• Autor: Majlan
    • Wyświetleń: 2853
    • Dodano: 2015-10-01 / 18:21
    • Komentarzy: 72

    Jesteś świadkiem przemocy? Reaguj!

    Jesteś świadkiem przemocy? Reaguj!

    (Fot. Dżacheć)

    Według badań przeprowadzonych przez firmę SW Research, 61% ludzi nie reaguje będąc świadkiem przemocy na ulicy. W reakcji na ten stan rzeczy, dwoje młodych ludzi - Anna Bielecka i Paweł Dąbrowa - postanowili zorganizować kampanię społeczną "Możesz to zmienić".

    Głównym inicjatorem akcji jest Paweł, który inspirację zaczerpnął z własnego życia. - Byłem świadkiem napadu na kobietę w centrum Warszawy. Zdarzenie widziało 10 innych osób, nikt nie zareagował. Wszyscy świadkowie udawali, że nie widzą, co się dzieje - wspomina Dąbrowa, który jako jedyny spłoszył napastnika i uratował kobietę.

    Zobacz takze Tata nie tylko od święta. Tak zaczyna się jedna z najważniejszych ról w życiu

    "Możesz to zmienić" to kampania społeczna, które wyróżnia się na tle pozostałych. - Postanowiliśmy wymyślić coś oryginalnego, co pozwoli nam dotrzeć zwłaszcza do młodych ludzi, którzy najczęściej mają do czynienia z przemocą. Tak powstał pierwszy w Polsce spot kampanijny, w którym to widzowie decydują o rozwoju wydarzeń poprzez social media. Gdy klikniemy "like" lub "share" w odpowiednim momencie, możemy uratować bohaterkę.

    Spot został wyreżyserowany przez Filipa Syczyńskiego - laureata międzynarodowego konkursu twórców reklam The New York 2014 VideoContest.

    Anna Bielecka radzi, jak zachować się w sytuacji bycia świadkiem napadu lub gwałtu. - Zadzwońmy na policję, pamiętając o tym, by na wstępie podać możliwie dokładny adres zdarzenia i cechy charakterystyczne zaangażowanych osób. Następnie, jeśli boimy się sami interweniować, podejdźmy do najbliższej grupy osób i postarajmy się wspólnie przegonić napastnika. Potem możemy udzielić pomocy ofierze.

    Zobacz takze Zostawiła dziecko tylko na chwilę? Kilkanaście minut może wystarczyć do tragedii

    Według organizatorów, kampania dotarła już do blisko 10 milionów ludzi, m.in. dzięki wsparciu kilku ambasadorów - Meli Koteluk, Urszuli Dudziak, Filipa Bobka czy Libera.

    Opole, obok 9 innych miast w Polsce, również włączyło się w kampanię. Mieszkańcy będą mogli obejrzeć spot m.in. na pływalni Wodna Nuta, na dworcu PKP, w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym czy w miejskich autobusach.

    Spot w wersji interaktywnej można obejrzeć na stronie www.mozesztozmienic.pl,
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2015-10-02 17:22:36 [176.111.136.*] id:1381405  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    dobrze żę kawa mnie qrwa uspokaja ;)
    [-4]

    Nick:
    Treść:
    2015-10-02 06:19:07 [79.228.65.*] id:1381314  
    anstel: Napisał postów [3800], status [VIP] Reputacja
    Niedługo się zacznie przemoc, jak syryjczycy się osiedlą .

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [5]
    2015-10-02 09:39:41 [83.5.80.*] id:1381333  
    św_juzef: Napisał postów [12720], status [VIP] Reputacja
    ale Niemcy lamentują codziennie :D dziwne, bo jeszcze niedawno witali ich kwiatami na dworcu w Monachium , chyba uwierzyli mediom, że jedzie do nich sama inteligencja afrykańska :D:D:D po Harvardzie , z nienagannymi manierami , savoir-vivre'm, sami profesorowie i inzynierowie ,oczytani, kulturalni... jednym słowem kwiat afrykańskiej inteligencji hehe do tego już dwóch podobno przekręciło się na cholerę w Dortmundzie ... no a polio, które skutecznie wytępiono w Europie jest u nich na porządku dziennym ...
    2015-10-02 12:25:37 [83.5.80.*] id:1381376  
    św_juzef: Napisał postów [12720], status [VIP] Reputacja
    a na Lesbos dzisiaj rano pierdykła sobie bomba przed urzędem ministra sprawiedliwości... nie chciał dać na papierosy misiom z afryki ?
    2015-10-02 12:34:37 [83.22.82.*] id:1381377  
    drań73: Napisała postów [-4294949855], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    Niemcy chcą islamistów tylko dla tegoby ich kobiety chodziły w chustach na twarzy
    2015-10-02 14:31:04 [79.190.35.*] id:1381393  
    Stefan: Napisał postów [26996], status [VIP] Reputacja
    Może imigranci nie chcą Niemek nawet gwałcić...
    2015-10-02 15:53:21 [79.220.117.*] id:1381401  
    sebastian325i: Napisał postów [13399], status [VIP] Reputacja
    palił bym te azylantenheim-y...
    2015-10-02 12:14:36 [89.73.187.*] id:1381374  
    donata0902: Napisała postów [180], status [starszy wyjadacz] Reputacja
    A pocałucie się gdzieś ,raz zadzwoniłam na 997 jak sąsiad tłukł swoją kobiete a ta wołała o ratunek wybiegając na korytarz ,oczywiście policja przyjechała i co zrobili zapukali do mnie żeby im opowiedzieć jak to było ,potem bałam się wychodzić z dzieckiem bo skąd można wiedzieć co takiemu walnie do przepitego łba ,więc powiedziałam mam to gdzieś nie reaguje już .

