• Autor: Majlan
    • Wyświetleń: 2808
    • Dodano: 2015-09-05 / 16:30
    • Komentarzy: 56

    Opolanie wzięli udział w "Narodowym Czytaniu"

    Opolanie wzięli udział w "Narodowym Czytaniu"
    Opolanie wzięli udział w "Narodowym Czytaniu"

    (fot: Dżacheć)

    Opolanie wzięli udział w "Narodowym Czytaniu"

    Kilkadziesiąt osób, wraz ze znanymi Opolanami, czytało pod Miejską Biblioteką Publiczną "Lalkę" Bolesława Prusa w ramach akcji "Narodowe Czytanie".

    Wydarzenie rozpoczął Prezydent Opola, Arkadiusz Wiśniewski. - Dziękuję Państwu za liczne przybycie i poświęcony czas - przywitał mieszkańców Wiśniewski, który współpracuje z Miejską Biblioteką Publiczną także przy innych akcjach poświęconych czytelnictwu. Fragmenty klasycznej lektury odczytywali również artyści i pracownicy Filharmonii Opolskiej, aktorzy Teatru Kochanowskiego oraz Przewodniczący Rady Miasta Opola, Marcin Ociepa.

    Zobacz takze 16 mln zł na Pomnik Czynu Powstańczego. Wicepremier ogłosił decycję WIDEO

    Lektura "Lalki" przyciągnęła głównie starszych Opolan. Jak mówi Pani Krystyna, 52-letnia opolanka, która wraz z mężem zasiadła pośród publiczności, jest to powrót do jej młodości. - Powieść Prusa poznałam, gdy miałam kilkanaście lat, więc jest to swego rodzaju sentymentalna podróż w czasie - przyznaje.

    Całość uświetnił akompaniament muzyczny w wykonaniu opolskich filharmoników.

    "Narodowe Czytanie" to akcja organizowana pod patronatem Pary Prezydenckiej, mająca na celu promocję kultury narodowej oraz czytelnictwa. W tym roku odbyła się jej czwarta edycja.
    reklama

    Więcej zdjęć

    Opolanie wzięli udział w "Narodowym Czytaniu"
    Opolanie wzięli udział w "Narodowym Czytaniu"
    Opolanie wzięli udział w "Narodowym Czytaniu"
    Opolanie wzięli udział w "Narodowym Czytaniu"
    Opolanie wzięli udział w "Narodowym Czytaniu"

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2015-09-06 13:35:58 [178.252.17.*] id:1374212  
    PauloOp23: Napisał postów [3722], status [VIP] Reputacja
    Ale tłumy. Widać że każdy Opolanin czyta.

    Nick:
    Treść:
    2015-09-06 00:31:54 [188.123.205.*] id:1374184  
    ombre: Napisał postów [21167], status [VIP] Reputacja
    Po co czytać?Lepiej mieć głupie społeczeństwo.Głupkami łatwiej się steruje.

    Nick:
    Treść:
    2015-09-05 19:48:08 [195.117.218.*] id:1374116  
    Pedro: Napisał postów [8908], status [VIP] Reputacja
    Eeee tam... czytanie... A widzieliście jak niemiaszki w Monachium z transparentami witały "ciapatych"? Normalnie szok... niedowierzanie... helloł !

