• Dodano: 2014-09-21 / 21:49
    • Komentarzy: 8

Niezwykły debiut w Ekstralidze. Orlik Opole wygrał z Mistrzem Polski.

(Fot. Gristi)

Opolanie najlepiej jak mogli rozpoczęli występy w najwyższej klasie rozgrywkowej polskiego hokeja. Na opolskim Toropolu Orlik wygrywając 6:4 zaskoczył aktualnych mistrzów Polski Ciarko PBS Bank Sanok.

W pierwszej tercji zawodnicy z Sanoka pokazali zdecydowaną przewagę i hokeistom Orlika tylko kilka razy udało się dojść pod bramkę przeciwnika. Gdy Sanoczanie wygrywali 3:0 wydawało się, że wynik jest już przesądzony i mistrzowie Polski utrą nosa beniaminkowi.

Tak się jednak nie stało, bowiem pod koniec drugiej tercji w zespole Opolan ruszyło. Akcja za akcją, strzał za strzałem i hokeiści Orlika szybko wyrównali straty. Dwie minuty przed końcem spotkania decydujący punkt zdobył Łukasz Korzeniowski, a chwilę później do pustej bramki trafił Michał Szczurek.

Bardzo dobrze w bramce Orlika spisywał się John Murray, który dziś grał naprzeciwko swoich niedawnych klubowych kolegów, bowiem jeszcze w ubiegłym sezonie Murray występował w barwach klubu z Sanoka.

Orlik Opole - Ciarko PBS Bank Sanok 6:4 (0:2, 2:1, 4:1)

Bramki: 0:1 Matt Williams (6), 0:2 Matt Williams (10), 0:3 Krzysztof Zapała (34), 1:3 Maciej Romkowski (37), 2:3 Joseph Harcharik (38), 3:3 Michał Szczurek (43), 4:3 Joseph Harcharik (49), 4:4 Robert Kostecki (55), 5:4 Łukasz Korzeniowski (58), 6:4 Michał Szczurek (60).

Kary: Orlik - 37 minut, Ciarko - 16 minut. Widzów około 500.

Zobacz galerię zdjęć z meczu!

2014-09-21 22:30:03 [178.37.190.*] id:1262829
    Hetman Wielki: Napisał postów [350], status [pismak] Reputacja
    i tak ma być !!! ODRA , Gwardia i Orlik - wszyscy do przodu !!!!

Janosik: Napisał postów [7961], status [VIP] Reputacja
    MISTRZOSTWO ŚWIATA!!!!!! BRAWO POLSKA!!!!!

2014-09-21 22:54:28 [176.107.171.*] id:1262838
    Orlik zrobił chyba większą "sensację" , aniżeli NASI MISTRZOWIE ŚWIATA wygrywając z Brazylią ! :))
    2014-09-22 06:55:38 [83.7.93.*] id:1262871
    Al Bundy: Napisała postów [584], status [starszy pismak] Reputacja
    Przynajmniej mają chęć do gry, a nasi piłkarze mają granie w d....e....
    2014-09-22 01:09:06 [176.107.171.*] id:1262865
    Jacy MISTRZOWIE POLSKI ...taki polski HOKEJ na LODZIE!!!...

2014-09-22 00:18:18 [188.123.205.*] id:1262855
    ombre: Napisał postów [19854], status [VIP] Reputacja