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [4]
    2015-10-02 12:16:46 [77.252.182.*] id:1381375  
    kgb14: Napisał postów [5384], status [VIP] Reputacja
    jak Ty bedziesz potrzebowała pomocy to mam nadzieje , że inni będą myśleć podobnie jak Ty teraz.
    2015-10-02 12:37:48 [83.22.82.*] id:1381379  
    drań73: Napisała postów [-4294949855], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    ja widziałem jak je ba ny cygan bił swoją cyganiche...włączając się do gry byłem zaatakowany przez obydwie strony. NIGDY WIECEJ NIE WTRĄCE SIĘ W UTARCZKI POMIEDZY ŚMIERDZIELI
    2015-10-02 14:16:29 [77.252.182.*] id:1381392  
    kgb14: Napisał postów [5384], status [VIP] Reputacja
    taa i kto to pisze...
    2015-10-02 14:47:20 [84.195.254.*] id:1381395  
    Boerin: Napisał postów [18662], status [VIP] Reputacja
    Straznik! :D
    2015-10-02 10:24:30 [5.172.247.*] id:1381336  
    Rex: Napisał postów [4676], status [VIP] Reputacja
    Po co ta fikcja i tak patole z policji z głupolami z MOPR nic nie zrobią aż ktoś nie zginie albo jak nie zarąbią siekierą albo podpala takiego pracownika mopru. Po co ta fikcja Zlikwidować mopry urzędu pracy tto. instytucje i dać każdemu Polakowi po 1000zł i jeszcze w budżecie kilka miliardów zostanie np. na krzywe chodniki i dziurawe ulice.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2015-10-02 10:26:28 [5.172.247.*] id:1381337  
    Rex: Napisał postów [4676], status [VIP] Reputacja
    Nie reagujcie!!! Ja raz zareagowałem i miałem później kłopoty ciąganie po komisariatach sądach a bandytów nawet nie przesłuchano. Nie reaguj!!!
    2015-10-02 08:50:29 [185.46.212.*] id:1381323  
    dontomasso: Napisał postów [4855], status [VIP] Reputacja
    kazdy powinnien miec wolny dostep do broni i skonczylo by sie z przemoca

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2015-10-02 09:12:12 [212.106.163.*] id:1381324  
    Krzycho: Napisał postów [5509], status [VIP] Reputacja
    albo dopiero by się zaczęło :-)
    2015-10-01 22:24:34 [89.74.42.*] id:1381267  
    MegaTroll: Napisał postów [1442], status [rozpisany/na] Reputacja
    Dziś byłem świadkiem jak żona skatowała filet z kurczaka tłuczkiem, okładała go niemiłosiernie a później usmażyła, czy to już przemoc ?

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [3]
    2015-10-01 22:25:54 [83.4.79.*] id:1381268  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    huk młotka był w domu, to przemoc :D:D:D:D:D
    2015-10-02 00:15:55 [193.78.119.*] id:1381301  
    KubaXY: Napisał postów [3401], status [Szycha] Reputacja
    zaebiscie smieszne to bylo... zart masz przedni megatrolu
    2015-10-02 08:26:24 [212.106.163.*] id:1381322  
    Krzycho: Napisał postów [5509], status [VIP] Reputacja
    jak go przypaliła to na pewno była przemoc ze strony starego :-)))
    2015-10-02 07:29:47 [84.169.82.*] id:1381315  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    Teraz bandyta, złoczyńca jest na prawie, więc wcale się nie dziwię, że ludzie nie reagują.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2015-10-02 07:36:35 [176.6.43.*] id:1381317  
    M1974P: Napisał postów [14334], status [VIP] Reputacja
    Syarczy popatrzeć na rząd ;)
    2015-10-02 07:40:05 [176.6.43.*] id:1381318  
    M1974P: Napisał postów [14334], status [VIP] Reputacja
    Starczy*
    2015-10-02 05:36:07 [176.6.43.*] id:1381313  
    M1974P: Napisał postów [14334], status [VIP] Reputacja
    Zadzwoń na policję ;) a oni przyjadą może za dwie godziny :/

    Nick:
    Treść:
    2015-10-02 05:33:05 [89.76.169.*] id:1381312  
    niebieski35: Napisał postów [8100], status [VIP] Reputacja
    Toż nawet służby mundurowe wolą nie reagować, przymykać oko i pozorować swoją pracę i obecność:) Vide duże osiedla opolskie i przemykający chybcikiem jeden radiowóz na całą dzielnicę:))) Życiowy pic na wodę, fotomontaż

    Nick:
    Treść:
    2015-10-02 05:25:21 [176.6.43.*] id:1381311  
    M1974P: Napisał postów [14334], status [VIP] Reputacja
    Reaguj - a w zamian kose dostaniesz :/

    Nick:
    Treść:
    2015-10-02 01:24:29 [46.204.244.*] id:1381303  
    sib: Napisał postów [1836], status [Szycha] Reputacja
    Znieczulica społeczna i tyle...tylko ciekawe jakby się sami znaleźli w takiej sytuacji jakby sobie poradzili....

    Nick:
    Treść:
    2015-10-01 21:59:54 [83.4.79.*] id:1381239  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    to wina prawa, pomożesz, np. d*pe dziadowi skopiesz - za bardzo, to cię oskarży za pobicie, akcja społeczna tego nie zmieni

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2015-10-01 22:02:50 [176.111.136.*] id:1381243  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    joł dziadków nie bijem bo dostanie tak i zawału i dożywocie dofanzolą
    2015-10-01 22:05:08 [83.4.79.*] id:1381245  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    dziadowi nie dziadkowi, to różnica ;)
    2015-10-01 20:19:58 [176.111.136.*] id:1381156  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    a za piniondze można wyrazić swoje niezadowolenie ?

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [38]
    2015-10-01 20:20:51 [176.111.136.*] id:1381157  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    jak klient spóźnia się z ratą? ;)
    2015-10-01 21:18:32 [159.205.84.*] id:1381194  
    rosomak200: Napisał postów [11913], status [VIP] Reputacja
    Beniu znowu akcja kebab Brzeg,wpiertalam aż mi się z ryja ulewa.
    2015-10-01 21:21:44 [176.111.136.*] id:1381197  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    joł siem pizzy nawpjertolał
    2015-10-01 21:22:30 [176.111.136.*] id:1381198  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    40 cm jeszcze pół mom ale ni dam rady ;)
    2015-10-01 21:23:49 [176.111.136.*] id:1381199  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    a tyjś so , znowu pijony ? ;)
    2015-10-01 21:24:02 [159.205.84.*] id:1381201  
    rosomak200: Napisał postów [11913], status [VIP] Reputacja
    Duży talerz samo mięso plus frytki piwem to zapije to nie wiem czy się dodyrdam do jednostki sam
    2015-10-01 21:24:49 [176.111.136.*] id:1381203  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    na weekenda bydziesz ?
    2015-10-01 21:25:38 [176.111.136.*] id:1381204  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    joł w sobote robota ale byde wjeczorem o 23 :)
    2015-10-01 21:26:17 [159.205.84.*] id:1381205  
    rosomak200: Napisał postów [11913], status [VIP] Reputacja
    Nie,dopiero może na następny
    2015-10-01 21:26:45 [176.111.136.*] id:1381207  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    ale dzisiej mom weekenda ćpam kokaine i pijem piwko ;) i jutro tysz :)
    2015-10-01 21:28:40 [159.205.84.*] id:1381209  
    rosomak200: Napisał postów [11913], status [VIP] Reputacja
    Andrzej był tu jak mnie nie było?
    2015-10-01 21:29:16 [176.111.136.*] id:1381210  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    niii , przeca gołdołem ci że poszoł w worku do odełczuni
    2015-10-01 21:31:02 [176.111.136.*] id:1381211  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    łysego pixdzielca tachałem z bagażnika na most chybo z 15 minut kuźwa!!!
    2015-10-01 21:31:11 [159.205.84.*] id:1381212  
    rosomak200: Napisał postów [11913], status [VIP] Reputacja
    więc jednak zdechło łyse scierwo,co za ulga
    2015-10-01 21:32:00 [176.111.136.*] id:1381213  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    ino fjuta ni obciążyłem to morze ciało wypłynąć
    2015-10-01 21:33:24 [176.111.136.*] id:1381214  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    troche przypoł ale woda zrobi swoje ;)
    2015-10-01 21:34:43 [159.205.84.*] id:1381215  
    rosomak200: Napisał postów [11913], status [VIP] Reputacja
    Grunt że zdechł
    2015-10-01 21:35:20 [176.111.136.*] id:1381217  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    poszoł jak kamieńw wode lup zniknął jak kanfora ;D
    2015-10-01 21:37:01 [176.111.136.*] id:1381218  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    jak żem go z bagażnika wyciongał to rzem chcioł go jeszcze pisdnąć mlotkiem w dyńke dla pewnośći ale nii trza było
    2015-10-01 21:39:26 [159.205.84.*] id:1381219  
    rosomak200: Napisał postów [11913], status [VIP] Reputacja
    Przyszła pora na starego łysego pierdziela.
    2015-10-01 21:39:51 [176.111.136.*] id:1381220  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    doigrał się
    2015-10-01 21:40:20 [176.111.136.*] id:1381221  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    no bo ile można być tolerancyjnym ?
    2015-10-01 21:41:20 [176.111.136.*] id:1381222  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    przeca każdy mo jakieśgranice wytszymałośći
    2015-10-01 21:41:54 [159.205.84.*] id:1381223  
    rosomak200: Napisał postów [11913], status [VIP] Reputacja
    W sobotę idę na to dyskotekę ibiza co rzucajo ludźmi z balkonu,może i ja rzuce jakim łysym galganem
    2015-10-01 21:42:47 [176.111.136.*] id:1381224  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    wiym kaj to je ;) przeca to jak za komuny wyglonda
    2015-10-01 21:43:23 [176.111.136.*] id:1381225  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    ale jak mołsz jakis pralizator albo pałke to fajnie bo pszynajmniej rozrywka je gwarantowana ;)
    2015-10-01 21:44:25 [176.111.136.*] id:1381226  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    bo z giverą to szkoda chybo że w ostatecznośći jakiemuśkoksowi kolana przefanzolić :D
    2015-10-01 21:44:54 [159.205.84.*] id:1381227  
    rosomak200: Napisał postów [11913], status [VIP] Reputacja
    Przyswiruje tam lekko jarzabka
    2015-10-01 21:45:47 [176.111.136.*] id:1381228  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    szczerze to ci powiam że chybo zaczne givery używoćbo joł jusz za stary na bijatyki , ni chce mi siem nawet męćzyć i szarpąć z frajerstwem
    2015-10-01 21:46:42 [176.111.136.*] id:1381229  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    a tak przystawisz do ba albo przefanzolisz kolano i je kultura
    2015-10-01 21:47:40 [176.111.136.*] id:1381230  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    STOP kuźwa przemocy i agresji ;)
    2015-10-01 21:48:32 [159.205.84.*] id:1381231  
    rosomak200: Napisał postów [11913], status [VIP] Reputacja
    Nic nie muszę sobie sprawiać,ino ciut dziwnie by paczyli chyba na bramce jakbym przyszedł z karabinkiem kruca.
    2015-10-01 21:48:40 [176.111.136.*] id:1381232  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    bo tak jak z pięści śrutujem to na drugi dzień mom kostki spuchnięte i popękane
    2015-10-01 21:49:59 [176.111.136.*] id:1381233  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    szkoda renki , a tak przefanzolisz komuś kolano dla przykładu i je spokój
    2015-10-01 21:57:50 [176.111.136.*] id:1381235  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    vódka w głowe tak wali by frajerów rozwalići tym sięchwalićjak alfons qrfami ;D
    2015-10-01 21:57:54 [159.205.84.*] id:1381236  
    rosomak200: Napisał postów [11913], status [VIP] Reputacja
    Dobra sfanzalam jeszcze po piwo na drogę i w drogę!
    2015-10-01 21:58:59 [176.111.136.*] id:1381237  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    ino objerz goodway'a :) znaczy się właśćiwą ścieszke
    2015-10-01 21:59:48 [176.111.136.*] id:1381238  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    i krocz po niej powoli ale pewnie ;)asz ujrzysz cel
    2015-10-01 21:27:12 [83.29.237.*] id:1381208  
    wujo12: Napisał postów [962], status [stały bywalec] Reputacja
    wcale się nie dziwię że mało osób reaguje na przemoc, ponieważ mamy prawo do bani nie mówiąc o tych którzy to prawo egzekwują

    Nick:
    Treść:
    2015-10-01 20:33:48 [178.252.22.*] id:1381163  
    chrząszcz: Napisał postów [5758], status [VIP] Reputacja
    won z reklamami i zaśmiecaniem miasta obrazkami z przekarmionymi knurami

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2015-10-01 21:24:47 [77.115.106.*] id:1381202  
    Polpha: Napisał postów [10077], status [VIP] Reputacja
    Najwiecej jakiego syfiarza jest