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [46]
    2015-09-05 20:51:28 [31.175.200.*] id:1374123  
    avacanda: Napisała postów [1975], status [Szycha] Reputacja
    spoko się nie bój - na mięso armatnie ich wezmą
    2015-09-05 21:33:53 [213.196.200.*] id:1374125  
    paulus6: Napisał postów [6307], status [VIP] Reputacja
    gdyby do was przyszli to byscie ich przywitali tak prawdziwie po polsku i katolicku,...kamieniami
    2015-09-05 21:44:13 [195.59.71.*] id:1374127  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    nie masz jednak wrażenia, paulus, że to, co się dzieje, to nie jest po prostu ucieczka biednych ludzi przed wojną i że odbije się to już niedługo czkawką i sraczką, a w nieco dalszej perspektywie czymś znacznie poważniejszym nie tylko (niestety) wszystkim empatycznym, otwartym, nieksenofobicznym mieszkańcom Europy?
    2015-09-05 21:46:10 [31.175.200.*] id:1374128  
    avacanda: Napisała postów [1975], status [Szycha] Reputacja
    ja katolem nie jestem akurat :) a przywitał bym ich w odpowiedni sposób - mówiąc wyp....
    2015-09-05 21:46:55 [31.175.200.*] id:1374129  
    avacanda: Napisała postów [1975], status [Szycha] Reputacja
    a zamiast kamieni - napalm skuteczniejszy :)
    2015-09-05 21:48:55 [195.117.218.*] id:1374130  
    Pedro: Napisał postów [8908], status [VIP] Reputacja
    Oj... widać że tu nam się ktoś obraża... Taki niemiec z "powołania" chyba :)
    2015-09-05 22:00:03 [213.196.200.*] id:1374135  
    paulus6: Napisał postów [6307], status [VIP] Reputacja
    RAII,ja zdaje sobie sprawe z powagi sytuacji,mieszkam w koncu w kraju który ma zamiar przyjąc jeszcze w tym roku milion uchodzców,i własnie żeby zapobiec katastrofie potrzebne jest wspólne działanie wszystkich europejskich krajów,ja nie wiem co należy zrobic nie jestem politykiem ,ale jestem człowiekiem.kiedys i ja uciekłem z kraju w którym sie urodziłem nie przed wojną ale przed biedą,mnie wtedy przyjeli i pomogli.teraz powodzi mi sie dobrze i jestem gotów też pomóc
    2015-09-05 22:09:09 [31.175.200.*] id:1374136  
    avacanda: Napisała postów [1975], status [Szycha] Reputacja
    to sypnij troche ojro z wypłaty za pewne z fabryki BMW albo przyjmich kilku allah akbarów do swojego domu
    2015-09-05 22:12:28 [83.30.231.*] id:1374138  
    rosomak200: Napisał postów [11913], status [VIP] Reputacja
    Ludzie ludżmi,proponuje zobaczyć co robili podczas przejazdu z żywnościa i wodą,którąim policja dawała,zawszone brudasy wyrzucały na tory,zatem nic nie dawać do merkelowej ona przyjmie
    2015-09-05 22:13:13 [31.175.200.*] id:1374140  
    avacanda: Napisała postów [1975], status [Szycha] Reputacja
    się zgadzam!
    2015-09-05 22:13:58 [83.30.231.*] id:1374141  
    rosomak200: Napisał postów [11913], status [VIP] Reputacja
    Ze mną?
    2015-09-05 22:20:07 [31.175.200.*] id:1374143  
    avacanda: Napisała postów [1975], status [Szycha] Reputacja
    no wyobraź sobie że tak.
    2015-09-05 22:21:14 [31.175.200.*] id:1374144  
    avacanda: Napisała postów [1975], status [Szycha] Reputacja
    dodam tylko że nie chętnie ale tym razem się zgadzam ;)
    2015-09-05 22:24:22 [83.30.231.*] id:1374145  
    rosomak200: Napisał postów [11913], status [VIP] Reputacja
    Dzisiaj przypadkiem zobaczyłem na fejsie,bo kumpel siedzi w centrum tych wydarzeń i wkleił filmik co oni wyprawiali,na tym tym dworcu to tylko pałę wziac i nafanzalać to całe towarzystwo,skamerował i skomentował krótko do merkelowej niech ona wam da wody i żarcia skoro to wam nie smakuje
    2015-09-05 22:25:14 [83.30.231.*] id:1374146  
    rosomak200: Napisał postów [11913], status [VIP] Reputacja
    haha no bo mnie nie lubią tutaj.
    2015-09-05 22:27:49 [31.175.200.*] id:1374148  
    avacanda: Napisała postów [1975], status [Szycha] Reputacja
    i wcale się nie dziwię ;)
    2015-09-05 22:28:45 [83.30.231.*] id:1374149  
    rosomak200: Napisał postów [11913], status [VIP] Reputacja
    Hahaha taki już jestem nic nie poradzę na to
    2015-09-05 22:31:02 [31.175.200.*] id:1374150  
    avacanda: Napisała postów [1975], status [Szycha] Reputacja
    zmień może nie które komenty to może cię polubią ;)
    2015-09-05 22:32:21 [83.30.231.*] id:1374151  
    rosomak200: Napisał postów [11913], status [VIP] Reputacja
    Ja tu nie do lubienia jestem.
    2015-09-05 22:33:03 [31.175.200.*] id:1374152  
    avacanda: Napisała postów [1975], status [Szycha] Reputacja
    no tak trolli nikt nie lubi ;)
    2015-09-05 22:33:36 [31.175.200.*] id:1374153  
    avacanda: Napisała postów [1975], status [Szycha] Reputacja
    twoje zdrówko i narty ziom! żona wzywa!!!
    2015-09-05 22:34:08 [83.30.231.*] id:1374154  
    rosomak200: Napisał postów [11913], status [VIP] Reputacja
    troll kojarzy mi się z czymś brzydkim,a ja ładny jestem wiec wypraszam sobię
    2015-09-05 22:34:38 [83.30.231.*] id:1374155  
    rosomak200: Napisał postów [11913], status [VIP] Reputacja
    Daj jej!!
    2015-09-05 23:04:56 [176.111.136.*] id:1374157  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    sierściuch rzyjesz?
    2015-09-05 23:16:58 [83.30.231.*] id:1374158  
    rosomak200: Napisał postów [11913], status [VIP] Reputacja
    sierściuch rzyje
    2015-09-05 23:17:44 [176.111.136.*] id:1374159  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    to otwieroj piwko ;)
    2015-09-05 23:18:34 [83.30.231.*] id:1374160  
    rosomak200: Napisał postów [11913], status [VIP] Reputacja
    zaś do lodówki bo kończe
    2015-09-05 23:19:35 [83.30.231.*] id:1374161  
    rosomak200: Napisał postów [11913], status [VIP] Reputacja
    3 wypiłem i mam dośc kruca
    2015-09-05 23:20:12 [176.111.136.*] id:1374162  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    joł ino jedno bo jutro zaś w trase ;)
    2015-09-05 23:21:06 [176.111.136.*] id:1374163  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    qwa żem siem przesiadł to tak sprzengło chodzi cienszko że uj ;) jak siem przesiadłem zpowrotem do swojego to nogi nie czułem ;D
    2015-09-05 23:23:27 [83.30.231.*] id:1374164  
    rosomak200: Napisał postów [11913], status [VIP] Reputacja
    zapowietrzone może
    2015-09-05 23:24:28 [83.30.231.*] id:1374165  
    rosomak200: Napisał postów [11913], status [VIP] Reputacja
    otworzyłem piwo masakra,żeby 4 pić i padać na ryj zmęczenie wychodzi
    2015-09-05 23:24:45 [176.111.136.*] id:1374166  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    hamulec tysz ;)
    2015-09-05 23:25:18 [176.111.136.*] id:1374167  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    i gaz ale zafanzala chociaż ładnie ;)
    2015-09-05 23:25:52 [83.30.231.*] id:1374168  
    rosomak200: Napisał postów [11913], status [VIP] Reputacja
    to naj ednym w nowszych gównach
    2015-09-05 23:26:56 [176.111.136.*] id:1374169  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    2 godziny żem jest przed czasem ;)
    2015-09-05 23:27:01 [83.30.231.*] id:1374170  
    rosomak200: Napisał postów [11913], status [VIP] Reputacja
    ja dzis sie harleyem przejechałem hah choć nienawidzę takich sprzętów
    2015-09-05 23:28:06 [176.111.136.*] id:1374171  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    tysz harleyów ni libiem lepsze kosiarki som ;)
    2015-09-05 23:29:54 [83.30.231.*] id:1374172  
    rosomak200: Napisał postów [11913], status [VIP] Reputacja
    ide se do sklepu swojo ulico coś za mną hałasuje odwracam sie sąsiad tirowiec mówi siadaj podwioze cie hah
    2015-09-05 23:33:11 [83.30.231.*] id:1374173  
    rosomak200: Napisał postów [11913], status [VIP] Reputacja
    a zas kosiarki nie dla mnie bo szybko bym kariere zakończył-będzie szybkie i mocne enduro z spod słusznego znaku
    2015-09-05 23:40:21 [176.111.136.*] id:1374174  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    opolski zapjertalaczy widziołeś ? dobrzy som
    2015-09-05 23:41:12 [176.111.136.*] id:1374175  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    youtube*com/watch?v=2uvrk9r_A-8
    2015-09-05 23:42:56 [176.111.136.*] id:1374176  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    najlepsze jest to że mom takich w uju jak go ni byde widził w lusterku ;)
    2015-09-05 23:43:53 [83.30.231.*] id:1374177  
    rosomak200: Napisał postów [11913], status [VIP] Reputacja
    truskawkowa jak nic z tym swoim stefanem
    2015-09-05 23:55:37 [176.111.136.*] id:1374178  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    ehhehehehe
    2015-09-06 00:03:06 [176.111.136.*] id:1374179  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    ide spać sierściuch bo rano trza wstoć ;)
    2015-09-05 19:30:21 [89.74.181.*] id:1374113  
    Peugeot406: Napisał postów [1082], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    Akcja dowiodła, że politycy umieją czytać. To niesamowite!

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2015-09-05 22:12:39 [31.175.200.*] id:1374139  
    avacanda: Napisała postów [1975], status [Szycha] Reputacja
    nijakiego nie było - czyli on nie potrafi czytać?
    2015-09-05 19:26:50 [89.74.181.*] id:1374111  
    Peugeot406: Napisał postów [1082], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    Tłumy zasłuchanych opolan ;). Najważniejsze, że MBP w sprawozdaniach będzie mogła się wykazać, a politycy mają kolejne zdjęcia (pozostali czytający nie zasłużyli na fotkę, a ich nazwiska pozostaną tajemnicą), a może ich nie było?

    Nick:
    Treść:
    2015-09-05 17:16:38 [83.30.231.*] id:1374034  
    św_juzef: Napisał postów [12720], status [VIP] Reputacja
    "ch...j d..pa i kamieni kupa ".... Sienkiewicz ;)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2015-09-05 17:17:13 [83.30.231.*] id:1374035  
    św_juzef: Napisał postów [12720], status [VIP] Reputacja
    wnuk bo wnuk... ale Sienkiewicz
    2015-09-05 18:09:12 [83.29.29.*] id:1374047  
    coolerr: Napisał postów [12933], status [VIP] Reputacja
    Eeee.Lala...
    2015-09-05 17:10:46 [31.175.200.*] id:1374033  
    avacanda: Napisała postów [1975], status [Szycha] Reputacja
    a gdzie nijaki??? aaa przecież on czytać nie potrafi ;)

    Nick:
    Treść: