• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 5107
  • Dodano: 2022-08-08 / 18:57
  • Komentarzy: 0

  Dom Dziecka w Tarnowie Opolskim przechodzi metamorfozę

  Przebudowane będą dwa piętra. Zaadaptowane zostanie poddasze. Po zakończeniu prac z całą pewnością będzie bardziej domowo.


  Prace już trwają. - Przed nami przebudowa pierwszego piętro oraz remont instalacji elektrycznej parteru. Następnie przebudowa drugiego piętra i rozbudowa budynku o klatkę schodową. Prace związane z przebudową obejmują kapitalny remont wszystkich pomieszczeń Domu Dziecka i przystosowanie ich do nowych funkcjonalności. Z kolei - prace związane z rozbudową budynku obejmują budowę klatki ewakuacyjnej - wymienia starosta opolski Henryk Lakwa.

  - Kolejnym etapem prac jest adaptacja piętra oraz poddasza użytkowego. Z kolei na parterze obecne pomieszczenia biurowe zmienią przeznaczenie i po modernizacji zostanie tam urządzona szatnia i pomieszczenie do obsługi osób niepełnosprawnych oraz spotkań z odwiedzającymi - dodaje Karina Miernik - Grędzińska .

  Dotychczasowe kuchnie zostaną przekształcone w aneksy kuchenne wyposażone w odpowiedni sprzęt, gdzie wychowankowie będą mogli sami sobie przygotowywać część posiłków. Nie będzie wspólnych łazienek na piętrach. W ramach przebudowy pięter wykonane będą łazienki przy pokojach dzieci.

  Koszt wszystkich prac w Domu Dziecka w Tarnowie Opolskim to 1,5 mln zł. Z budżetu powiatu przeznaczyliśmy na ten cel 1, 2 mln zł. Pozostała kwota pochodzi ze środków unijnych - podsumowuje członek Zarządu Powiatu Opolskiego Krzysztof Wysdak.

  Zadanie realizowane jest w ramach Projektu pn. "Bliżej rodziny i dziecka - wsparcie rodzin przeżywających problemy opiekuńczo-wychowawcze oraz wsparcie pieczy zastępczej III edycja" Regionalny Program Operacyjny Województwa Opolskiego 2014-2020 nr umowy RPOP.08.01.00-16-0015/19 . Liderem tego projektu jest Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Opolu.

  Na czas remontu dzieci zamieszkały w akademiku "Niechcic". - Jeszcze raz bardzo dziękuję władzom uczelni za umożliwienie zakwaterowania - zaznacza starosta.

  Zdjęcie (1/11)

  (Fot. Starostwo Powiatowe w Opolu)

  reklama

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".