• Autor: Greg
    • Wyświetleń: 5183
    • Dodano: 2015-08-24 / 16:20
    • Komentarzy: 45

    Prezydent Opola spotkał się z pracownikami ECO. Emocji nie brakowało.

    Prezydent Opola spotkał się z pracownikami ECO. Emocji nie brakowało.
    Prezydent Opola spotkał się z pracownikami ECO. Emocji nie brakowało.

    (Fot. Dżacheć)

    - Było merytorycznie, doszliśmy do pewnych wspólnych wniosków - podsumowuje spotkanie Arkadiusz Wiśniewski. - Prezydent nie odpowiedział nam jasno i klarownie na żadne z naszych pytań - mówią związkowcy.

    Arkadiusz Wiśniewski spotkał się dziś w ratuszu z 15-osobową reprezentacją pracowników Energetyki Cieplnej Opolszczyzny. Spotkanie było zamknięte dla mediów, dlatego o komentarz po spotkaniu poprosiliśmy prezydenta oraz pracowników ECO.

    Zobacz takze Chwila nieuwagi czy zasłabnięcie? Auto zakończyło jazdę na ogrodzeniu

    - Pracownicy boją się, że grozi im utrata pracy. Mówię im - zobaczcie na politykę w ratuszu, w innych spółkach miejskich - czy rzeczywiście dokonywaliśmy "wycinek", najazdów partyjnych? Mam nadzieję, że pracownicy przekonali się, że to nie spór o sprawy personalne tylko zabezpieczenie interesu i praw mieszkańców Opola - mówi prezydent Arkadiusz Wiśniewski.

    - Cieszę się, że pracownicy wskazują, że rozstrzygnięcie sporu powinno być podjęte między jednym a drugim współwłaścicielem. Ja im to właśnie mówię - że oni niepotrzebnie pojawiają się w tym sporze, bo nie są stroną - dodaje Wiśniewski.

    Wiśniewski zaznacza też, że to "nie spór o stołek Kowalskiego tylko o pozycje miasta w spółce, o zabezpieczenie praw i interesów mieszkańców Opola długoterminowo". - Kowalski ma stołek, całkiem dobrze zarabia jako wiceprezydent i członek rady nadzorczej ECO - tłumaczy prezydent Opola.

    Zobacz takze Zostawiła dziecko tylko na chwilę? Kilkanaście minut może wystarczyć do tragedii

    Przedstawiciele pracowników ECO nie są zadowoleni ze spotkania. - Na żadne z postawionych przez nas pytań nie uzyskaliśmy od pana prezydenta jasnej i klarownej odpowiedzi - mówi Paweł Ludwik, przedstawiciel związków zawodowych.

    Ludwik podkreśla też, że ECO "nie jest spółką miejską tylko spółką akcyjną". - Apelowaliśmy też do pana prezydenta, by w końcu zasiadł do rozmów z drugim akcjonariuszem, a my ich ustalenia zaakceptujemy, bo taka jest nasza rola. Jeśli dojdą do wniosku, że trzeba wymienić zarząd to wymienią zarząd i nam nic do tego. Jeśli ustalą wspólnie długoterminową strategię spółki to my będziemy ją realizować - zapewnia. - Ale będziemy bronić naszych pracowników w radzie nadzorczej spółki, bo mamy takie prawo - dodaje.

    Przedstawiciel pracowników zaznacza też, że zdaniem załogi ECO działania Janusza Kowalskiego w mediach oraz na portalach społecznościowych, gdzie nazywa pracowników "dworem Chmielowicza" (Wiesław Chmielowicz jest prezesem ECO S.A.) są nie do przyjęcia.
    reklama

    Więcej zdjęć

    Prezydent Opola spotkał się z pracownikami ECO. Emocji nie brakowało.

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2015-08-26 11:42:39 [89.76.167.*] id:1371744  
    krisss: Napisał postów [2133], status [Szycha] Reputacja
    Komuś bardzo zależy na sprzedaży ECO. Jeśli do tego dojdzie to ceny ciepła podskoczą drastycznie i ucierpimy na tym tylko my. Miasto zarobi i umyje ręce. Nie możemy się na to godzić.

    Nick:
    Treść:
    2015-08-24 20:35:44 [79.191.2.*] id:1371449  
    dzony: Napisał postów [6670], status [VIP] Reputacja
    Niech w końcu POLITYKA i ich konspiracje odpiedolą się kury znoszącej złote jajka !!!!!!! Jeszcze raz napisze że polityka jest gorsza niż publiczna ku........a. Przecież ty cholerny urzędniku czy polityku jesteś na utrzymaniu OBYWATELA POLSKIEGO a robisz i mataczysz jak możesz. To raz i na zawsze musi się skonczyć a zarazem nepotyzm i szerokie plecy.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2015-08-25 09:24:57 [89.72.245.*] id:1371517  
    zyza: Napisał postów [77], status [rozkręcił się] Reputacja
    Panoszą się jak świnie w korycie
    2015-08-24 19:54:37 [83.30.217.*] id:1371435  
    nika: Napisała postów [22946], status [VIP] Reputacja
    w polityce szukać uczciwych to tak jak dziewicy na oddziale położniczym ....

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [5]
    2015-08-24 21:32:02 [5.172.247.*] id:1371455  
    demotywatorka: Napisała postów [22], status [nowy] Reputacja
    a kto by szukał dziewicy na porodówce haahaha
    2015-08-24 21:32:53 [5.172.247.*] id:1371456  
    demotywatorka: Napisała postów [22], status [nowy] Reputacja
    ani tego nie znajdziesz ani tamtego...:D
    2015-08-24 21:33:04 [176.111.136.*] id:1371457  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    niektórzy nawet stare babki w kościel grzmocą ;D
    2015-08-25 01:39:19 [83.22.82.*] id:1371494  
    Stefan: Napisał postów [26996], status [VIP] Reputacja
    kto by szukał dziewicy na porodówce? Zapewne ktoś ze ZDUPANĄ sterownią...
    2015-08-25 09:23:50 [94.254.198.*] id:1371516  
    hahahaha: Napisał postów [22268], status [VIP] Reputacja
    Jak to kto.... Sw Józek by szukal ;)
    2015-08-24 22:44:04 [87.105.135.*] id:1371471  
    mirek1978: Napisał postów [1627], status [Szycha] Reputacja
    A co to komuna, że firma ma cały dochód oddawać miastu?! Mogę się założyć, że nawet gdyby miasto przejęło cały dochód ECO i tak rachunki za ciepło nie spadną. W tej grze właśnie chodzi o stołki aby Kowalski był prezesem i wcisnął tam swoich politologów kumpli. ECO dobrze funkcjonuje po co to niszczyć! Ludzie nie widzicie co tu jest grane!W Opolu władza dba o kładki, wybiegi dla psów i inne sprawy 3 kategorii. Dobrze, że już w Opolu nie mieszkam!

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [4]
    2015-08-24 23:01:24 [176.111.136.*] id:1371484  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    feudalni politycy szukający pańszczyzny
    2015-08-24 23:02:00 [176.111.136.*] id:1371485  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    fekalni *
    2015-08-25 06:10:16 [94.42.197.*] id:1371498  
    zv0d: Napisał postów [44], status [rozkręca się] Reputacja
    *fatalni
    2015-08-25 09:19:55 [89.72.245.*] id:1371515  
    zyza: Napisał postów [77], status [rozkręcił się] Reputacja
    mirek1978 itu masz słuszną rację.
    2015-08-24 23:10:00 [83.22.78.*] id:1371488  
    tom123: Napisała postów [41], status [rozkręca się] Reputacja
    Kto to Woźniak i Kowalski to Pisiory i oni mącą a P. Prezydent ,,spłacić" chce zaciągnięte za ich pomocą ,,dług"zaciągnięty na kampanię wyborczą.Kowalski nie zna się praktycznie na niczym dobrze tylko na Mąceniu .Ludzie czy tego nie widzicie????

