• Autor: Majlan
    • Wyświetleń: 6700
    • Dodano: 2015-10-31 / 16:47
    • Komentarzy: 77

    Na Opolszczyźnie groby przystrajamy raczej klasycznie

    Na Opolszczyźnie groby przystrajamy raczej klasycznie
    Na Opolszczyźnie groby przystrajamy raczej klasycznie

    - Klasyczne, okrągłe znicze są w tym roku najpopularniejsze - mówi Pan Adam. (Fot. Majlan)

    Mimo ogromnego wyboru spośród kształtów i kolorów zniczy oraz kwiatów, groby przyozdabiamy raczej klasycznie, choć - jak mówią sprzedawcy - to właśnie w prostocie tkwi całe piękno.

    - Każdego roku co innego jest modne. W tym najlepiej schodzą chryzantemy wielkokwiatowe w żółtym kolorze - mówi Agnieszka Panasiewicz, która sprzedaje kwiaty przy Cmentarzu Komunalnym na Półwsi.

    Zobacz takze Pusta "małpka" na fotelu pasażera. Kierowca miał ponad 2,5 promila

    Adam Rakowski, który handluje zniczami, zauważa upodobanie mieszkańców Opola do klasycznych kształtów. - Ludzie bardzo chętnie kupują okrągłe znicze. Najmodniejsze są te w kolorze fioletowym, ozdobione cyrkoniami. Klientom szczególnie polecamy otwarte lampki, gdyż dają one wspaniałe światło wieczorem - mówi pan Adam.

    Napotkana przez nas pani Ewa, która porządkowała grób swojego męża, również stawia na prostotę. - Wie pan, te wszystkie zbędne udziwnienia to nie w moim guście. Lubię, gdy 1 listopada na grobie jest kolorowo, ale stronię od grających zniczy czy sztucznych kwiatów - słyszymy.

    Ceny kształtują się podobnie, jak w roku ubiegłym. Chryzantemy w doniczkach kosztują średnio od 10 do 30 złotych. Na znicze wydamy od 3 do nawet 50-60 złotych za te największe. W ofercie, obok wkładów olejowych, są również wkłady elektroniczne, także grające.
    reklama

    Więcej zdjęć

    Na Opolszczyźnie groby przystrajamy raczej klasycznie

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2015-11-01 19:40:13 [31.175.111.*] id:1390536  
    avacanda: Napisała postów [1975], status [Szycha] Reputacja
    a ja u tej pani dzisiaj kupowałem kwiaty i na żywo jest urocza :) ma ładny uśmiech

