• Autor: Greg
    • Wyświetleń: 5702
    • Dodano: 2014-09-27 / 09:43
    • Komentarzy: 69

    Opolski tancerz wraca na studia w Londynie

    Opolski tancerz wraca na studia w Londynie

    (Fot. arch. prywatne)

    Dzięki internetowej zbiórce pieniędzy Rafał Minkiewicz może kontynuować naukę w prestiżowej szkole tańca. Rafałowi na razie udało się zebrać pieniądze na pierwszy z trzech semestrów, które brakują mu do ukończenia studiów w londyńskiej Rambert School of Ballet & Contemporary Dance.

    Zobacz takze Autostrada A4. Dwa zdarzenia. Poważne utrudnienia

    O problemach finansowych Opolanina pisaliśmy kilka tygodni temu. 23-letni Rafał Minkiewicz tańczy już od przedszkola. - Najpierw był taniec towarzyski, potem w gimnazjum odkryłem taniec nowoczesny i zacząłem chodzić na zajęcia do Zespołu Tańca Nowoczesnego Adena w opolskim MDK-u - opowiada Minkiewicz.

    Po studiach licencjackich na Uniwersytecie Opolskim Rafał spełnił swoje marzenie - przyjęto go do prestiżowej szkoły Rambert School of Ballet & Contemporary Dance w Londynie. - Niewielu Polaków może się pochwalić ukończeniem edukacji tanecznej w Rambert, chciałbym swoją historią zmotywować innych młodych pasjonatów. Ale by było to możliwe, moja historia musi zakończyć się happy endem - mówi opolanin. Ze względu na ukończenie w Polsce studiów Rafał nie mógł liczyć na kredyt studencki w Anglii. Na naukę zarabiał m.in. sprzątając domy po zajęciach w szkole, co starczało na utrzymanie, jednak pieniędzy było za mało, by opłacić kolejne semestry.

    Zobacz takze 16 mln zł na Pomnik Czynu Powstańczego. Wicepremier ogłosił decycję WIDEO

    Wtedy ruszył projekt zbiórki na portalu crowdfundingowym Wspieram.To. Cel: uzbieranie 20 tysięcy złotych na kolejny semestr nauki. Udało się go osiągnąć kilka dni przez zakończeniem zbiórki. - To niezwykłe, że pomoc tak wielu osób, które nawet mnie nie znają sprawiła, że mogę znów robić to co kocham - cieszy się Minkiewicz dziękując wszystkim ofiarodawcom.

    Wkrótce ruszy internetowa zbiórka na ostatnie dwa semestry nauki tańca w Londynie.
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2014-09-28 07:18:19 [89.74.190.*] id:1265094  
    DonPedro69: Napisał postów [11143], status [VIP] Reputacja
    można było zamieścić link w artykule, może niektórzy "powieściopisarze forumowi" zdobędą się na gest i coś dorzucą :P

    Nick:
    Treść:
    2014-09-27 14:42:20 [91.18.30.*] id:1264836  
    sebastian325i: Napisał postów [13399], status [VIP] Reputacja
    Ooo będzie mógł robić zakupy w ekskluzywnej sieci sklepów... hłehłehłe.... szczęściarz...

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2014-09-27 19:08:14 [92.24.184.*] id:1264915  
    olenka4u: Napisała postów [43339], status [VIP] Reputacja
    Jak widać zawistnych ludzi nie brakuje...
    2014-09-27 12:49:31 [37.201.224.*] id:1264821  
    Lukrecja83: Napisała postów [-4294963715], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    cudownie !!!! cieszę się i powodzenia życzę. Spełnienia marzeń i wielkiej, szczęśliwej ! ;) kariery !

