• Komentarzy: 11

Pewna wygrana Gwardii. Ostrovia uległa w Opolu 44:28.

Gwardia znowu górą. Jesienią na opolską ekipę w I lidze nikt nie znalazł dotąd sposobu.

(Fot: Dżacheć)

Efektownym zwycięstwem 44:28 zakończyło się sobotnie spotkanie PE Gwardii Opole z Ostrovią Ostrów Wielkopolski. Przewaga gospodarzy w tym starciu długo nie była tak oczywista jak w poprzednich potyczka I Ligi. Jednak wypracowane do przerwy prowadzenie 19:14 w drugiej odsłonie meczu tylko ulegało zwiększeniu. Kolejne 2 punkty zgarnięte przez gwardzistów we własnej hali oznacza, że pierwszą część ligowego sezonu zakończą jako drużyna bez pogromcy.

Początek sobotnich zmagań przy ul. Kowalskiej nie zwiastował łatwej wygranej miejscowych. Między słupkami opolskiej bramki jak natchniony bronił Kamil Buchcic, ale jego koledzy z pola nie poszli mu w sukurs i nie wykorzystali okazji, aby odskoczyć przeciwnikom. Co zdarza się w opolskiej hali rzadko - aż do 7. minuty na tablicy wyników utrzymywał się remis 1:1. Po chwili na 1:2 wyprowadzili akcję goście, ale odpowiedź Roka Simica i 2. gole Remigiusza Lasonia pozwoliły podopiecznym Rafała Kuptela wrócić na właściwe tory.

Walka na styku trwała aż do 16. minuty, ale wtedy ponownie dał o sobie znać Buchcić. Zmiennik Adama Malchera zamurował twierdzę Opole, a tym razem ofensywa w jego ekipie nie zawiodła. 5 trafień bez odpowiedzi przyjezdnych ustawiło przynajmniej pierwszą część rywalizacji. Po zmianie stron drużyna z Ostrowa rzuciła się do odrabiania strat. W 37. minucie gol Sebastiana Rumniaka poderwał Gwardię do bardziej dynamicznych ataków i 3 minuty później gospodarze prowadzili 26:18.

Kolejna seria trafień i wyborna postawa Malchera sprawiły, że w kolejnych akcjach dystans pomiędzy Gwardią a Ostrovią tylko się powiększał. Gdy syrena oznajmiła koniec czasu gry po stronie gwardzistów widniał rezultat 44 trafień przy 28 bramkach zespołu z Ostrowa Wielkopolskiego. Opolski spadkowicz z Superligi to zespół jesienią wciąż niepokonany. Ostatni mecz I Ligi w tym roku Gwardia rozegra jeszcze na wyjeździe, w następny weekend, z AZS Zielona Góra. Z kolei w środę 10 grudnia gwardziści zmierzą się w Pucharze Polski z Górnikiem Zabrze.

2014-12-07 00:57:02 [176.107.171.*] id:1289672
    Janosik: Napisał postów [7961], status [VIP] Reputacja
    Awans mają pewny .Są odrobinkę za słabi na najwyższą ligę. Wzmocnienia są konieczne.

nasze opole pl: Napisał postów [2], status [żółtodziób] Reputacja
    Okaże się w środę jak Gwardia stoi z przygotowaniami do SL.
    2014-12-07 09:22:59 [31.1.32.*] id:1289687
    chomik87: Napisał postów [234], status [maniak] Reputacja
    Awans pewny. CENY BILETÓW ZA WYSOKA!!! Najdroższe bilety ma Gwardia nawet droższe niż superliga PARANOJA I ZDZIERSTWO NA BILETACH!!!

Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [3]
    2014-12-07 09:33:02 [217.153.196.*] id:1289688
    Demotywator: Napisał postów [34384], status [VIP] Reputacja
    kup karnet:)
    2014-12-07 11:32:45 [217.197.74.*] id:1289701
    stanek: Napisała postów [161], status [starszy wyjadacz] Reputacja
    15 zł to dużo? Chyba żartujesz. Na kopaczy z oderki trzeba dać 10 zeta za 3 czyli 4 ligę i siedzisz na sypiących się trybunach, zimno i jeszcze nie ma co oglądać.
    2014-12-07 22:54:26 [83.5.135.*] id:1289849
    darecki1403: Napisał postów [9], status [nowy] Reputacja
    W zespole Gwardii gra 5 zawodników, którzy na swoim koncie mają występy w lidze mistrzów a ty za bilet byś chciał zapłacić 2,50? Sprawdź w słowniku znaczenie słów paranoja i zdzierstwo a później nas racz swoimi wypocinami.
    2014-12-07 09:54:05 [93.181.160.*] id:1289691
    Rolnikos: Napisała postów [9258], status [VIP] Reputacja