• Wyświetleń: 3127
    • Dodano: 2014-11-11 / 17:27
    • Komentarzy: 7

Odra pewnie ograła Pniówek Pawłowice Śląskie

Krzysztof Gancarczyk strzelił Pniówkowi Pawłowice Śląskie 2 gole i był jednym z najlepszych zawodników w szeregach OKS.(Fot: archiwum)

(Fot: Dżacheć)

Efektownym zwycięstwem 3:0 zakończyło się wtorkowe spotkanie 3. ligi opolsko-śląskiej pomiędzy OKS Odrą Opole i Pniówkiem Pawłowice Śląskie. Zawody rozgrywane we wtorek przy Oleskiej 51 toczyły się niemal w całości pod dyktando gospodarzy. Bramki niebiesko-czerwoni strzelali tylko do przerwy bo po zmianie stron w szeregach OKS zawodziła skuteczność.

Początek 11 listopada na sportowo w Opolu należał przy Oleskiej do Rafała Brusiło. Pomocnik Odry w 11. minucie na lewym skrzydle wkręcił w murawę obrońcę Pniówka, a następnie dośrodkował w pole karne. Tam na futbolówkę nabiegł Krzysztof Gancarczyk i mocnym uderzeniem głową nie dał szans Michałowi Podolakowi, bramkarzowi gości. Minutę później oko w oko z Podolakiem stanął Marek Gładkowski, ale w tym pojedynku lepszym refleksem wykazał się golkiper. Odra nie zwalniała tempa, a głównymi reżyserami jej poczynań w ofensywie byli Janusz Gancarczyk i Sebastian Deja.

Właśnie rudowłosy pomocnik OKS wystąpił w roli głównej podczas akcji z 35. minuty. Obrońcy z Pawłowic Śląskich mieli problemy z wybiciem piłki spod własnego pola karnego. Nie czekając długo dopadł do niej Deja i po chwili Podolak miał już na koncie dwie stracone bramki. 5 minut później podopieczni Zbigniewa Smółki zadali decydujący cios. Z piłką dobrze zabrał się Mateusz Peroński i wzorowo obsłużył aktywnego od pierwszych minut K. Gancarczyka. Ten nie miał najmniejszych problemów z podwyższeniem wyniku na 3:0.

W przerwie meczu szkoleniowiec OKS przeprowadził aż 3 zmiany co mogło skończyć się dla jego ekipy problemem. W pierwszym kontakcie z piłką urazu doznał bowiem Paweł Garyga. Pomocnik Odry zacisnął jednak zęby i plac gry opuścił dopiero po kolejnych kilkunastu minutach a w jego miejsce wszedł Dawid Wolny. Niezależnie od tych roszad sytuacje bramkowe dla gospodarzy mnożyły się jak grzyby po deszczu. Bramkę Podolaka ostrzeliwali kolejno Gładkowski, Deja oraz Wolny, ale te próby albo nie znajdowały drogi do bramki albo na wysokości zadania stawał bramkarz Pniówka.

Wtorkowa wygrana z ekipą Jarosława Skrobacza oznacza, że Odra Opole rundę jesienną zakończy jako lider tabeli z dorobkiem 43 punktów.

2014-11-12 19:15:25 [31.61.136.*] id:1281460
    Polpha: Napisał postów [9439], status [VIP] Reputacja
    Bardzo fajnie :-)

2014-11-12 19:13:39 [89.79.89.*] id:1281458
    Byliśmy jak ZAWSZE!!!!!!!!!! ZWM&Śródmieście wychowani w miłości do Odry i w NIENAWIŚCI do milicji! :D pzdr dla tych co ZAWSZE SĄ!!!!!!!!!! 2 liga 2 liga OKS

2014-11-11 21:02:16 [109.243.156.*] id:1281017
    Odrażający drab: Napisał postów [2178], status [Szycha] Reputacja
    Ogrywali ongiś warszawską Legię, dzisiaj dają radę z pawłowickim Pniówkiem :D

2014-11-11 20:28:41 [188.123.205.*] id:1280971
    ombre: Napisał postów [19860], status [VIP] Reputacja
    Trafił się Odrze naprawde dobry i utalentowany trener!

2014-11-11 20:31:37 [83.30.230.*] id:1280974
    św_juzef: Napisał postów [12741], status [VIP] Reputacja
    dobrze że pogonili tego wąsatego Rumburaka
    2014-11-11 20:53:48 [188.123.205.*] id:1280999
    Dziś obserwowałem prace trenera i jestem pod wrażeniem!Smółka bardzo umiejętnie kierował zespołem.Dobry trener to połowa sukcesu
    2014-11-11 19:49:16 [188.147.130.*] id:1280925
    tomuniu: Napisał postów [2885], status [Szycha] Reputacja