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [23]
    2014-09-27 12:55:15 [217.153.196.*] id:1264822  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    Wkrótce ruszy internetowa zbiórka na ostatnie dwa semestry nauki opalania się w Kalifornii...brakuje nam $$$ pomożecie...proszą studenci demo&Goody;)
    2014-09-27 13:01:21 [37.201.224.*] id:1264823  
    Lukrecja83: Napisała postów [-4294963715], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    gdybyś powiedział o semestrze w Szkole Syren na Filipinach to nie tylko dla Was ale przede wszystkim dla własnej córki zaczęłabym zbiórkę ;)
    2014-09-27 13:02:41 [176.111.136.*] id:1264824  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    właśnie my nie bedziemy was robić w H**a jak politycy , oficjalnie informuje że wiekszość pieniedzy mam zamiar przeznaczyć na prostytuki , narkotyki i alkohol :)
    2014-09-27 13:08:23 [217.153.196.*] id:1264825  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    oczywiście nie za darmo...z każdego miejsca dobroczyńca otrzyma widokówkę i krótki film z przygód;)
    2014-09-27 13:12:16 [176.111.136.*] id:1264826  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    cheeck i chong ;D
    2014-09-27 13:17:59 [176.111.136.*] id:1264828  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    oglądałeś to ?
    2014-09-27 13:21:03 [217.153.196.*] id:1264829  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    tak ....dawno temu...kopcili nie źle;)
    2014-09-27 13:24:34 [176.111.136.*] id:1264830  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    wczoraj to oglądałem ;)
    2014-09-27 13:28:33 [217.153.196.*] id:1264831  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    dzisiaj będę oglądał...na skraju jutra:)
    2014-09-27 13:29:24 [176.111.136.*] id:1264832  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    już to widziałem
    2014-09-27 13:30:14 [83.27.45.*] id:1264833  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    a czy ty Lukrecja wpłaciłaś na tą zbiórkę ? bo powinnaś dużo dać, twoja radość będzie jego sukcesem ;D
    2014-09-27 15:49:44 [37.201.224.*] id:1264844  
    Lukrecja83: Napisała postów [-4294963715], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    e rozumiem dlaczego powinnam!? Gdyby ludzie zamienili muszę na mogę bo chcę byłoby piękniej ;)
    2014-09-27 15:52:01 [37.201.224.*] id:1264845  
    Lukrecja83: Napisała postów [-4294963715], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    A ! I to Jego sukces będzie moją radością mimo, że zupełnie nie znam człowieka.
    2014-09-27 16:02:07 [83.27.45.*] id:1264849  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    byłoby cudnie, gdybyś wpisała, np. "ja już wpłaciłam datek...." i dalej próbowała zachęcić innych, twoje "cudownie" byłoby dopełnione. Nikt tu nie mówi o "muszę" ;)
    2014-09-27 16:03:11 [217.153.196.*] id:1264851  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    Już się Baby kłócą...lepiej pomidorówkę mi odgrzejcie!:P
    2014-09-27 16:05:31 [83.27.45.*] id:1264855  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    he he he, nie Baby! nie Już ! nie Kłócą! tylko wymieniają poglądy :)))
    2014-09-27 16:07:38 [83.27.45.*] id:1264858  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    łodgzyj se som :))
    2014-09-27 16:09:10 [217.153.196.*] id:1264860  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    ooo za tą pomidorową to masz już minusa...:((( do końca forum ci tego nie zapomnę;)
    2014-09-27 16:10:05 [83.27.45.*] id:1264863  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    matuśku !!! ale dziękuję, chyba tego nie przeżyję do końca ;)
    2014-09-27 17:41:36 [37.201.224.*] id:1264902  
    Lukrecja83: Napisała postów [-4294963715], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    moje "cudownie " jest dopełnione.
