• Autor: Greg
    • Wyświetleń: 10453
    • Dodano: 2015-06-20 / 12:41
    • Komentarzy: 31

    Ruszyły przygotowania do budowy ronda na "grzybku"

    Ruszyły przygotowania do budowy ronda na "grzybku"

    (Fot. GDDKiA Opole)

    Ogłoszono przetarg na wykonanie projektu przebudowy najbardziej niebezpiecznego skrzyżowań w województwie. Na rozwidleniu dróg krajowych 94 i 46 w Karczowie pod Opolem powstanie rondo.

    Zobacz takze Pusta "małpka" na fotelu pasażera. Kierowca miał ponad 2,5 promila

    Wymuszanie pierwszeństwa przejazdu podczas włączania się do ruchu od strony Brzegu, nadmierna prędkość i łamanie zakazu wyprzedzania doprowadziło w tym miejscu w ostatnich latach do dziesiątek kolizji i wypadków. Kilkadziesiąt osób zostało tam w ostatnich latach ciężko rannych, kilkanaście straciło życie.

    Na "grzybku" ma powstać rondo. W ogłoszonym właśnie przetargu na projekt przebudowy założono, że jego wykonawca ma uwzględnić m.in. niezbędną infrastrukturę drogową: odwodnienie, oświetlenie, monitoring oraz znak zmiennej treści na wlocie do ronda od strony Opola (tablica świetlna podobna do tych stosowanych nad autostradą). Tablica ta pozwoli informować kierowców o ewentualnych utrudnieniach na autostradzie. Widząc taki komunikat, użytkownik drogi będzie mógł zjechać na rondzie w kierunku Brzegu na DK 94 unikając w ten sposób wjeżdżania na węźle Opole Zachód (dawniej „Prądy”) na zakorkowaną autostradę.

    Zobacz takze 16 mln zł na Pomnik Czynu Powstańczego. Wicepremier ogłosił decycję WIDEO

    Nowe rondo docelowo ma być częścią wielopoziomowego węzła drogowego, który powstanie, gdy droga nr 46 będzie w przyszłości rozbudowywana o drugą jezdnię.

    Przetarg na dokumentację projektową ma zostać rozstrzygnięty do końca czerwca tego roku. Na zrealizowanie projektu wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał 9 miesięcy. Przetarg na prace budowlane przewidziano na wiosnę 2016 roku, a rondo powinno powstać jesienią 2016 roku.
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2015-06-21 12:34:09 [89.78.138.*] id:1355558  
    andreek01: Napisał postów [309], status [starszy wyjadacz] Reputacja
    hahaha wy się mostem na niemodlińskiej zajmijcie lepiej i to szybko bo gderacie i nic nie robicie w tym kierunku nawet zapasowej przeprawy nie wymyśliliście....o reszcie nie wspomnę...

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [5]
    2015-06-21 23:17:55 [83.30.229.*] id:1355800  
    św_juzef: Napisał postów [12720], status [VIP] Reputacja
    benefis Ryśkowi ostatnio robili, pewnie za ten most ;)
    2015-06-21 23:20:01 [176.107.171.*] id:1355802  
    Janosik: Napisał postów [7959], status [VIP] Reputacja
    ...temu z "Dżemu?" ...
    2015-06-21 23:20:52 [83.30.229.*] id:1355804  
    św_juzef: Napisał postów [12720], status [VIP] Reputacja
    nie, temu z "ratuszu"
    2015-06-21 23:23:22 [176.107.171.*] id:1355806  
    Janosik: Napisał postów [7959], status [VIP] Reputacja
    ...cyt:" Mówią o nim w mieście: "Co z niego za typ? Wciąż chodzi pijany, pewno nie wie co to wstyd Brudny, niedomytek, w stajni ciągle śpi! Czego szukasz w naszym mieście? Idź do diabła" - mówią ludzie pełni cnót Ludzie pełni cnót"...
    2015-06-23 13:51:24 [198.7.58.*] id:1356379  
    nowika: Napisała postów [2], status [żółtodziób] Reputacja
    jeszcze trochę i może w końcu zajmą się zamianą bramek na autostradzie na ten elektroniczny pobór opłat...ale może to za jakieś 20 lat bo wcześniej pewnie nie ma szans
    2015-06-20 14:04:23 [31.175.127.*] id:1355146  
    swiety: Napisał postów [87], status [młodszy wyjadacz] Reputacja
    w końcu coś ruszyło w tym temacie