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2015-11-01 19:47:46 [89.79.80.*] id:1390537  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    Pokazała ci tulipanka;)
    2015-10-31 17:11:34 [217.197.76.*] id:1390339  
    opolaninn: Napisał postów [3122], status [Szycha] Reputacja
    ładna pani ;-)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [19]
    2015-10-31 17:23:33 [217.247.161.*] id:1390342  
    anstel: Napisał postów [3800], status [VIP] Reputacja
    Szału nima 50 zł , za loda.
    [-3]
    2015-10-31 17:47:56 [83.27.59.*] id:1390345  
    dzony: Napisał postów [6670], status [VIP] Reputacja
    Trochu koniuwata ale co tam gusta i guściki ;))
    2015-10-31 17:56:40 [89.79.80.*] id:1390348  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    Za co się przebieracie na Hallowyn...ja za okres...spóźnię się i wszyscy będą się bali!!!:)))
    2015-10-31 18:05:02 [83.29.47.*] id:1390349  
    dzony: Napisał postów [6670], status [VIP] Reputacja
    Ciekawe przebranie juz widze jak tamponik w ketchapie wchodzi na sale ;))))
    2015-10-31 18:08:09 [83.30.55.*] id:1390350  
    Lady_A: Napisała postów [1], status [żółtodziób] Reputacja
    Dziękuję opolanin ;)
    2015-10-31 18:13:00 [83.29.47.*] id:1390351  
    dzony: Napisał postów [6670], status [VIP] Reputacja
    Znam opolanina uwierz to stary sciemniacz :) Nie wierz chłopom Lady
    2015-10-31 18:15:51 [79.190.35.*] id:1390352  
    Stefan: Napisał postów [26996], status [VIP] Reputacja
    Można się jeszcze za deadline przebrać :]
    2015-10-31 18:44:12 [217.99.146.*] id:1390354  
    coolerr: Napisał postów [12933], status [VIP] Reputacja
    Hmm,przebieranie,Halloween ?? "Hamerykany"??" Krześcijanie"?Walentynki? Sztefen, nie musisz się przebierać..Zawsze będziesz sobą..
    2015-10-31 18:46:54 [83.29.47.*] id:1390355  
    dzony: Napisał postów [6670], status [VIP] Reputacja
    W każdej Kobiecie dżemie Piękno wystarczy je tylko odkryć ;)))
    2015-10-31 18:49:39 [217.99.146.*] id:1390356  
    coolerr: Napisał postów [12933], status [VIP] Reputacja
    Tia, ale w truskawkowym czy malinowym?
    2015-10-31 18:57:56 [83.29.47.*] id:1390357  
    dzony: Napisał postów [6670], status [VIP] Reputacja
    Wole tabasko ;)
    2015-10-31 19:00:29 [217.99.146.*] id:1390358  
    coolerr: Napisał postów [12933], status [VIP] Reputacja
    Ale kobiecy dżem opreferujesz jak mniemam>?
    2015-10-31 19:02:28 [217.99.146.*] id:1390359  
    coolerr: Napisał postów [12933], status [VIP] Reputacja
    *Preferujesz..Przepraszam..
    2015-10-31 19:05:40 [83.29.47.*] id:1390360  
    dzony: Napisał postów [6670], status [VIP] Reputacja
    Ok. truskawkowy ale tabasko dla pikanterii np. zmysłów :)))
    2015-10-31 20:09:19 [217.197.76.*] id:1390407  
    helios: Napisał postów [52], status [rozkręcił się] Reputacja
    Zgadzam się śliczna pani
    2015-11-01 19:04:55 [217.197.76.*] id:1390530  
    opolaninn: Napisał postów [3122], status [Szycha] Reputacja
    proszę Lady A ;-)
    2015-11-01 19:09:06 [83.7.104.*] id:1390532  
    dzony: Napisał postów [6670], status [VIP] Reputacja
    Opolanin nie nadymaj się na daremno bo to mężatka która ci tylko podziękowała za miły wpis ;( ales naiwny
    2015-11-01 19:29:24 [217.197.76.*] id:1390534  
    opolaninn: Napisał postów [3122], status [Szycha] Reputacja
    dzony Twój gust już poznałem .
    2015-11-01 19:31:21 [217.197.76.*] id:1390535  
    opolaninn: Napisał postów [3122], status [Szycha] Reputacja
    z resztą mężatka czy nie jakie to ma znaczenie??czy ja od niej coś chce ??stwierdziłem tylko fakt a Ty dopisałeś do tego jakąś dziwną ideologie!
    2015-10-31 19:12:58 [93.181.151.*] id:1390363  
    Rolnikos: Napisała postów [9312], status [VIP] Reputacja
    i weź kup takiej kwiaty jak sama nimi handluje :P