    2014-09-27 17:43:51 [83.27.45.*] id:1264903  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    i o to chodzi, grunt że wszyscy usatysfakcjonowani :)
    2014-09-27 17:48:12 [37.201.224.*] id:1264906  
    Lukrecja83: Napisała postów [-4294963715], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    ale czasem wystarczy nie hejtować i dobrze życzyć. A co do "muszę" ...ludzie często sobie zadają pytanie kiedy ktoś szuka pomocy : a czy ja muszę? a czy to mój obowiązek ? Oczywiście, że nikt nie musi ! wystarczy chcieć ;) O to mnie z grubsza chodziło z zamianą muszę na chcę.
    2014-09-27 17:50:12 [217.153.196.*] id:1264907  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    to teraz można sobie powiedzieć "chce odgrzać pomidorówkę":D
    2014-09-27 09:57:54 [217.153.196.*] id:1264776  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    Wytańczyć Marzenia....był taki film;)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [40]
    2014-09-27 10:22:18 [176.111.136.*] id:1264779  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    step up :)
    2014-09-27 10:36:32 [217.99.155.*] id:1264780  
    coolerr: Napisał postów [12933], status [VIP] Reputacja
    Szatap..
    2014-09-27 10:37:23 [176.111.136.*] id:1264781  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    idz dziecko poczytaj książke albo słownik
    2014-09-27 10:44:53 [176.111.136.*] id:1264783  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    eeee IQ eeee :)
    2014-09-27 10:45:45 [176.111.136.*] id:1264784  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    eeeeeeheehehehehe
    2014-09-27 10:46:26 [217.99.144.*] id:1264785  
    Nerka: Napisał postów [2509], status [Szycha] Reputacja
    A ku*wa mać żadnych grzybów nie było za późno pojechałem...
    2014-09-27 10:46:51 [217.99.144.*] id:1264786  
    Nerka: Napisał postów [2509], status [Szycha] Reputacja
    Ktoś musiał przeoczyć pewnie...
    2014-09-27 10:47:25 [176.111.136.*] id:1264787  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    ja mom pół wiadra :D
    2014-09-27 10:48:18 [217.99.144.*] id:1264788  
    Nerka: Napisał postów [2509], status [Szycha] Reputacja
    Ja byłem tam koło przejazdu kolejowego jak na klb jedziesz? Ty gdzie byłeS?
    2014-09-27 10:49:47 [217.153.196.*] id:1264789  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    ja byłem rok temu to 5 godzin łażenia i niecałe wiadro...lipa coraz mnie tu grzybów...albo miejscówek nie znam:D
    2014-09-27 10:50:37 [217.153.196.*] id:1264790  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    ja byłem przed turawą w tych lasach...
    2014-09-27 10:50:39 [176.111.136.*] id:1264791  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    ja byłem na lasowicach godzine i pół wiadra
    2014-09-27 10:51:12 [217.99.144.*] id:1264792  
    Nerka: Napisał postów [2509], status [Szycha] Reputacja
    ja godzine łazilem i nic,mijałem się z chłopem i też mówił,że nic nie ma...
    2014-09-27 10:51:50 [217.99.144.*] id:1264793  
    Nerka: Napisał postów [2509], status [Szycha] Reputacja
    Hehe,a ta tiróweczka dalej nos w książke i czyta;) Co ona tam studiuje czy co?
    2014-09-27 10:51:50 [176.111.136.*] id:1264794  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    też w lasowicach byłeś ?
    2014-09-27 10:53:13 [176.111.136.*] id:1264795  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    ona ma mape i szuka miejscówek :)
    2014-09-27 10:53:15 [217.99.144.*] id:1264796  
    Nerka: Napisał postów [2509], status [Szycha] Reputacja
    No tam przed przejazdem kolejowym jak na Kluczbork jedziesz.
    2014-09-27 10:54:02 [217.153.196.*] id:1264797  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    czyta romansidła;)
    2014-09-27 10:54:04 [176.111.136.*] id:1264798  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    trzeba było na jełowej w lewo odbić
