• Autor: Mat
    • Wyświetleń: 4818
    • Dodano: 2014-12-25 / 02:58
    • Komentarzy: 10

    Tłumy Opolan na pasterkach w całym regionie

    Tłumy Opolan na pasterkach w całym regionie

    Pasterka w Opolskiej Katedrze.(Fot: Dżacheć)

    Tłumy Opolan na pasterkach w całym regionie

    Wierni licznie zebrali się też na pasterce w Parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lewinie Brzeskim.(Fot: Gristi)

    To jedyna taka Msza Święta w roku. Odprawiana w nocy (najczęściej o północy lub w godzinach wieczornych) z 24 na 25 grudnia, pierwsza msza w Boże Narodzenie, ma swój wyjątkowy klimat i charakter. Pasterka upamiętnia oczekiwanie i modlitwę pasterzy zmierzających do Betlejem. W Polsce jest jedną z najważniejszych świątecznych tradycji.

    Zobacz takze Deskorolki, street art i koncert Włodiego. Dziś Plac Kopernika przejmie kultura uliczna

    - Chrystus ganił Faryzeuszy za to, że dbali o zawartość misy i puchara podczas kiedy omijało ich to co najważniejsze. Pasterka ma nam przypomnieć co jest kwintesencją świąt. A jest tym przyjście na świat syna Bożego i fakt, że to właśnie na spotkanie z nim się przygotowujemy - mówi ks. prałat Zbigniew Lubieniecki, proboszcz parafii św. Józefa w Opolu. - Rodzina, spotkania towarzyskie są ważne, ale należy też pamiętać o Jezusie. Warto oderwać się od suto zastawionego stołu w domu i zadbać także o rozwój duchowy - podkreśla ksiądz.

    Zobacz takze Na Górze Świętej Anny uczczono Narodowy Dzień Powstań Śląskich

    Tegoroczne pasterki na Opolszczyźnie mają też wymiar charytatywny. Wszystkie pieniądze zbierane na tacę podczas tych mszy zasilą konto Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia. - Skuteczna działalność Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia w Opolu, która jest od lat wspierana materialnie i duchowo przez wiernych i kapłanów naszej diecezji, skłania, by podziękować Panu Bogu za wielkie dzieło ratowania życia, pomocy rodzinom i samotnym matkom - napisał do wiernych biskup Andrzej Czaja.

    W 2014 roku Rodzinny Dom Matki i Dziecka otoczył opieką 45 matek i dzieci. Dzięki Katolickiemu Ośrodkowi Adopcyjnemu swoje szczęśliwe miejsce w rodzinach znalazło 30 dzieci a z pomocy Poradni Rodzinnej skorzystało ponad 2000 osób.
    reklama

    Więcej zdjęć

    Tłumy Opolan na pasterkach w całym regionie
    Tłumy Opolan na pasterkach w całym regionie
    Tłumy Opolan na pasterkach w całym regionie
    Tłumy Opolan na pasterkach w całym regionie
    Tłumy Opolan na pasterkach w całym regionie
    Tłumy Opolan na pasterkach w całym regionie
    Tłumy Opolan na pasterkach w całym regionie

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2014-12-26 07:19:19 [213.238.111.*] id:1295426  
    Polpha: Napisał postów [10076], status [VIP] Reputacja
    Większej obłudy nie ma, jak gadać ludziom o biedzie i głodzie, a następnie wsiąść do full-wypas bryki i udać do swoich apartamentów na suty posiłek, sponsorowany głównie przez tych ludzi i ohydny reżim. Dobrze, ze nie chodzę na te wiece.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2014-12-26 10:31:54 [46.205.2.*] id:1295434  
    M1974P: Napisał postów [14334], status [VIP] Reputacja
    masz rację i tak jest :( ale nie wszyscy tak maja ;) z resztą w całości datki z pasterki poszły na ochronę życia w opolu na dom samotnej matki itp.
    2014-12-26 09:23:34 [194.29.180.*] id:1295429  
    norman: Napisał postów [782], status [rozpisany/na] Reputacja
    Pasterkę wymyślono tylko po to aby móc się nachlać już w nocy i nie trzeba było czekać do rana , chociaż ze swoich doświadczeń wiem że na pasterce bardzo często czuć męski alkoholowy zapach

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2014-12-26 10:28:45 [46.205.2.*] id:1295432  
    M1974P: Napisał postów [14334], status [VIP] Reputacja
    to twoje przykre doświadczenie i środowisko nie oznacza że wszyscy tak mają ;)
    [1]
    2014-12-25 09:59:02 [46.205.52.*] id:1295320  
    M1974P: Napisał postów [14334], status [VIP] Reputacja
    Cudowna Noc ;)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [3]
    2014-12-25 10:28:27 [93.181.160.*] id:1295323  
    Rolnikos: Napisała postów [9312], status [VIP] Reputacja
    ta we dwoje mogła być cudowna :D
    2014-12-25 10:50:37 [46.205.52.*] id:1295324  
    M1974P: Napisał postów [14334], status [VIP] Reputacja
    głodnymu to yno chlyb na myśli ;) ale nie zaprzeca coś dla ducha coś dla ciała ;D
    2014-12-25 17:47:34 [93.181.160.*] id:1295357  
    Rolnikos: Napisała postów [9312], status [VIP] Reputacja
    hahahahahaha :D
    2014-12-25 11:06:28 [83.5.143.*] id:1295325  
    Juljan: Napisał postów [15743], status [VIP] Reputacja
    Najdziwniejsze jest to że: pogoda podczas pasterki z roku na rok jest co raz łaskawsza (jest ciepło) a tendencja spadkowa. Przynajmniej w mojej parafii.

    Nick:
    Treść:
    2014-12-25 10:18:09 [178.252.17.*] id:1295321  
    PauloOp23: Napisał postów [3722], status [VIP] Reputacja
    No piękne,pięknie aż pałka mięknie.

    Nick:
    Treść: