• Autor: Greg
    • Wyświetleń: 11470
    • Dodano: 2015-01-24 / 09:24
    • Komentarzy: 45

    Wynalazek z Opola może zrewolucjonizować świat komputerów

    Wynalazek z Opola może zrewolucjonizować świat komputerów

    (Fot. mouse-box.com)

    Tu myszka nie jest tylko dodatkiem do komputera, ale stanowi komputer sam w sobie. Po podłączeniu do niej monitora można na niej normalnie pracować, jednak nie mając przed sobą jednostki centralnej czy laptopa. Informacja o prototypie urządzenia szybko obiegła media branżowe na świecie i media społecznościowe.

    Idea jest prosta: chodzi o to, by w obudowie od myszki zamknąć jednostkę centralną komputera. W myszce znalazły się: procesor, dysk o pojemności 128 GB, układ graficzny, antena Wi-Fi, akcelerometr i żyroskop oraz dwa porty USB i złącze micro-HDMI do podłączenia monitora. Mysz ma mieć baterię, ładowaną indukcyjnie dzięki specjalnej podkładce.

    Zobacz takze Pożar nie wydostał się z mieszkania. W środku zginął 51-letni mężczyzna

    Urządzenie wynalazł czteroosobowy zespół pod kierunkiem Przemysława Strzelczyka, doktoranta Politechniki Opolskiej, który aktualnie pracuje dla koncernu Nokia.

    - Każdy z nas na co dzień używa myszy. To proste urządzenie, które przez tyle lat nie znalazło godnego siebie rywala. Jako pierwsi na świecie wykorzystaliśmy w ten sposób jej atut. Mouse-Box to prototyp. Docelowe urządzenie będzie jeszcze bardziej skomplikowane i rozwinięte. W tej chwili pracujemy nad indukcyjną ładowarką myszki w formie podkładki i nad bezprzewodowym przesyłaniem obrazu. Dążymy do tego, aby całkowicie zlikwidować kable - mówi Przemysław Strzelczyk.

    Zobacz takze Śmiertelny wypadek na A4 pod Opolem. Utrudnienia AKTUALIZACJA

    Prototypem już zainteresowały się media branżowe na całym świecie. Niektórzy powątpiewają, czy prototyp uda się wprowadzić do masowej produkcji i sprzedaży, inni nazywają wynalazek rewolucją i następnym stadium rozwoju komputerów.

    Mouse-Box to na razie prototyp. Jego twórcy szukają teraz wsparcia, by można było stworzyć z niego produkt, który mógłby trafić na sklepowe półki. Chodzi nie tylko o pieniądze, ale wiedzę i technologię, która pozwoli produkować Mouse-Box na masową skalę.
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2015-01-25 12:14:39 [89.74.183.*] id:1304362  
    DonPedro69: Napisał postów [11143], status [VIP] Reputacja
    A ja kupiłem sobie dysk SSD; okazało się, że muszę sobie dokupić kabelek zasilający, bo w obudowie brak wolnego. Kabelek kupiony, ale dysku z szuflady nie chce mi się już wyciągnąć i tak sobie leży... Jedno jest pewne: nie ma na nim ani wirusów, ani forum 24Op ;-)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2015-01-25 15:47:57 [89.74.195.*] id:1304419  
    czerstwy70: Napisał postów [2138], status [Szycha] Reputacja
    nie można mieć wszystkiego jak widać :)
    2015-01-25 14:26:30 [83.27.58.*] id:1304400  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    taka mysz bezprzewodowo połączona z ekranem tv to byłby fajny wynalazek ;)

    Nick:
    Treść:
    2015-01-25 14:08:59 [83.10.104.*] id:1304397  
    destructo: Napisał postów [56], status [rozkręca się] Reputacja
    "doktoranta Politechniki Opolskiej, który aktualnie pracuje dla koncernu Nokia." przecież nokia już nie istnieje :o

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2015-01-25 14:11:10 [91.193.208.*] id:1304398  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    jeśli wynagrodzenie przychodzi regularnie, to co go to obchodzi;)
    2015-01-25 14:12:16 [31.174.241.*] id:1304399  
    Odrażający drab: Napisał postów [2181], status [Szycha] Reputacja
    Nokia to nie tylko telefony.
    2015-01-25 12:14:39 [77.11.40.*] id:1304363  
    anstel: Napisał postów [3800], status [VIP] Reputacja
    No po sobotnim melanżu , to same białe myszki widzę .

