• Dodano: 2015-03-21 / 21:30
    • Komentarzy: 12

Jest awans! Gwardia powraca do PGNiG Superligi.

(fot. Dżacheć)

Gwardia Opole dzięki porażce KSSPR-u Końskie i zwycięstwie z MKS-em Kalisz 35:21 zapewniła sobie awans do Superligi. Podopieczni Rafała Kuptela wracają do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce po roku przerwy. Nasi szczypiorniści zapewnili sobie awans na 5 kolejek przed końcem rozgrywek.

Już po pierwszej połowie było jasne, że Gwardia bez względu na wynik spotkania z MKS-em Kalisz awansuje do Superligi. Wicelider - KSSPR Końskie - przegrał swój mecz, co oznaczało, że nikt w lidze nie będzie w stanie dogonić Gwardii Opole. Mimo tego, opolanie za cel postawili sobie wymazanie z pamięci kibiców słaby – środowy – występ z AZS-em Zielona Góra.

W meczu z MKS-em Kalisz, Gwardia po raz kolejny pokazała swoją siłę. Początek spotkania nie był zbyt obiecujący, ponieważ nasi zawodnicy zaczęli od prowadzenia 3:0, ale po 10 minutach było już 5:3 dla MKS-u Kalisz. Następne minuty to wyrównana gra obu drużyn. Raz jeden, a raz drugi zespół uciekał na kilka bramek. Przełomowy w tym spotkaniu był gol Wojciecha Knopa w 21. minucie, który wyprowadził Gwardię na prowadzenie 13:12. Od tego momentu tylko jeden zespół rozdawał karty na boisku. Pierwszą połowę nasi zawodnicy wygrali 21:14.

W drugiej części spotkania Gwardia się tylko rozpędzała. Rywal nie miał żadnych argumentów na grę opolan, a dowodem może być fakt, że MKS w drugiej części zdobył zaledwie 6 bramek. Kamil Mokrzki rzucił na 24:14, Prokop wyprowadził Opolan na 27 do 16, a ostatnią bramkę w tym meczu zdobył Wojciech Trojanowski – 35:16. Z bardzo dobrej strony pokazał się nasz kapitan Wojciech Knop, który zdobył 9 bramek. Drugi w klasyfikacji strzelców był Kamil Mokrzki - 8 goli.

Wydarzenia pod patronatem portalu

2015-03-22 17:56:08 [31.174.18.*] id:1325707
    McLfan: Napisał postów [1508], status [Szycha] Reputacja
    Proponuję kasę przeznaczoną dla Odry Opole przerzucić na gwardię. Nie zmarnuje się przynajmniej. ;)

Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [4]
    2015-03-22 18:00:38 [83.30.221.*] id:1325708
    św_juzef: Napisał postów [12741], status [VIP] Reputacja
    Odra Opole dzisiaj wygrała w Chorzowie 3:1 :] ... jakież to przykre , że miasto wojewódzkie chce coś ciągle przerzucać , bo nie stać go na porządne dofinansowanie i jednego i drugiego klubu , ale to tylko świadczy o rządzących ...
    2015-03-22 18:02:03 [83.30.221.*] id:1325710
    proponuję postawić jeszcze jedną fontannę za 6 baniek i nowe płyty na małym rynku , bo te dwa miesiące temu położone już się sypią jak choinka po trzech królach :]
    2015-03-22 23:07:44 [176.107.171.*] id:1325859
    Janosik: Napisał postów [7961], status [VIP] Reputacja
    ...na skalę krajową tylko Orlik (hokej) i Gwardia (szczypiorniak) są "drużynowymi wizytówkami " opolskiego sportu...warto inwestować w te kluby!...
    2015-03-23 02:04:03 [87.204.81.*] id:1325872
    LoS: Napisał postów [20], status [nowy] Reputacja
    Fajnie byłoby również ożywić nieco nasz żużel, ale podejrzewam, że to jedynie marzenia przysłowiowej ściętej głowy :(
    2015-03-23 02:02:38 [87.204.81.*] id:1325871
    Oby tym razem na dłużej! :) Gratulacje!

2015-03-22 22:00:38 [89.79.89.*] id:1325834