• Wyświetleń: 2649
    • Dodano: 2015-04-12 / 21:17
    • Komentarzy: 6

Siatkarki SMS-u LO2 Opole nie zagrają w pierwszej lidze.

Po niedzielnej porażce 2:3 z Broniwianką Kraków, siatkarki SMS-u LO2 Opole zajęły 3 miejsce w turnieju półfinałowym i odpadły z dalszej rywalizacji o awans do I ligi. Jednak podopieczne Patryka Fogla zasługują na brawa, ponieważ dzielnie walczyły do ostatniej piłki z teoretycznie lepszymi rywalkami.

Od piątku do niedzieli w hali przy ulicy Pułaskiego w Opolu trwał turniej półfinałowy o awans do I ligi siatkarek. Nasze siatkarki pierwszy mecz w tym turnieju przegrały ze zdecydowanym faworytem i zwycięzcom tego półfinału - Wisłą Warszawa - 0:3. W sobotę podopieczne Patryka Fogla zagrały z outsiderem rozgrywek - Orłem Elbląg. SMS nie miał najmniejszych problemów w pokonaniem rywala. Pierwszego seta nasze siatkarki wygrały do 15-stu, drugiego do 23, a trzeciego do 14-stu i całe spotkanie 3:0.

Dlatego decydujący był niedzielny mecz z Bronowianką Kraków. Nasze siatkarki przegrały ten mecz 2:3, ale zagrały bardzo dobre spotkanie. Pierwszy set padł łupem zawodniczek z Małopolski 25:19. W drugiej partii dominował SMS - 25:16, ale Krakowianki momentalnie odpowiedziała w trzecim secie - 25:21. Czwartego seta wygrały zawodniczki z Opola 25:16, a o zwycięstwie miał zadecydować tie-break. Niestety przyjezdne okazały się minimalnie lepsze, wygrały piątego seta 15:12, a cały mecz 3:2.

Ten turniej pokazał, że Opole potrzebuje żeńskiej siatkówki. Na wszystkich spotkaniach naszych zawodniczek był nadkomplet publiczności, która głośno dopingowała swoją drużynę. Siatkarki SMS-u grały z drużynami, które mają dużo większy budżet, a mimo wszystko walczyły jak równy z równym. Trzecie miejsce w turnieju półfinałowym w awans do I ligi jest największym sukcesem w historii klubu z Opola.

Najlepszą drużyną okazała się ekipa Wisły Warszawa, która pewnie wygrała wszystkie spotkanie. Drugie miejsce zajęła Bronowianka Kraków, a trzecie SMS LO2 Opole. Na czwartej pozycji uplasował się Orzeł Elbląg. Dwie najlepsze ekipy tego półfinału zagrają w turnieju finałowym, z którego dwie trafią na zaplecze ekstraklasy.

2015-04-14 02:23:06 [83.10.134.*] id:1333543
    Hubertus: Napisał postów [31356], status [VIP] Reputacja
    ....takie jest życie..

2015-04-14 02:25:05 [83.10.134.*] id:1333544
    ..."jeżeli to was nie zabije to was wzmocni!!!"...3mam kciuki za awans w 2016!!
    2015-04-12 21:33:52 [83.4.247.*] id:1333005
    MGIEŁKA: Napisała postów [18096], status [VIP] Reputacja
    jak to w sporcie, raz do przodu, innym razem ......, nie ma co rozpaczać :)

peeterdream: Napisał postów [841], status [stały bywalec] Reputacja
    Szkoda... ale to nie koniec świata. Głowa do góry i dalej trenować ! Kolejny sezon może być tylko lepszy ! Znajdą się pieniądze, żeby być lepiej przygotowanym do startów w wyższej klasie rozgrywkowej. Doświadczenie zdobywa się właśnie w konfrontacji z lepszymi. Brawa za walkę. Życzę powodzenia i sukcesów w kolejnym sezonie !