    Nick:
    Treść:
    2015-01-24 15:38:17 [178.252.17.*] id:1304037  
    PauloOp23: Napisał postów [3722], status [VIP] Reputacja
    Też mi wynalazek.Smartfon zamknięty w myszy i tyle.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [5]
    2015-01-24 17:55:04 [83.7.65.*] id:1304065  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    ale wpadli na pomysł, gdzie go zamknąć :)
    2015-01-24 20:38:28 [178.252.17.*] id:1304082  
    PauloOp23: Napisał postów [3722], status [VIP] Reputacja
    Tak tylko poco? Kupa kasy za coś co w sumie nie jest niczym nowym.
    2015-01-25 11:57:35 [83.27.99.*] id:1304356  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    bo to innowacyjne rozwiązanie.
    2015-01-25 12:01:41 [90.156.124.*] id:1304358  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    Do Nobla raczej daleko....
    2015-01-25 12:14:20 [178.252.17.*] id:1304361  
    PauloOp23: Napisał postów [3722], status [VIP] Reputacja
    Jasne i teraz będzie cena 6 000 za myszkę z komputerem bo to nowość i musisz to mieć. Może zamiast wymyślać bzdety polepszyli by to co już jest. Może tak telefon który ma wszystko dobre i działa zawsze? A nie że jeden ma szybki net inny klawiaturę a inny zajefajny aparat a jeszcze inny muzykę daje w HD 3D i picuś po głośnicuś.
    2015-01-25 11:25:39 [89.79.89.*] id:1304333  
    JotPe: Napisał postów [5166], status [VIP] Reputacja
    Super gadżet! :-)

    Nick:
    Treść:
    2015-01-24 12:19:46 [89.78.156.*] id:1303997  
    antyP.I.S.: Napisał postów [5725], status [VIP] Reputacja
    O takich właśnie rzeczach powinien portal pisać a nie o jakichś wieśniackich obrzadkach

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [5]
    2015-01-24 13:16:26 [83.30.232.*] id:1304009  
    św_juzef: Napisał postów [12720], status [VIP] Reputacja
    obrządki jak obrządki w każdej parafii inne , wczoraj pochowali króla Arabii Saudyjskiej , multimiliardera - w jednej szmatce , bez trumny pod kupką kamyków , w nieoznaczonym grobie ... a jak chowali Abu Kaczyńskiego na Wawelu to niejednemu arabowi pewnie szczęka opadła ...
    2015-01-24 13:18:09 [188.123.205.*] id:1304011  
    ombre: Napisał postów [21165], status [VIP] Reputacja
    Co kraj to obyczaj.Ciekawe gdzie donka z komorowskim pochowają jak przyjdzie na nich czas.
    2015-01-24 13:30:14 [31.61.138.*] id:1304012  
    Polpha: Napisał postów [10075], status [VIP] Reputacja
    Na Powązkach, a gdzie mają pochować? Na pewno nie na wawelu, bo kto chciałby mieć za sąsiada małego palanta.
    2015-01-24 13:37:41 [146.60.90.*] id:1304017  
    ottovon: Napisał postów [564], status [rozpisany/na] Reputacja
    sam zostales na wsi miedzy kapusta poczety! lepiej bys jape trzymal cicho!
    2015-01-25 01:27:53 [210.23.2.*] id:1304293  
    bella_edith: Napisała postów [1318], status [stały bywalec] Reputacja
    Anty idź posłuchać radia maryja....
    2015-01-24 22:38:33 [217.99.140.*] id:1304160  
    The Naturator: Napisał postów [2367], status [Szycha] Reputacja
    Taka myszka waży pewnie z 0,5 kg. Weź machaj cały dzień takim klocem to po 3 dniach będziesz na L4 z ręką w gipsie.

    Nick:
    Treść:
    2015-01-24 20:45:12 [188.123.205.*] id:1304084  
    ombre: Napisał postów [21165], status [VIP] Reputacja
    Teraz pozostało tylko pomyśleć jak na to cudo wyrwać kase z unii europejskiej.

    Nick:
    Treść:
    2015-01-24 19:56:17 [83.29.35.*] id:1304080  
    Gaz: Napisał postów [6323], status [VIP] Reputacja
    Coś nie tak,panie profesor,takie myszki już dwa lata temu były i sa w użytkowaniu w Rosji,teraz są na tym wynalazku smartfony .

    Nick:
    Treść:
    2015-01-24 10:11:26 [188.123.205.*] id:1303969  
    ombre: Napisał postów [21165], status [VIP] Reputacja
    Nie sądze aby to cokolwiek zrewolucjonizowało.Bo to wszystko mamy już w telefonie.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [3]
    2015-01-24 10:14:42 [217.153.196.*] id:1303971  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    to oczywiste osoby pracujące na wymagających programach...typu Photoshop czy renderowanie filmu na tym będzie trwało wieki...a wątpię żeby chłodzenie wydoliło dla wydajnego procka...w takiej małej obudowie.
    2015-01-24 10:49:53 [31.175.184.*] id:1303976  
    Odrażający drab: Napisał postów [2181], status [Szycha] Reputacja
    Postęp, formalnie nie ma granic.
    2015-01-24 19:11:46 [83.29.51.*] id:1304075  
    Ant: Napisał postów [164], status [starszy wyjadacz] Reputacja
    Dla branży biurowej pewnie będzie idealne. Pokaz na konferencji , wystarczy tylko do telewizora podłączyć i już leci .
    2015-01-24 16:07:46 [77.223.226.*] id:1304050  
    xNomadx: Napisał postów [253], status [maniak] Reputacja
    Wybacz Mouse-Box ale wolę smartfona.

    Nick:
    Treść:
    2015-01-24 15:57:34 [46.204.247.*] id:1304047  
    sib: Napisał postów [1836], status [Szycha] Reputacja
    Hmm...fajna sprawa dobrze,że ktoś myśli nad tym,żeby stworzyć takie cacko,które ułatwi nam użytkowanie.

    Nick:
    Treść:
    2015-01-24 15:03:10 [178.37.31.*] id:1304035  
    Achim01: Napisał postów [64], status [rozkręcił się] Reputacja
    No to jak, Mouse-Box chodzi już, albo to tylko pomysł....? Bo mieszkając w tym kraju ciągle słyszę o inowcayjnych wynalazkach ale jakoś na tym się kończy:)

    Nick:
    Treść:
    2015-01-24 11:32:00 [89.76.167.*] id:1303985  
    krisss: Napisał postów [2133], status [Szycha] Reputacja
    A mówią, że Opole jest takie zaściankowe, a tymczasem media na całym świecie zainteresowały się wynalazkiem. Brawo.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2015-01-24 13:05:40 [194.29.180.*] id:1304002  
    norman: Napisał postów [782], status [rozpisany/na] Reputacja
    Bo jest wiocha i tyle
    2015-01-24 13:12:29 [31.61.138.*] id:1304005  
    Polpha: Napisał postów [10075], status [VIP] Reputacja
    Ale gdzie nam do twojej wiochy, chłopie.
    2015-01-24 12:14:04 [91.193.208.*] id:1303992  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    a gdzie tam się wkłada dyskietkę?;)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2015-01-24 12:27:02 [31.175.184.*] id:1303998  
    Odrażający drab: Napisał postów [2181], status [Szycha] Reputacja
    Nie ma slotu na 5,25" - łeee lipa, nie przejdzie ;)
    2015-01-24 12:17:10 [194.29.180.*] id:1303995  
    norman: Napisał postów [782], status [rozpisany/na] Reputacja
    Fajny wynalazek tylko jakieś 5 lat za późno teraz takie bajery to ma każdy telefon który wielkością jest zbliżony do myszki ale ma jeszcze wyświetlacz i tez można go podpiąć do monitora, pomysł mały i nie jary

    Nick:
    Treść:
    2015-01-24 12:12:41 [89.79.88.*] id:1303990  
    VirusPit: Napisał postów [7], status [nowy] Reputacja
    Maja chłopcy pecha bo w tym roku intel wypuści komputery "pendrive" :)

    Nick:
    Treść:
    2015-01-24 10:49:56 [176.111.136.*] id:1303977  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    myszka miki ;) ?

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [5]
    2015-01-24 10:54:50 [31.175.184.*] id:1303978  
    Odrażający drab: Napisał postów [2181], status [Szycha] Reputacja
    https://www*youtube*com/watch?v=0QrXdxFGQug
    2015-01-24 10:59:35 [176.111.136.*] id:1303981  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    myszy som fajne , aż mi ztwardniał ;D
    2015-01-24 11:04:08 [31.175.184.*] id:1303982  
    Odrażający drab: Napisał postów [2181], status [Szycha] Reputacja
    Myszy swingują, myszę można ogolić .
    2015-01-24 11:12:38 [176.111.136.*] id:1303983  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    joł lubiam fszystkie ino ni te białe
    2015-01-24 11:15:21 [31.175.184.*] id:1303984  
    Odrażający drab: Napisał postów [2181], status [Szycha] Reputacja
    Białe wieszczą koniec :D
    2015-01-24 10:11:35 [217.153.196.*] id:1303970  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    Jeśli jeszcze dołożą wbudowany generator numerów IP to nabywców na forum nie zabraknie...;)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2015-01-24 10:55:51 [213.231.196.*] id:1303979  
    Stefan: Napisał postów [26996], status [VIP] Reputacja
    Lepszy byłby alkomat :]