• Wyświetleń: 3004
    • Dodano: 2015-11-07 / 17:55
    • Komentarzy: 8

AZS rozjechał MKS. Siatkarki z Opola zaliczyły szóste zwycięstwo z rzędu

59 minut wystarczyło, aby II ligowe siatkarki AZS-u Opole rozgromiły przedostatni w tabeli MKS Świdnica 3:0. Można powiedzieć, że ten mecz to trening przed kolejnym spotkaniem, w którym podopieczne Grzegorza Silczuka zagrają z liderem tabeli - PLKS-em Pszczyna.

Od samego początku było widać, że wygrać może tylko jeden zespół. AZS przeważał w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i z seta na set coraz bardziej się rozpędzał. Pierwszą partię nasze siatkarki wygrały 25:16.

W drugiej części obraz gry się nie zmienił. - Byłyśmy bardzo zgrane - mówiła po meczu libero AZS-u, Daria Michalak - Jak któraś z dziewczyn potrzebowała wsparcia na boisku, to każda z nas była gotowa do pomocy. U nas nie ma rezerwowych zawodniczek i to można było dzisiaj zobaczyć - dodała Michalak.

Drugiego seta zawodniczki z Opola wygrały 25:10, a trzeciego do 12-stu. Nagrodę MVP zgarnęła przyjmująca AZS-u, Joanna Kocemba.

O ile w tym meczu nie było problemów, to prawdziwy sprawdzian nasze zawodniczki będą miały w środę 11 listopada o godzinie 17:00. Do Opola przyjedzie lider II ligowej tabeli - PLKS Pszczyna.

- Już od jakiegoś czasu przygotowujemy się do tego spotkania i zrobimy wszystko, żeby je wygrać. Na pewno jest jakaś presja. Chcemy jak najlepiej zagrać, aby samodzielnie objąć fotel lidera - dodała Michalak.

Opolanki są wiceliderem tabeli, ale mają jeden mecz mniej, ponieważ pauzowały w pierwszej kolejce.

2015-11-08 23:12:58 [89.64.13.*] id:1392573