• Wyświetleń: 4093
    • Dodano: 2015-11-11 / 10:02
    • Komentarzy: 17

Reprezentacja Polski U-18 przegrała z Serbią 0:2

Ponad 2 tysiące kibiców obserwowało towarzyski mecz reprezentacji Serbii i Polski do lat 18-stu. Nasi reprezentanci częściej byli przy piłce, prowadzili grę i optycznie wydawali się lepsi, ale za to meczów się nie wygrywa. Serbowie byli bezwzględni w kontratakach i wygrali 2:0. Rewanż w czwartek na stadionie w Brzegu.

Wielu kibiców pojawiło się na Oleskiej 51, aby zobaczyć m.in. gracza Arsenalu Londyn - Krystiana Bielika. Od początku dało się zauważyć, że ten gracz wziął się za rozegranie, ale naszym brakowało ostatniego podania otwierającego drogę do bramki. Momentami podopieczni Rafała Janasa zamiast uderzać, chcieli do niej "wejść"

Natomiast Serbowie postawili na skuteczność. W pierwszej połowie nie mieli zbyt wielu sytuacji, ale jak już atakowali to za każdym razem bardzo groźnie. W 30 minucie dośrodkowanie z prawej strony wykorzystał Vanja Vucićević, który z najbliższej odległości pokonał naszego golkipera Bartłomieja Żynela.

W drugiej połowie Polacy postanowili odrobić stratę, a Serbowie zamurowali się na swojej połowie. Jednak wszystkie nasze strzały trafiały w bramkarz, obrońców lub bandy za bramką. W 71 minucie kolejna kontrę przeprowadzili Serbowie. W pewnym momencie pod naszym polem karnym zrobiło się wielkie zamieszanie, które wykorzystał Veljko Birmancević strzelając na 2:0. Polacy z jeszcze większym impetem zaatakowali, ale na nic się to zdało.

Wśród naszych graczy warto wyróżnić Przemysława Płachetę, który wszedł na boisko 30 minut przed końcem spotkania. Gracz wyraźnie poderwał nasz zespół do ataku i nawet miał kilka dogodnych sytuacji do strzelenia bramki. Niestety chęci to za mało.

Rewanż w czwartek na Stadionie Miejskim w Brzegu. Początek o godzinie 13:00. O tej samej godzinie i na tym samym stadionie zagra Odra Opole meczu Pucharu Polski ze Stalą Brzeg. Jedyną różnicą jest to, że OKS zagra dziś.

2015-11-11 19:02:12 [89.64.12.*] id:1393361
    Byliśmy, Oleska nieprzyjazna dla Polaków :-D nie mieli farta, tyleeeee akcji! Serbowie punktowali, pozdrawiam.

Goodway: Napisał postów [38961], status [VIP] Reputacja
    ważne żeby widzew dzisiaj wygrał i kibice byli wkulfieni w warszawie ;) to bydzie ładna rozpierducha ;)
    2015-11-11 11:30:57 [94.254.145.*] id:1393292
    hahahaha: Napisał postów [22273], status [VIP] Reputacja