• Dodano: 2015-08-23 / 10:11
    • Komentarzy: 4

Skromne, ale zwycięstwo. Odra vs Grunwald 2:1.

(Fot. Gristi)

Gancarczyk raz, Gancarczyk dwa i to wystarczyło, aby odesłać drużynę Grunwald Ruda Śląska do domu bez punktów. Odra miała wiele okazji żeby strzelić więcej bramek, ale zabrakło skuteczności. Rywal zdobył gola kontaktowego z rzutu karnego.

Pierwsza połowa to zdecydowana przewaga podopiecznych Zbigniewa Smółki. Niezawodny Janusz Gancarczyk tym razem zaskoczył bramkarza gości już po 180 sekundach. Najpierw strzał Mateusza Gancarczyka wybronił Marcin Soldak, ale czujny był w ataku żółtobuty Janusz, który tylko dobił piłkę do bramki na 1:0.

Kolejny gol dla OKS-u wpadł w 22 minucie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Waldemar Gancarczyk. Strzał Janusza wybronił bramkarz, który wybił futbolówkę prosto pod nogi Marcina Niemczyka. Ten bez zastanowienia wystawił ją Waldemarowi, który pewnym uderzeniem skierował piłkę do pustej bramki gości. Mimo wielu dogodnych sytuacji dla Odry, pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 2:0.

W drugiej część meczu nerwowo zrobiło się w 61 minucie. Mateusz Peroński sfaulował piłkarza gości w naszym polu karnym, a „jedenastkę” na gola wymienił Michał Brzozowski. To dodało skrzydeł zawodnikom z Rudy Sląskiej, co szczególnie można było zauważyć w ostatnich minutach tego spotkania. Na szczęście nasza obrona była szczelna, a bramkarz Kleemann nie dał się pokonać po raz drugi. Dzięki temu Odra zaliczyła drugie zwycięstwo w sezonie.

Nie da się ukryć, że OKS był w tym spotkaniu zdecydowanie lepszą drużyną. Jednak niejednokrotnie w futbolu „lepszy” przegrywał spotkania. Gdyby nasza drużyna miała pecha nie tylko w ataku, ale również w obronie, to mogłaby stracić punkty. Na szczęście tak się nie stało i to Odra zaliczyła zwycięstwo.

2015-08-23 23:48:08 [178.37.34.*] id:1371322
    Stirlitz: Napisał postów [7721], status [VIP] Reputacja
    Proponuję przestać się w końcu jarać O. Opole (ktoś się tym jeszcze emocjonuje???? ) Jest kilka klubów które coś tam niżej czy wyzej grają ale emocji jest więcej bez porównania...... Zresztą -KIBICE sami wiedzą.... OKS - CO TO JEST ???

2015-08-24 19:58:01 [89.64.8.*] id:1371438