokonaną drużyną w lidze.

Wbrew pozorom początek spotkania nie był kolorowy. Lider z Pszczyny zaczął z przytupem i w pewnym momencie prowadził 10:5. To nie podłamało naszych zawodniczek, które dzięki dobrej grze w bloku doprowadziły do wyrównania. Końcówki seta to koncert podopiecznych Grzegorza Silczuka, które wygrały pierwszą partię 25:17.

Początek drugiego seta był niestety bliźniaczo podobny do pierwszego. Nasze siatkarki zaczęły od kilku punktowej straty, żeby później się ratować i zapewnić emocje licznie zgromadzonym kibicom. W tym secie jak i w całym spotkaniu świetnie spisywała się MVP meczu, libero Daria Michalak. Jej obrony były impulsem dla reszty zawodniczek do wykończenia akcji na siatce. Druga partia zakończyła się zwycięstwem 25:19.

Trzeci set to dominacja AZS-u Opole od pierwszej do ostatniej piłki. Tym razem zawodniczki nie zaserwowały emocji i pewnie zmierzały do siódmego zwycięstwa z rzędu. Rywalki ugrały tylko 18 punktów w tym secie.

To zwycięstwo zapewniło siatkarkom z Opole fotel lidera z przewagą 1 punktu nad PLKS-em Pszczyna. Jednak trzeba zaznaczyć, że AZS ma jeden zaległy mecz.

2015-11-12 14:15:36 [87.105.135.*] id:1393601
    Hetman Wielki: Napisał postów [350], status [pismak] Reputacja