Rzetelność informacji o imprezach gwarantują poszczególne lokale.
  Rozrywka

  Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II

  zaprasza na:

  Małe formy - wystawa obrazów Mariusza Kuli

  15

  września

  2021

  ŚRODA

  Minorytów 4
  77 454 80 30
  Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II
  Ceny biletów

  wstęp:

  BRAK INFORMACJI

  Start imprezy

  start imprezy:

  00:00

  Rezerwacje

  rezerwacje:

  BRAK INFORMACJI

  Fotogaleria MBP, ul. Minorytów 4

  Wystawę można oglądać do 17.09.2021

  Akwarele Mariusza Kuli zwracają uwagę swoją lekkością i nastrojem chwili. Autor stosując efekt rozmycia igra ze światłem i cieniem, a także tworzy wyjątkowe przestrzenie. Najczęstszym tematem obrazów Kuli są pejzaże miejskie przedstawiające monumentalne budynki. W inspirowanych metropolią oraz lokalną przyrodą akwarelach znaczącą rolę odgrywa pogoda (deszcz, wiatr, śnieg); to ona wprowadza poczucie ulotności, które zostało utrwalone na obrazach.

  Akwarela wymaga zarówno doskonalenia się w technice jak i w sposobie myślenia. To nie jest farba kryjąca, nie da się raz położonej plamy zamalować inną bez straty dla końcowego efektu. Umiejętność malowania w tej technice przychodzi z kolejnymi zamalowanymi arkuszami papieru. Najpierw trzeba zostać bardzo dobrym rzemieślnikiem, by finalnie stać się artystą...

  - Mariusz Kula

  Mariusz Kula - malarz, ilustrator, grafik komputerowy. Absolwent Instytutu Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu przy Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek International Watercolor Society Polska oraz Związku Polskich Artystów Plastyków Polska Sztuka Użytkowa. Jego prace dostępne są w galerii Art in House oraz Personal Art.