Rzetelność informacji o imprezach gwarantują poszczególne lokale.
  Rozrywka

  Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu

  zaprasza na:

  Spotkanie z Andrzejem Grabowskim

  25

  listopada

  2021

  CZWARTEK

  Piastowska 18-19-20, 45-081 Opole
  77 40 66 430
  Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu
  Ceny biletów

  wstęp:

  BRAK INFORMACJI

  Start imprezy

  start imprezy:

  17:00

  Rezerwacje

  rezerwacje:

  Andrzej Grabowski - aktor filmowy, telewizyjny, teatralny i kabaretowy. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. W 1974 roku debiutował na scenie krakowskiego Teatru im. J. Słowackiego w przedstawieniu "Karykatury". Od tego czasu grał już w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie, Teatrze Starym i Teatrze Scena STU w Krakowie oraz w blisko 40 przedstawieniach Teatru Telewizji. Stworzył wiele niezapomnianych kreacji filmowych, m.in. w "Bożej podszewce", "Pitbullu", "Drogówce", "Pod mocnym Aniołem" czy "Pokocie". Wystąpił w wielu serialach telewizyjnych (m.in: "Złotopolscy", "Blondynka" "Odwróceni"), jednak największą popularność przyniosła mu rola Ferdynanda Kiepskiego w serialu "Świat według Kiepskich".
  Jest laureatem wielu nagród, m.in. Grand Prix na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Jednego Aktora w Toruniu czy nagrody Opolskich Konfrontacji Teatralnych "Klasyka Polska".
  W 2013 otrzymał Wiktora dla aktora telewizyjnego.
  Wydał również cztery płyty. Singiel promujący pierwszą - "Jestem jak motyl" - znalazł się na pierwszym miejscu Listy przebojów Programu Trzeciego.
  Odznaczony srebrnym i złotym medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis"

  W 2020 roku ukazała się jego autobiografia "Andrzej Grabowski. Jestem jak motyl", powstała we współpracy z Jakubem Jabłonką i Pawłem Łęczukiem.  Prowadzenie: Marcin Michrowski  Czwartek, 25 listopada

  Godz. 17:00
  Ogród WBP w Opolu