- Autor: Seeb
- Wyświetleń: 8021
- Dodano: 2008-05-27 / 14:17
- Komentarzy: 59
Kończy się przebudowa skrzyżowania
Końca dobiega przebudowa skrzyżowania ulic Ozimskiej i Plebiscytowej w Opolu. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych dniach zostanie ono otwarte. Z tej informacji ucieszą się zapewne opolscy kierowcy, którzy na czas remontu musieli zmagać się z licznymi utrudnieniami w ruchu.
Większość prac została już właściwie wykonana. Poszerzono jezdnie, stworzono nową organizację ruchu, zamontowano nową sygnalizację świetlną, a także namalowano już pasy na jezdni. Trwają ostatnie prace kosmetyczne.
- Budowa, to budowa, ale później przychodzi czas na załatwienie wszelkich formalności - tłumaczy Piotr Rybczyński z Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu. Zrobimy wszystko, aby już w piątek udało się tamtędy puścić ruch - dodaje. Na piątek zaplanowano bowiem odbiór skrzyżowania. - W najgorszym wypadku, gdyby okazało się, że jest coś do poprawy, skrzyżowanie zostanie otwarte w przyszłym tygodniu - tłumaczy Rybczyński.
Miejski Zarząd Dróg planuje także znaczne usprawnienie ruchu ulicą Ozimską, dzięki synchronizacji wszystkich znajdujących się na niej skrzyżowań. - Byłoby to coś na zasadzie "zielonej fali" - opowiada dyrektor Rybczyński. Każdy samochód jadący z dozwoloną prędkością, który przejedzie przez pierwsze skrzyżowanie, na kolejnych powinien trafić na zielone światło. Podobne rozwiązanie niebawem zostanie zastosowane na skrzyżowaniach przy ulicy Niemodlińskiej.
Fotoradaru nie będzie?
Na skrzyżowaniu miał pojawić się także fotoradar, wykonujący zdjęcia kierowcom, którzy zdecydują się przejechać na czerwonym świetle. Wyjątkowo często w tym miejscu - szczególnie w nocy - dochodziło do wypadków których przyczyną było zignorowanie czerwonego światła.
Zamontowanie urządzenia, jak się okazuje nie jest dziś sprawą oczywistą. - Przygotowaliśmy miejsce na to urządzenie, oraz poprowadziliśmy tam wszelkie niezbędne kable, ale postawienie urządzenia jest w gestii policji - mówi Rybczyński. - To bzdura - ripostuje mł. insp. Jacek Zamorowski, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Zgodnie z ustaleniami, przy projektowaniu przebudowy skrzyżowania, fotoradar taki miał się w tym miejscu znaleźć, jednak jego zamontowaniem i sfinansowaniem miał się zająć inwestor - dodaje Zamorowski. To miasto, jako organ samorządowy odpowiada za bezpieczeństwo na drogach. Policja, na taki cel nie posiada środków - mówi.
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.
x-men: super a kiedy bedzie otwarte skrzyżowanie koło nowo budowanego tesko bo tam to im sie chyba nie spieszy?