• Autor: Greg
    • Wyświetleń: 3965
    • Dodano: 2015-10-20 / 09:03
    • Komentarzy: 17

    Kolejny krok w kierunku budowy galerii handlowej w Nysie

    Kolejny krok w kierunku budowy galerii handlowej w Nysie

    (Fot. UM Nysa)

    Konserwator zabytków pozytywnie zaopiniował sposób zagospodarowania terenu, dopuszczający powstanie galerii handlowej w centrum miasta. - Mamy zielone światło, choć decyzja leży w rękach radnych - mówi Marek Rymarz, wiceburmistrz Nysy.

    Zarząd spółki handlowej od ponad 3 lat stara się o pozwolenie na budowę w centrum Nysy galerii handlowej. Poprzednie władze miasta nie były temu pomysłowi przychylne, nowe władze są za, choć pojawiły się problemy formalne.

    Zobacz takze Pożar nie wydostał się z mieszkania. W środku zginął 51-letni mężczyzna

    Teraz konieczna jest m.in. zmiana planu zagospodarowania przestrzennego, co może potrwać nawet 2 lata. Aby było to możliwe konieczne było uzupełnienie dokumentacji, by konserwator zabytków mógł pozytywnie zaopiniować zmianę zagospodarowania terenu i jego przeznaczenia.

    Galeria ma dać pracę setkom mieszkańców powiatu nyskiego. Sceptycy podnosili głosy, że obiekt zakorkuje centrum nysy. - Pamiętajmy, że otwarcie galerii nastąpi w podobnym czasie, co otwarcie obwodnicy naszego miasta. Przy galerii powstanie również około 500 miejsc parkingowych, galeria nie będzie zabierać miejsc w centrum - mówi Roman Jabłoński, miejski architekt Nysy.

    Kolejne kroki należą do radnych. Sprawa budowy galerii handlowej stanie na obradach rady miasta w grudniu.
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2015-10-20 09:12:33 [83.7.99.*] id:1387028  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    >>Galeria ma dać pracę setkom mieszkańców powiatu nyskiego

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [7]
    2015-10-20 09:14:23 [83.7.99.*] id:1387029  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    zapewne, głównie na kasach, za najniższą, albo zlecenie - jeszcze mniej, tam jest jakaś uczelnia, więc niech postawią centrum w jej pobliżu, studenci nie będą daleko szukać ........
    2015-10-20 09:14:58 [83.27.101.*] id:1387030  
    dzony: Napisał postów [6670], status [VIP] Reputacja
    I to z galerii, marketów itp. będziemy mieć emerytury ;)) Brafo
    2015-10-20 09:16:28 [83.7.99.*] id:1387035  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    taaaaa, czekaj tatka ..............................
    2015-10-20 10:49:18 [79.191.2.*] id:1387076  
    elpatrico: Napisała postów [18], status [nowy] Reputacja
    Mam nadzieje ze będzie ładniejsza niz ten wasz "Ratusz"
    2015-10-20 10:54:56 [83.7.99.*] id:1387083  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    dobre :D:D:D:D galeria przesłoni "serce miasta" :D:D:D:D
    2015-10-21 09:10:36 [188.47.107.*] id:1387511  
    andre12: Napisał postów [179], status [młodszy wyjadacz] Reputacja
    po 1300 zł na ręke
    2015-10-21 09:15:46 [83.26.159.*] id:1387515  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    albo mniej na śmieciówce
    2015-10-20 17:01:12 [46.77.124.*] id:1387232  
    Papa Smerf: Napisał postów [614], status [rozkręcił się] Reputacja
    A wioska smerfow nie ma nawet porzadnego markietu... Kurfa!

    Nick:
    Treść:
    2015-10-20 11:23:48 [31.61.137.*] id:1387106  
    pavulans: Napisał postów [1995], status [Szycha] Reputacja
    Zawsze uważałem Nyse i jej mieszkańców za dużo lepsze miasto i ludzi jak Opole. Tym razem jednak to Nysa powinna się uczuć na błędach Opola. Jaka galeria w centrum? Co za głupota. Opole postawiło sobie Real, potem wyremontowany Opolanin, no i galeria Ozimska. Wszystkie wymienione w centrum miasta i świecą pustkami. Jak już Nysa chce koniecznie galerie to sztuki w centrum miasta niech postawi. Galerie handlowa może stać ale na obrzeżach miasta. I to tak by nie przeszkadzała dalszemu procesowi urbanizacji miasta.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2015-10-20 11:27:55 [46.169.102.*] id:1387111  
    Polpha: Napisał postów [10075], status [VIP] Reputacja
    Solaris tez swieci pustkami?
    2015-10-20 10:56:12 [89.79.80.*] id:1387086  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    Hurrra...Galerianki będą;)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [5]
    2015-10-20 10:57:05 [91.193.208.*] id:1387088  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    ale nyskie;) więc jeśli wolisz wysokie, to..;)
    2015-10-20 10:58:06 [83.7.99.*] id:1387090  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    .... zainteresowani pojadą do Nysy ;D
    2015-10-20 10:58:40 [83.29.126.*] id:1387091  
    rosomak200: Napisał postów [11913], status [VIP] Reputacja
    Byle niedrogo brały.
    2015-10-20 10:59:17 [83.7.99.*] id:1387093  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    liczysz na promocje ;D;D;D
    2015-10-20 11:02:07 [83.29.126.*] id:1387095  
    rosomak200: Napisał postów [11913], status [VIP] Reputacja
    No na poczatęk mogły by taniej...