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2015-08-25 07:29:05 [89.64.28.*] id:1371508  
    antyP.I.S.: Napisał postów [5725], status [VIP] Reputacja
    Prawda!!!święta prawda..niestety ciemnota ma zaklejony oczy kościelnymi homiliami
    2015-08-25 09:18:19 [89.72.245.*] id:1371514  
    zyza: Napisał postów [77], status [rozkręcił się] Reputacja
    Przecież w RATUSZU siedzi jedna sitwa.Wcześniej byli koledzy z podstawówki P.M Pietrucha i P.A.KARBOWIAK a teraz nowo wybrani po wyższej szkole podstawowej.
    2015-08-25 01:46:28 [83.22.82.*] id:1371495  
    Stefan: Napisał postów [26996], status [VIP] Reputacja
    Ciepłociąg do Brzezia i po problemie. Z resztą EO z założenia miała być ciepłownią dla Opola. Kto chętny na ciepło za 300zł rocznie? (gdyby powstała EJO to grzalibyśmy się za 100zł rocznie i to prądem)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2015-08-25 09:01:17 [89.72.245.*] id:1371512  
    zyza: Napisał postów [77], status [rozkręcił się] Reputacja
    I co uważasz że ta woda w rurociągu co ma około 20km nie wystygnie .Wystygnie i będzie ją trzeba podgrzewać firmą ECO i płacić Elektrowni i ECO.i na pewno nie będzie wtedy tańszego ciepła.
    2015-08-25 09:07:38 [89.72.245.*] id:1371513  
    zyza: Napisał postów [77], status [rozkręcił się] Reputacja
    tsj ma rację w końcu ktoś kto ma pojęcie o czym kolwiek
    2015-08-24 17:23:16 [188.123.205.*] id:1371412  
    ombre: Napisał postów [21167], status [VIP] Reputacja
    Ci pracownicy to jacyś sprawni inaczej są.Jedynie miasto może zagwarantować im prace.Bo jak niemiec ich przejmie to dyrekcja od razu będzie przeniesiona do innego miasta a załoga zredukowana o połowe.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [8]
    2015-08-24 18:09:42 [90.156.124.*] id:1371414  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    Nie wiem jak z załoga, ale.....czy miasto, czy niemiec to zawsze będzie praca dla zarządu /dyrekcji jak to nazywasz/ ale SWOJEJ! Przecież o to głównie chodzi.
    2015-08-24 18:11:06 [90.156.124.*] id:1371415  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    Już kiedyś pisałam; kto ma pakiet większościowy ten rozdaje karty. Proste jak stosunek z jeżem. ;)
    2015-08-24 18:25:53 [83.30.190.*] id:1371424  
    kserkses: Napisał postów [37], status [rozkręca się] Reputacja
    Trole Kowalskiego i Wiśniewskiego straszą "niemcem" pozatym jak "miasto" może cokolwiek, komukolwiek gwarantować. Piepszenie.
    2015-08-24 18:36:50 [90.156.124.*] id:1371426  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    Czarny, biały czy zielony to zawsze pieprz........;)
    2015-08-24 22:00:23 [188.123.205.*] id:1371459  
    ombre: Napisał postów [21167], status [VIP] Reputacja
    Pokażcie mi firme gdzie niemcy ją przejeli i nikogo nie zwolnili?Pracownicy eco to naiwniacy
    2015-08-24 22:28:29 [89.76.169.*] id:1371464  
    niebieski35: Napisał postów [8100], status [VIP] Reputacja
    Kolejny głupi, albo kolejny który ma w tym interes. Obstawiam pierwsze
    2015-08-24 23:13:20 [217.173.202.*] id:1371489  
    tsj: Napisał postów [77], status [rozkręcił się] Reputacja
    siostra_brygida gadasz głupoty, co z tego że mają pakiet większościowy jak nie mają pakietu kontrolnego, miasto samo nic nie może. Musi się liczyć ze zdaniem drugiego akcjonariusza, koniec kropka.
    2015-08-25 07:28:08 [89.64.28.*] id:1371507  
    antyP.I.S.: Napisał postów [5725], status [VIP] Reputacja
    i bardzo dobrze,jesli nie potrzeba tylu pracowników to po co trzymać sztuczne etaty jak za komuny i w kopalniach obecnie
    2015-08-25 06:00:58 [83.10.56.*] id:1371496  
    Gaz: Napisał postów [6326], status [VIP] Reputacja
    Kręci,jak ta niewydarzona Kopaczka.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2015-08-25 07:26:32 [89.64.28.*] id:1371506  
    antyP.I.S.: Napisał postów [5725], status [VIP] Reputacja
    Gaz a co ty matołku na to że Wiśnia z Kowalskim to PiS-uary i właśnie bliżej im do nich niż do innych fakcji??ale co a ci tu piszę ograniczony Rydzykowy tłuczku
    2015-08-24 22:39:48 [89.79.83.*] id:1371467  
    znajomy58: Napisał postów [15], status [nowy] Reputacja
    skad to znam:) moze tak jakis kamyczek jeszcze wrzucic?

