• Autor: Małgorzata Lis-Skupińska
    • Wyświetleń: 5985
    • Dodano: 2015-03-19 / 12:38
    • Komentarzy: 2

    Przedszkolaki wzięły udział w olimpiadzie matematycznej

    Przedszkolaki wzięły udział w olimpiadzie matematycznej

    (Fot. M.Lis-Skupińska)

    Dodają, odejmują, dzielą, mnożą i dobrze się przy tym bawią - tak do matematyki podeszli dziś uczestnicy I Opolskiej Olimpiady Matematycznej Przedszkolaków. Wzięło w niej udział 19 przedszkoli..

    Na pomysł zorganizowania olimpiady dla przedszkolaków wpadła Jolanta Gajos, dyrektorka Publicznego Przedszkola nr 3.

    Zobacz takze Fundacja DOM od 35 lat wspiera rodziny. Dziś zaprasza na festyn w centrum Opola

    - Razem z Zofią Godlewską, dyrektorką Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 postanowiłyśmy zebrać opolskie przedszkola w matematycznym turnieju - tłumaczy Jolanta Gajos. - Dzieci dostały zadania na poziomie matematyki, której uczą się w przedszkolach, czyli myślenia logicznego, działań na liczbach i zegarze, rozpoznawania figur geometrycznych.

    Pięciolatki i sześciolatki pracowały w trzyosobowych zespołach. I miejsce zajęła reprezentacja Przedszkola nr 29, II - Przedszkola nr 42, a trzecie - Przedszkola nr 16.

    - Dzieci uczą się matematyki przez zabawę i sprawia im to wielką przyjemność, a do tego uczy logicznego i analitycznego myślenia - mówi nauczycielka Przedszkola nr 42 Barbara Mindewicz-Seń.

    Sami uczestnicy stwierdzili, że zadania nie były trudne. - Lubię dzielić i lubię matematykę - zdradziła nam 6-letnia Oliwia z Przedszkola nr 24.

    Puchary trafiły do trzech najlepszych przedszkoli, ale jak podsumowała komisja oceniająca prace dzieci, olimpijczykami dziś zostali wszyscy i każdy z uczestników olimpiady otrzymał nagrody niespodzianki.
    reklama

    Więcej zdjęć

    Przedszkolaki wzięły udział w olimpiadzie matematycznej
    Przedszkolaki wzięły udział w olimpiadzie matematycznej
    Przedszkolaki wzięły udział w olimpiadzie matematycznej
    Przedszkolaki wzięły udział w olimpiadzie matematycznej
    Przedszkolaki wzięły udział w olimpiadzie matematycznej
    Przedszkolaki wzięły udział w olimpiadzie matematycznej
    Przedszkolaki wzięły udział w olimpiadzie matematycznej
    Przedszkolaki wzięły udział w olimpiadzie matematycznej
    Przedszkolaki wzięły udział w olimpiadzie matematycznej

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2015-03-19 18:41:22 [46.204.246.*] id:1325066  
    sib: Napisał postów [1836], status [Szycha] Reputacja
    Dobrze niech próbują swoich sił.

    Nick:
    Treść:
    2015-03-19 17:13:32 [84.169.66.*] id:1325030  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    Skracają tym dzieciakom dzieciństwo:) Wyścig "szczurów" od najmłodszych lat.

    Nick:
    Treść: