• Dodano: 2015-09-08 / 12:13
    • Komentarzy: 3

Cztery medale opolskich badmintonistów na Mistrzostwach Europy

(Fot. AZS UO)

Zawodnicy AZS Uniwersytetu Opolskiego zdobyli trzy złote medale i jeden brązowy krążek podczas Akademickich Mistrzostw Europy.

To bilans zakończonych w Warszawie Akademickich Mistrzostw Europy. Zawody rozpoczęły się od turnieju drużynowego, w którym wystartowało 15 załóg - po dwie z Polski, Rosji, Szwajcarii, Niemiec, Francji i Portugalii oraz po jednej z Turcji, Rumunii i Słowenii. Drużynowo Opolanie wywalczyli brązowy medal.

W kolejnych pojedynkach finałowych studenci z Opola zdobyli złoto w trzech grach: w grze mieszanej Aneta Wojtkowska z Pawłem Pietryją pokonała francuską parę Delphine Delrue, Thomas Vallez 21-14, 21-19; w grze pojedynczej mężczyzn Mateusz Dubowski wygrał z zawodnikiem tureckim Sinanem Zorlu 21-19, 18-21, 21-19, a w grze podwójnej mężczyzn Paweł Pietryja z Mateuszem Dubowskim wygrał z parą francuską Gregorem Dunikowskim, Thomasem Vallez 21-19, 27-25.

Drużyna Uniwersytetu Opolskiego w AME wystąpiła w składzie: Agnieszka Wojtkowska, Aneta Wojtkowska, Kinga Haracz, Adrian Dziółko, Mateusz Dubowski, Paweł Pietryja, Mateusz Szydłowski. Trenerem drużyny jest Henryk Hołodnik.

2015-09-09 17:33:21 [79.228.71.*] id:1374728
    anstel: Napisał postów [3801], status [VIP] Reputacja
    No i git , tak trzymać , lubię sport w każdej postaci .

2015-09-09 17:29:12 [83.5.90.*] id:1374726
    dzony: Napisał postów [6530], status [VIP] Reputacja