    Nick:
    Treść:
    2015-08-24 21:30:56 [5.172.247.*] id:1371454  
    demotywatorka: Napisała postów [22], status [nowy] Reputacja
    nie wczuwajcie się tak co WAM TO DA.

    Nick:
    Treść:
    2015-08-24 21:23:35 [89.74.188.*] id:1371452  
    passion58: Napisała postów [682], status [rozpisany/na] Reputacja
    Tępaki, może w końcu coś zrozumieli.

    Nick:
    Treść:
    2015-08-24 20:32:22 [89.76.169.*] id:1371448  
    niebieski35: Napisał postów [8100], status [VIP] Reputacja
    Prezidą umie pierdzielić 3 po 3, wygadany jest, aczkolwiek nie zawsze ma to cokolwiek wspólnego z merytorycznością. Typowy politykier, niestety

    Nick:
    Treść:
    2015-08-24 20:14:07 [89.64.8.*] id:1371441  
    JotPe: Napisał postów [5166], status [VIP] Reputacja
    Związkowcy...hehehehe, PADŁEM! Ludzie, to Barany do golenia!

    Nick:
    Treść:
    2015-08-24 16:52:30 [93.181.151.*] id:1371406  
    [moderacja]: Napisała postów [9312], status [VIP] Reputacja
    [moderacja]
    [-5]

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [7]
    2015-08-24 16:55:55 [188.146.135.*] id:1371407  
    [moderacja]: Napisała postów [606], status [rozpisany/na] Reputacja
    [moderacja]
    [-5]
    2015-08-24 16:57:17 [93.181.151.*] id:1371408  
    Rolnikos: Napisała postów [9312], status [VIP] Reputacja
    hahahahaha chciała wykropkować :P
    2015-08-24 16:58:44 [89.76.168.*] id:1371409  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    rolik pisz coś a nie kropki same...;)
    2015-08-24 17:01:02 [93.181.151.*] id:1371410  
    Rolnikos: Napisała postów [9312], status [VIP] Reputacja
    moze co wyrwe dziś "bana" :P
    2015-08-24 18:12:29 [90.156.124.*] id:1371416  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    Już masz od 0lci torpede.......;)
    2015-08-24 18:55:08 [5.172.252.*] id:1371427  
    R1973P: Napisał postów [1539], status [Szycha] Reputacja
    co to kukurydza , która nie wryrosła ! :-D susza okrutna! :-I
    2015-08-24 19:48:49 [93.181.151.*] id:1371432  
    Rolnikos: Napisała postów [9312], status [VIP] Reputacja
    hahahahaha ale dojepała :D
    2015-08-24 19:14:47 [188.146.135.*] id:1371430  
    Opolemann: Napisała postów [216], status [maniak] Reputacja
    Janusz K. z ukrycia obserwuje i wyciąga wnioski... Jak dochrapie się stołka w Eco to pewnie ich pozwalnia. A na pewno premii nie dostaną. Szkoda, taki marny kraj i "kolezeńskie" miasto.

    Nick:
    Treść: