• Dodano: 2015-05-03 / 12:57
    • Komentarzy: 7

Odra Opole zremisowała z Grunwaldem Ruda Śląska i straciła pozycję lidera

(Fot. archiwum)

Po ostatnim wysokim zwycięstwie z Czańcem, kibice liczyli na kolejny pogrom tym razem przy Oleskiej 51. Tak się jednak nie stało. Odra Opole zremisowała bezbramkowo z walczącym o utrzymanie Grunwaldem Ruda Śląska.  Po 30. kolejce podopieczni Zbigniewa Smółki stracili prowadzenie w tabeli na rzecz Polonii Bytom.

Początek spotkania nie był zbyt porywający. Żadna z drużyn nie mogła znaleźć drogi do bramki, czy nawet do oddania strzału. Outsider ligi pokazał jednak w pierwszej części, że nie ma zamiaru oddać punktów za darmo i miał swoje groźne sytuacje.

Początek drugich 45 minut to zdecydowana przewaga niebiesko – czerwonych. Niestety akcje braci Garncarczyków czy strzały z dystansu lewonożnego Damiana Ałdasia nie przynosiły goli Odrze, a czas uciekał. Najbliżej pokonania bramkarza rywali był Waldemar Gancarczyk, który trafił w słupek. Jednak 15-sty w lidze Grunwald Ruda Śląska odpowiedział w 69 minucie również strzałem w słupek.

Podopieczni Zbigniewa Smółki byli piłkarsko lepsi w tym meczu, ale brawa należą się dla Grunwaldu Ruda Śląska, który cały mecz bardzo dobrze bronił swojej bramki. Naszym zawodnikom zabrakło trochę szczęścia i wykończenia w tym spotkaniu. Jednak trzeba pamiętać, że przy odrobinie szczęścia po stronie rywala, zespół z Opola mógł stracić więcej niż 2 punkty w tym meczu.

Odra Opole po tym meczu spadła na pozycję wicelidera tabeli. Ma punkt straty do Polonii Bytom, która wygrała dzisiaj z Małąpanwią Ozimek 4:0.

2015-05-03 16:22:27 [79.220.105.*] id:1340886
    sebastian325i: Napisał postów [13403], status [VIP] Reputacja
    Ruch wygrał z Piastem aż 5:0... a tu cisza...