• Wyświetleń: 3205
    • Dodano: 2015-04-10 / 22:09
    • Komentarzy: 7

Derby nie takie straszne. Odra rozbiła "Sworę" 4:1.

Odra Opole w 8 minut strzeliła trzy bramki, a przez 90 minut kontrolowała derbowy pojedynek ze Swornicą Czarnowąsy. W 75 minucie było już 4:0, ale „Swora” strzeliła honorową bramkę na 5 minut przed końcem spotkania. Podopieczni Zbigniewa Smółki - w fotelu lidera - czekają na pozostałe wyniki III ligowych spotkań, które odbędą się w sobotę.

Ku zaskoczeniu kibiców, pierwsza groźna akcja należała do Swornicy. Gdyby w 11 minucie Tomasz Jaworski posiadała troszeczkę dłuższą stopę, to mogłoby być 1:0 dla gości. Tak się nie stało, a ponieważ niewykorzystane sytuacje się mszczą, to OKS odpowiedział w 21 minucie. Piękny „ping pong piłkarski” zakończył się podaniem do kapitana Tomasza Copika, który mocnym uderzeniem z kilku metrów pokonał Krzysztofa Stodołę i było 1:0. 7 minut później jeden z naszych zawodników został sfaulowany 18 metrów przed bramką rywali. Do piłki podszedł Damian Ałdaś, który idealnie przymierzył i od słupka - bezpośrednio z rzutu wolnego – wpakował piłkę do bramki „Swory”. Kilkadziesiąt sekund później Odra wykorzystała błąd gości, poszła z kontrą, którą ostatecznie wykończył Sebastian Deja.

Gdyby była tablica świetlna przy Oleskiej 51, to po pierwszy 45 minutach pokazywałaby wynik 3:0 dla Odry.

W drugiej połowy kibice oglądali zdecydowanie mniej groźnych akcji, ale to podopieczni Zbigniewa Smółki kontrolowali cały czas ten mecz. Dominację nasi piłkarze potwierdzili w 75 minucie. Kontratak z lewej strony, podanie do Mateusza Gancarczyka, który minął obrońcę i bramkarza pewnie strzelając czwartą bramkę dla OKS-u. „Swora” strzeliła honorowego gola w 85 minucie. Ostatecznie Odra Opole wygrała ten mecz 4:1 i ma 61 punktów w III ligowej tabeli.

2015-04-11 08:45:06 [31.61.136.*] id:1332423
    Polpha: Napisał postów [9437], status [VIP] Reputacja
    Brawo chłopaki. Jeszcze trochę i będzie awans.

2015-04-12 00:44:44 [83.30.225.*] id:1332758
    nika: Napisała postów [22964], status [VIP] Reputacja