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2015-06-21 23:15:43 [176.107.171.*] id:1355798  
    Janosik: Napisał postów [7959], status [VIP] Reputacja
    ...no iii fajniee:)...
    2015-06-20 16:01:08 [83.7.251.*] id:1355230  
    Krzycho: Napisał postów [5509], status [VIP] Reputacja
    gdzieś tak o 15 lat za późno :-)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [5]
    2015-06-20 23:22:56 [31.175.237.*] id:1355432  
    avacanda: Napisała postów [1975], status [Szycha] Reputacja
    i wiele ofiar za późno
    2015-06-21 04:13:51 [5.70.94.*] id:1355461  
    olenka4u: Napisała postów [43339], status [VIP] Reputacja
    Lepiej późno, jak wcale ;)
    2015-06-21 09:23:55 [195.117.218.*] id:1355493  
    Pedro: Napisał postów [8908], status [VIP] Reputacja
    A czy droga ludzi zabija? Ludzie sami siebie zabijają. Jeden z drugim nie zna przepisów i nie umie jeździć... to do kogo pretensje...?
    2015-06-21 14:36:00 [83.30.14.*] id:1355590  
    Krzycho: Napisał postów [5509], status [VIP] Reputacja
    a gdzie ty tu widzisz ........do kogoś pretensje :-)
    2015-06-21 22:49:36 [31.175.237.*] id:1355796  
    avacanda: Napisała postów [1975], status [Szycha] Reputacja
    fakt - większość zabitych w tym miejscu sama sobie winna, ale rondo to dla przyszłych ...
    2015-06-21 07:50:28 [31.61.136.*] id:1355476  
    pavulans: Napisał postów [1995], status [Szycha] Reputacja
    Ale jak tak bez świateł i estakady? Myślę że samo rondo nie wystarczy niektórym. Przydałby się jeszcze taki ktoś kto że znakiem stóp będzie niektórych mistrzów za rękę przeprowadzał na tym rondzie. Będą wypadki nadal.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2015-06-21 09:22:35 [195.117.218.*] id:1355492  
    Pedro: Napisał postów [8908], status [VIP] Reputacja
    A znak "stóp" to niby jaki? Trzeba na stopach przejść czy można przejechać...;)
    2015-06-21 16:20:16 [31.61.136.*] id:1355604  
    pavulans: Napisał postów [1995], status [Szycha] Reputacja
    ... znakiem "STOP"*
    2015-06-21 08:35:14 [79.228.92.*] id:1355481  
    anstel: Napisał postów [3800], status [VIP] Reputacja
    Większość z was nawet niema pojęcia, dlaczego to miejsce się nazywa grzybek?

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [3]
    2015-06-21 11:29:02 [90.156.124.*] id:1355513  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    Prawdziwy grzybek to gdzieś w okolicach Nysy....
    2015-06-21 12:55:58 [89.64.9.*] id:1355565  
    JotPe: Napisał postów [5166], status [VIP] Reputacja
    Wiem dlaczego, a Ty wiesz? Chodzi o coś na literę M, stare dzieje :-D
    2015-06-21 12:58:13 [89.64.9.*] id:1355566  
    JotPe: Napisał postów [5166], status [VIP] Reputacja
    Most na Niemodlińskiej jest miejski, a rondo będzie z kasy GDDKiA i ZDW! Trochę w głowie trzeba mieć, a nie pisać totalne bzdury non stop!
    2015-06-20 14:23:38 [89.64.9.*] id:1355153  
    Uoldd: Napisał postów [913], status [stały bywalec] Reputacja
    gut

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2015-06-20 23:35:27 [176.107.171.*] id:1355439  
    Janosik: Napisał postów [7959], status [VIP] Reputacja
    ..."dacyt" !!!"wery wery gut"...:D:D:D
    2015-06-21 11:19:28 [83.7.230.*] id:1355511  
    Król Forum: Napisał postów [1847], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    nice..
    2015-06-20 23:33:29 [176.107.171.*] id:1355438  
    Janosik: Napisał postów [7959], status [VIP] Reputacja
    ..."nooo i fajnie" ,że powstanie...

    Nick:
    Treść:
    2015-06-20 21:23:39 [83.7.132.*] id:1355331  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    powstanie jesienią, czyli w sezonie grzybobrania ;D

    Nick:
    Treść:
    2015-06-20 20:48:20 [176.107.171.*] id:1355319  
    Janosik: Napisał postów [7959], status [VIP] Reputacja
    ... powstanie w tym miejscu rondo ?! ...nadajcie jemu imię "Rondo Ofiar Grzybka"...[*]

    Nick:
    Treść:
    2015-06-20 18:44:36 [90.156.124.*] id:1355272  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    Myślałam, że projekt dawno jest, a problem tylko z finansami..........

    Nick:
    Treść:
    2015-06-20 14:23:46 [31.61.136.*] id:1355154  
    katrina: Napisała postów [22220], status [VIP] Reputacja
    ...yyyy.....jakiego grzybka?! :D .....będziemy kręcili się w kółko/koło?

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2015-06-20 14:24:10 [31.61.136.*] id:1355155  
    katrina: Napisała postów [22220], status [VIP] Reputacja
    ....a tak na poważnie, to chyba czas najwyższy :D
    2015-06-20 14:46:32 [93.181.154.*] id:1355169  
    non: Napisał postów [451], status [starszy pismak] Reputacja
    Grzybki ci w głowie? :D