• Autor: Małgorzata Lis-Skupińska
    • Wyświetleń: 4111
    • Dodano: 2015-03-20 / 10:02
    • Komentarzy: 15

    Kolejny malutki lemur w opolskim zoo

    Kolejny malutki lemur w opolskim zoo

    (Fot. M.Lis-Skupińska)

    Dwa dni temu na świat przyszedł kolejny lemur w opolskim zoo. To kolejne lemurze dziecko w opolskim stadzie - 12 marca na świat przyszły bliźniaczki lemurów.

    Ojcem lemurka jest 22-letni Pik, najstarszy lemur w stadzie. - Na razie samice bardzo intensywnie zajmują się maluchami, więc odpędzają samca, zresztą u lemurów panowie mają niewiele do powiedzenia, potrzebni są właściwie samicom tylko do rozrodu - opowiada Anna Włodarczyk, opiekunka zwierząt.

    Zobacz takze Zostawiła dziecko tylko na chwilę? Kilkanaście minut może wystarczyć do tragedii

    Mały lemurek uczepiony jest brzucha matki. Urodzone wcześniej bliźniaczki już przechodzą na plecy matki, co jest typowe po tygodniu zycia.

    - Gdy lemurki dorosną, samca przeniesiemy do ojca, samiczki zostaną z matkami - wyjaśnia opiekunka.

    Opolskie stado lemurów liczy już 23 sztuki zwierząt i jest jednym z największych w Polsce.
    reklama

    Więcej zdjęć

    Kolejny malutki lemur w opolskim zoo
    Kolejny malutki lemur w opolskim zoo
    Kolejny malutki lemur w opolskim zoo
    Kolejny malutki lemur w opolskim zoo
    Kolejny malutki lemur w opolskim zoo

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2015-03-22 20:54:07 [5.174.83.*] id:1325776  
    Ogr: Napisał postów [1215], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    tata lemur to dobry samczyk.

    Nick:
    Treść:
    2015-03-21 07:24:13 [178.252.17.*] id:1325399  
    PauloOp23: Napisał postów [3722], status [VIP] Reputacja
    Nie no to jest sensacja,bo Opolskie ZOO nie może się niczym innym pochwalić. Tam poza ptakami,małpami i kilkoma zwykłymi zwierzakami niema co oglądać.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2015-03-21 13:33:12 [83.30.230.*] id:1325433  
    rosomak200: Napisał postów [11913], status [VIP] Reputacja
    To dalej taka lipa jest jak kilka lat temu?
    2015-03-20 11:08:38 [77.252.182.*] id:1325204  
    kgb14: Napisał postów [5384], status [VIP] Reputacja
    Julian ? :)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2015-03-20 11:52:02 [31.61.136.*] id:1325208  
    aniuska: Napisała postów [21279], status [VIP] Reputacja
    Junior :-)
    2015-03-21 02:07:35 [217.99.142.*] id:1325395  
    Juljan: Napisał postów [15743], status [VIP] Reputacja
    Nie to Moris. A tak na marginesie, Moris złaś z brzucha ;)
    2015-03-20 15:05:59 [217.197.76.*] id:1325269  
    Lilou7: Napisała postów [561], status [rozpisany/na] Reputacja
    Słodziaki :-D

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2015-03-20 23:36:27 [217.99.79.*] id:1325373  
    coolerr: Napisał postów [12933], status [VIP] Reputacja
    Nio, z cebulką-Pyszota..
    2015-03-20 10:47:52 [84.169.66.*] id:1325202  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    Jaki on śliczniutki:*

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2015-03-20 19:56:45 [83.7.114.*] id:1325304  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    milutki futrzaczek :)
    2015-03-20 23:33:32 [176.107.171.*] id:1325372  
    Janosik: Napisał postów [7959], status [VIP] Reputacja
    ...śliczniutki ?!...
    2015-03-20 15:22:46 [81.210.93.*] id:1325273  
    Pedro: Napisał postów [8908], status [VIP] Reputacja
    "Rollo" ?

    Nick:
    Treść:
    2015-03-20 12:25:33 [83.30.218.*] id:1325222  
    rosomak200: Napisał postów [11913], status [VIP] Reputacja
    I to jest zwierzak a nie jakiś krzywy koń.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2015-03-20 13:29:36 [84.169.66.*] id:1325231  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    Garbaty, a nie krzywy:P
    2015-03-20 13:31:43 [83.30.218.*] id:1325232  
    rosomak200: Napisał postów [11913], status [VIP] Reputacja
    Hah no może i masz racje garbaty.