    2014-09-27 10:54:19 [217.99.144.*] id:1264799  
    Nerka: Napisał postów [2509], status [Szycha] Reputacja
    To polka??
    2014-09-27 10:54:48 [176.111.136.*] id:1264800  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    nie wiem :P
    2014-09-27 10:54:49 [217.153.196.*] id:1264801  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    nie wiem ale pewnie zna się na grzybach;)
    2014-09-27 10:54:53 [217.99.144.*] id:1264802  
    Nerka: Napisał postów [2509], status [Szycha] Reputacja
    Tam za przejazdem gdzie te dwie ku*wy stoją????
    2014-09-27 10:56:40 [176.111.136.*] id:1264803  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    no jeszcze dalej trzeba było pojechać
    2014-09-27 10:56:57 [176.111.136.*] id:1264804  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    ja tam dalej byłem
    2014-09-27 10:57:35 [217.99.144.*] id:1264805  
    Nerka: Napisał postów [2509], status [Szycha] Reputacja
    Jakbym pojechał o 6 rano to bym pewnie coś znalazł;d
    2014-09-27 10:59:18 [176.111.136.*] id:1264806  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    jutro może bedą jak bedzie noc ciepła
    2014-09-27 10:59:26 [217.153.196.*] id:1264807  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    nawet jak są to połową wpierdzielona przez jakieś ślimaki i inne gady;)
    2014-09-27 11:00:45 [217.153.196.*] id:1264808  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    ostatnio jak chodziłem to natknąłem się na jakiegoś węża i musiałem spierdylać bo mały nie był:)
    2014-09-27 11:00:56 [176.111.136.*] id:1264809  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    połowe mam do wyrzuceni same zgnitki :P
    2014-09-27 11:02:15 [217.99.144.*] id:1264810  
    Nerka: Napisał postów [2509], status [Szycha] Reputacja
    No ja tak samo w tamtym roku właśnie w tych lasach co dzisiaj byłem,sięgam po grzybka,a tu kurde wąż... Spierdzielałem aż się za mną kurzyło...
    2014-09-27 11:02:58 [217.99.144.*] id:1264811  
    Nerka: Napisał postów [2509], status [Szycha] Reputacja
    Co jak co,ale najgorsze są te je*ane pająki i ich pajęczyny...
    2014-09-27 11:03:40 [176.111.136.*] id:1264812  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    zawsze jeszcze można skoczyć do warzywniaka po pieczarki ;D
    2014-09-27 11:05:15 [217.153.196.*] id:1264814  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    zaraz kupię grzyby na allegro i ciioll:D
    2014-09-27 11:06:00 [217.153.196.*] id:1264815  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    pod czarnobylem to 3 grzyby i pełny kosz...tam musimy jechać:)
    2014-09-27 11:11:52 [217.99.144.*] id:1264816  
    Nerka: Napisał postów [2509], status [Szycha] Reputacja
    Kurde,ale w tych lasach to jest masakra z tym syfem... Porobiłem pare fotek i jak się wk**ie to napisze do redakcji żeby zrobili jakiś artykuł,żeby ktoś zrobił z tym porządek...
    2014-09-27 11:12:43 [217.99.144.*] id:1264817  
    Nerka: Napisał postów [2509], status [Szycha] Reputacja
    Jak nie zużyte kondony to pełno butelek plastikowych i szklanych,pojemniki do farbie,wszystkooo !
    2014-09-27 11:13:25 [217.99.144.*] id:1264818  
    Nerka: Napisał postów [2509], status [Szycha] Reputacja
    Ale znając polskie realia to wyślą tam dzieciaki z przedszkola i ładnie za darmo posprzątają..
    2014-09-27 11:17:57 [176.111.136.*] id:1264819  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    w złe miejsce pojechałeś
    2014-09-27 13:13:32 [77.254.29.*] id:1264827  
    mloda123: Napisała postów [163], status [wyjadacz] Reputacja
    Albo wyrzebrać. Gratulacje i rzyczę sukcesuw.
    2014-09-27 12:09:44 [83.22.238.*] id:1264820  
    Obywatel: Napisał postów [104], status [wyjadacz] Reputacja
    Youtube: "Bo mama skasowała mu konto w World of Warcraft" Gościu lepiej tańczy od Pana Rafała

    Nick:
    Treść: