• Dodano: 2014-10-03 / 22:40
    • Komentarzy: 2

Hokeiści z Bytomia górą podczas meczu na Toropolu

(fot. Dżacheć)

To pierwsza porażka opolskich hokeistów na własnym lodowisku podczas ekstraklasowych rozgrywek. MUKS Orlik Opole 4:2 uległ zawodnikom TMH Polonii Bytom.

Od pierwszego gwizdka sędziego Polonia miała na opolskim lodowisku przewagę. Wynik spotkania otworzył się w 22. minucie, kiedy pierwszy punkt dla Bytomia zdobył Banaszczak. W 34. minucie zrewanżował się Sordon zdobywając pierwszą bramkę dla Orlika.

Kolejna bramka padła kilka minut później - celnie w bramkę Opolan strzelił Valečko. Dołęga zrobił to samo kilka minut później ustalając na koniec drugiej tercji wynik 1:3.

W trzeciej tercji punkt dla Orlika w 46. minucie zdobył Rosjanin Wirolajnien, jednak w 53. minucie Fabry po wątpliwej karze dla Orlika zdobył ostatnią w tym spotkaniu bramkę ustalając wynik spotkania na 2:4.

MUKS Orlik Opole - TMH Polonia Bytom 2:4 (0:0, 1:3, 1:1)

Bramki:

0:1 Banaszczak (21), 1:1 Sordon (34), 1:2 Valečko (34), 1:3 Dołęga (38), 2:3 Wirolajnien (46), 2:4 Fabry (53)