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [19]
    2015-10-31 19:16:38 [83.26.87.*] id:1390366  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    hm, kwiatki? kup np. coś ze złota ;}
    2015-10-31 19:17:19 [93.181.151.*] id:1390368  
    Rolnikos: Napisała postów [9312], status [VIP] Reputacja
    taaa..............
    2015-10-31 19:20:09 [83.26.87.*] id:1390372  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    nie taaa...., tylko - oczywiście ;}
    2015-10-31 19:21:51 [83.26.87.*] id:1390374  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    chciałbyś po taniu, nie ma lekko .... ;D
    2015-10-31 19:22:46 [93.181.151.*] id:1390376  
    Rolnikos: Napisała postów [9312], status [VIP] Reputacja
    to lepiej wcale :P hahahaha
    2015-10-31 19:23:25 [83.26.87.*] id:1390377  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    no i tracisz ........... ;D
    2015-10-31 19:24:09 [83.29.47.*] id:1390378  
    dzony: Napisał postów [6670], status [VIP] Reputacja
    Wy kobitki to wiecie jak faceta wycyckać :)))
    2015-10-31 19:24:39 [217.99.146.*] id:1390379  
    coolerr: Napisał postów [12933], status [VIP] Reputacja
    Po Taniu..Tia..Już po...Taniu,odpręż się..Te 2 min, to było coś..Zapalmy.
    2015-10-31 19:29:12 [93.181.151.*] id:1390380  
    Rolnikos: Napisała postów [9312], status [VIP] Reputacja
    niema to jak połówka czystej :D
    2015-10-31 19:31:22 [83.29.47.*] id:1390381  
    dzony: Napisał postów [6670], status [VIP] Reputacja
    Rolnikos a mi sie piwo skonczyło :( masakra jak ja będę teras pisoł ;(((
    2015-10-31 19:50:21 [93.181.151.*] id:1390390  
    Rolnikos: Napisała postów [9312], status [VIP] Reputacja
    skocz po pół litra albo i litr co by nie biegać dwa razy :P
    2015-10-31 19:51:45 [217.153.196.*] id:1390393  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    rolnik teraz twoja kolej dawaj po flaszkę;)
    2015-10-31 20:28:59 [93.181.151.*] id:1390408  
    Rolnikos: Napisała postów [9312], status [VIP] Reputacja
    Kwiaty bym ewentualnie kupił ale....... potem kolacja :D
    2015-10-31 20:33:51 [217.153.196.*] id:1390410  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    ze śniadaniem;)
    2015-10-31 20:36:04 [83.26.87.*] id:1390412  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    aleś sknerowaty - ewentualnie....................................... :(
    2015-10-31 20:37:05 [93.181.151.*] id:1390413  
    Rolnikos: Napisała postów [9312], status [VIP] Reputacja
    ja ide na tv, baj wam :P hahah
    2015-10-31 20:38:29 [83.26.87.*] id:1390414  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    no to bywaj ;)
    2015-11-01 17:21:58 [93.181.151.*] id:1390515  
    Rolnikos: Napisała postów [9312], status [VIP] Reputacja
    to co z tymi kwiatami ??
    2015-11-01 17:56:36 [83.7.104.*] id:1390517  
    dzony: Napisał postów [6670], status [VIP] Reputacja
    Łoj tu Rolnikos tylko wizyta u jubilera bo kwiotki juz ma no chyba że Mariot ;))) albo Bali
    2015-10-31 19:49:41 [90.156.124.*] id:1390388  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    Jak ta pani trzyma w rękach chryzantemy wielkokwiatowe to ja jestem tybetański Dalaj Lama. ;)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [10]
    2015-10-31 19:51:09 [217.153.196.*] id:1390391  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    od tych żółtych można dostać zajoba z przerzutką;)
    2015-10-31 19:51:16 [90.156.124.*] id:1390392  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    Ze żółte /te najbardziej chodliwe w tym roku/ tego nie kwestionuje.......
    2015-10-31 19:52:45 [91.193.208.*] id:1390394  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    co Ci się znowu nie podoba?
    2015-10-31 19:53:55 [90.156.124.*] id:1390395  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    Demot, właśnie w tym roku wyjątkowo kupiłam żółte, ale nie wielkokwiatowe, bo te akurat są nieodporne na spadki temp.....
    2015-10-31 19:55:12 [217.153.196.*] id:1390396  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    i tak wszystkie po tygodniu już są sflaczałe:/
    2015-10-31 19:55:41 [90.156.124.*] id:1390398  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    Jak zwykle czytam RAII i zdjęcie nie pasuje mi do textu Majlana, Gregowi bym wybaczyła nieścisłośc ;)...
    2015-10-31 20:03:02 [83.29.47.*] id:1390402  
    dzony: Napisał postów [6670], status [VIP] Reputacja
    Ale ostatnio majlan nawet nie był w stanie podać marek samochodu podczas wypadku na A4 bo pisal osobówki i ciężarowy więc był pewnie po imprezie ;(((
    2015-10-31 20:08:21 [217.99.146.*] id:1390405  
    coolerr: Napisał postów [12933], status [VIP] Reputacja
    Wszystkie te redachtory to kuzyni właściciela,po politologi lub marketingu..Nawet na bani napisałbym rzetelniej..Ostatnie słowo,drodzy redachtorzy znajdziecie z słowniku..Sukcesu nie wróżę..
    2015-10-31 20:08:37 [217.99.146.*] id:1390406  
    coolerr: Napisał postów [12933], status [VIP] Reputacja
    *W.
    2015-11-01 11:43:01 [83.10.135.*] id:1390487  
    Włatca Móch: Napisał postów [1664], status [Szycha] Reputacja
    Ty jesteś Tybetańską zmorą :D
    2015-10-31 22:20:42 [89.74.42.*] id:1390424  
    MegaTroll: Napisał postów [1442], status [rozpisany/na] Reputacja
    Tegorocznym hitem jest znicz led z pozytywką grający "Wstań powiedz nie jestem sam".

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [4]
    2015-10-31 23:19:51 [84.131.77.*] id:1390433  
    mike: Napisał postów [1360], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    bardzo mondre..albo, sieben, acht, gute nacht...
    2015-11-01 00:02:16 [83.22.253.*] id:1390437  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    "mocarz" w zbyt dużej dawce...
    2015-11-01 00:15:11 [84.131.77.*] id:1390438  
    mike: Napisał postów [1360], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    nojn, cejn, szlafen gejn...
    2015-11-01 11:41:37 [83.10.135.*] id:1390485  
    Włatca Móch: Napisał postów [1664], status [Szycha] Reputacja
    "Wstawaj szkoda dnia..."
    2015-11-01 01:07:46 [83.26.252.*] id:1390440  
    Eustachy: Napisał postów [43], status [rozkręca się] Reputacja
    Śmietnik robi się z takich rzeczy jak: Sztampowy grób z leżakiem, piaskowane litery i maskowanie tego przez środki doraźne takie jak znicze w przesadnych ilościach, burzę kwiatów i inne dziwactwa. Wystarczyłoby postawić dobrze wybrany kamień z wypolerowaną napisówką i litery wykute przez doświadczonego liternika (nie wypiaskowane) bo te pierwsze mają zupełnie inną grę światła lub pomnik nawiązujący do życia osoby, która odeszła. To tak w dużym skrócie :)

    Nick:
    Treść:
    2015-10-31 22:21:39 [89.74.42.*] id:1390425  
    MegaTroll: Napisał postów [1442], status [rozpisany/na] Reputacja
    A na cokolwiek sprzedawane "pod cmentarzem" można dostać paragon ?

    Nick:
    Treść:
    2015-10-31 21:59:28 [46.204.247.*] id:1390420  
    sib: Napisał postów [1836], status [Szycha] Reputacja
    A co się dziwić jak kradną....

    Nick:
    Treść:
    2015-10-31 17:29:38 [213.196.200.*] id:1390343  
    paulus6: Napisał postów [6307], status [VIP] Reputacja
    halloween nie swiętujecie,czy co

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [12]
    2015-10-31 19:37:58 [90.156.124.*] id:1390382  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    A co to jest? Skąd to przyszło?
    2015-10-31 19:38:38 [90.156.124.*] id:1390383  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    Jakieś przebierańce waliły mi do drzwi...to jest to?
    2015-10-31 19:39:07 [91.193.208.*] id:1390384  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    to szatan! nie otwieraj!;)
    2015-10-31 19:40:22 [83.29.47.*] id:1390385  
    dzony: Napisał postów [6670], status [VIP] Reputacja
    Ze Smolenska droga moja siora ;)
    2015-10-31 19:42:20 [90.156.124.*] id:1390386  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    Z reguły nie otwieram jak jestem sama w domu drogi RAII ;)
    2015-10-31 19:44:44 [83.29.47.*] id:1390387  
    dzony: Napisał postów [6670], status [VIP] Reputacja
    Bardotko a jesteś teraz sama w domku ;))
    2015-10-31 19:50:08 [217.153.196.*] id:1390389  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    Ooo dzony chce cię dosiąść;)
    2015-10-31 19:55:22 [83.29.47.*] id:1390397  
    dzony: Napisał postów [6670], status [VIP] Reputacja
    To stawiam litra i na zdrowie Bardotki ;))
    2015-10-31 19:56:46 [90.156.124.*] id:1390399  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    Przeca mówie, że nie otwieram! ;)
    2015-10-31 19:58:42 [83.29.47.*] id:1390400  
    dzony: Napisał postów [6670], status [VIP] Reputacja
    Ty nie ale my otworzymy za twoje zdarowie Piękna Berżit bardot
    2015-10-31 20:02:00 [90.156.124.*] id:1390401  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    z/w
    2015-10-31 20:07:45 [87.149.155.*] id:1390403  
    sebastian325i: Napisał postów [13399], status [VIP] Reputacja
    postraszyłem trochę te biedne dzieciaczki... jeździłem samochodem po okolicy miałem maskę na pysku tego kolesia z PIŁY... ale był pissssk...
    2015-10-31 17:22:55 [89.79.80.*] id:1390340  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    Są tacy co mają choinki ze światełkami jak na Boże Narodzenie;)

    Nick:
    Treść:
    2015-10-31 16:57:28 [83.7.106.*] id:1390335  
    ElNajman: Napisał postów [802], status [stały bywalec] Reputacja
    Na moim grobie zamiast zniczy będą świece dymne :)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2015-10-31 17:10:57 [217.247.161.*] id:1390338  
    anstel: Napisał postów [3800], status [VIP] Reputacja
    Jesteś kibolem , czy kibicem ?