• Autor: Majlan
    • Wyświetleń: 2412
    • Dodano: 2015-10-07 / 20:12
    • Komentarzy: 8

    Rusza 13. Festiwal Filmowy Opolskie Lamy

    Rusza 13. Festiwal Filmowy Opolskie Lamy
    Rusza 13. Festiwal Filmowy Opolskie Lamy

    (Fot. Dżacheć)

    Konkurs główny będzie trwał w dniach 8-13 października. Ma się on składać z czterech bloków: filmów dokumentalnych, fabularnych, amatorskich i animowanych. Projekcje w ramach konkursu głównego odbędą się w Kinie Meduza i Teatrze im. Jana Kochanowskiego.

    Etiudy filmowe ma oceniać jury w składzie: Dorota Kędzierzawska, Paweł Łoziński, Mariusz Wilczyński, a filmy amatorskie: Dorota Różycka, Sławoj Dubiel, Piotr Kardas. Nowością ma być nagroda przyznawana przez publiczność.

    Zobacz takze Chwila nieuwagi czy zasłabnięcie? Auto zakończyło jazdę na ogrodzeniu

    Nagrodę Honorowej Lamy otrzyma w tym roku Witold Giersz - polski reżyser-animator.

    Po raz trzeci w historii Opolskich Lam pojawi się także projekt Dokumentalna Odsłona Kina, który zwraca uwagę na ten rodzaj twórczości filmowej. 14 października w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki poza oglądaniem filmów "Królowa Ciszy", "Dybuk. Rzecz o wędrówce dusz" i "Pielgrzym" będzie można spotkać się z ich twórcami - Krzysztofem Kopczyńskim, Pawłem Jóźwiakiem-Rodanem, Romanem Ziębą, Adamem Szymkowskim oraz Jakubem Sarwasem.

    Zobacz takze Wypadek na DK45 między Bierdzanami a Trzebiszynem. Kierowca trafił do szpitala

    Organizatorzy zaplanowali także wiele wydarzeń towarzyszących - m.in. dzisiejszy pokaz filmu "Jasminum" w Wojewódzkim Specjalistyczny Zespole Neuropsychiatrycznym czy koncert zespołu "Poprzytula" w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki.

    Po seansach będzie można udać się na after party, przygotowane przez opolskie lokale: Kofeina 2.0, Szara Willa Pub, Melon Pub i Bombilla Tapas Bar.

    Wstęp na większość wydarzeń w ramach Opolskich Lam jest bezpłatny. Szczegółowy program imprezy znajduje się na stronie www.opolskielamy.pl.
    reklama

    Więcej zdjęć

    Rusza 13. Festiwal Filmowy Opolskie Lamy

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2016-10-25 14:00:26 [185.117.87.*] id:1484738  
    Gośka projekt: Napisała postów [12], status [nowy] Reputacja
    Mamy lamy

    Nick:
    Treść:
    2015-10-07 20:29:24 [83.7.194.*] id:1382698  
    dzony: Napisał postów [6670], status [VIP] Reputacja
    Dzony... Bond Dzony w własnej osobie ;-))))))))))))))))))))))))))))))))

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2015-10-07 22:52:17 [77.223.226.*] id:1382754  
    xNomadx: Napisał postów [253], status [maniak] Reputacja
    Pewnie włosy blond ;)
    2015-10-07 20:30:42 [176.111.136.*] id:1382699  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    kofeina to pewnie edvin bydzie grał

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2015-10-07 20:34:59 [83.7.194.*] id:1382706  
    dzony: Napisał postów [6670], status [VIP] Reputacja
    Nie wierzysz we mnie aleś eceter ;-))))
    2015-10-07 20:35:52 [176.111.136.*] id:1382709  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    a to ty edvin ?
    2015-10-07 20:26:14 [176.111.136.*] id:1382692  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    a nowy bond bendzie?

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2015-10-07 20:27:48 [83.7.113.*] id:1382695  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    trzeba luknąć program