• Dodano: 2015-05-21 / 09:59
    • Komentarzy: 4

Odra Opole zdobyła okręgowy Puchar Polski

(Fot archiwum)

W spotkaniu Dawida z Goliatem niespodzianki nie było, ale kibice na stadionie Miejskim w Brzegu bramek się nie naoglądali. Lider III ligi wygrał z liderem ligi okręgowej - LZS Kup - 2:0. Nie da się ukryć, że dominowała w tym meczu Odra, ale za to zmotywowany LZS bardzo dobrze się bronił.

W pierwszej połowie OKS nie był w stanie zagrozić bramce, ale prawie cały czas był zespołem lepszym. Świetnie w defensywie spisywali się obrońcy Grzegorza Świerczaka, którzy raz po raz przeszkadzali Odrze w rozegraniu piłki. Po pierwszych 45 minutach 0:0.

Na pierwszego gola czekaliśmy do 64 minuty. Rafał Brusiło zagrał w pole karne, a tam Dawid Wolny bez problemu wpakował piłkę głową do siatki rywala. Podopieczni Zbigniewa Smółki mieli jeszcze sporo sytuacji do podwyższenia tego prowadzenia, ale brakowało im celności. Ostatecznie druga i ostatnia bramka w tym meczu padła w 90 minucie po strzale Marka Gładkowskiego. Odra wygrała z bardzo dzielnie walczącym LZS Kup 2:0. Tym samym OKS będzie reprezentował województwo w rundzie przedwstępnej Pucharu Polski na szczeblu krajowym.

2015-05-21 17:43:55 [188.123.212.*] id:1346672
    norman: Napisał postów [784], status [rozpisany/na] Reputacja