• Autor: Mat
    • Wyświetleń: 9389
    • Dodano: 2014-08-30 / 14:30
    • Komentarzy: 35

    IKEA w Opolu? "Jesteśmy zainteresowani budową kolejnych sklepów"

    IKEA w Opolu? "Jesteśmy zainteresowani budową kolejnych sklepów"

    Szwedzki koncern potwierdza budowę kolejnych sklepów w Polsce. (Fot: materiały prasowe)

    Aż ośmiokrotny wzrost obrotów osiąganych przez sklepy w Polsce do 2034 roku - taki strategiczny cel postawił sobie szwedzki koncern. W tym samym okresie czasu krajowy rynek na artykuły sprzedawane w sklepach IKEA ma wzrosnąć trzykrotnie, a to oznacza konieczność nowych punktów sprzedaży. Dokładnych wytycznych co do ich lokalizacji Szwedzi jednak jeszcze nie podają.

    Zobacz takze Chwila nieuwagi czy zasłabnięcie? Auto zakończyło jazdę na ogrodzeniu

    IKEA posiada 8 centrów handlowych w Polsce. Aktualnie prowadzi też rozbudowę dwóch z nich - we Wrocławiu i w Warszawie, a w drugiej połowie 2015 roku szwedzka spółka planuje też otworzyć sklep w Bydgoszczy. Budowa sklepu IKEA ruszyła też w Lublinie. Wszystko wskazuje, że to nie koniec inwestycji w najbliższych latach. - W ciągu najbliższych 20 lat chcemy aż ośmiokrotnie zwiększyć obroty z obecnych 2 do 16 miliardów złotych - mówi Katarzyna Balashov z IKEA Retail Polska.

    Zobacz takze Zełenski odesłał Order Orła Białego. Odpowiedź na decyzję prezydenta Nawrockiego

    Nie jest żadną tajemnicą, że IKEA posiada obecnie spory portfel działek rozmieszczonych na terenie całej Polski. Sporą ilość gruntów zakupiła m.in. w Częstochowie czy w Opolu. Minęły już 3 lata, kiedy szwedzki koncern zapłacił blisko 40 milionów złotych za 17 hektarów ziemi przy obwodnicy północnej. IKEA nie potwierdza jednak, które lokalizacje są na czele listy nowych inwestycji. - Jesteśmy zainteresowani rozwojem na terenie naszego kraju i budową kolejnych sklepów. W momencie kiedy podjęte zostaną konkretne, wiążące decyzje, będziemy o tym fakcie bardzo szeroko informować - ucina temat Balashov.

    Informacje o planach inwestorskich od koncernu IKEA próbował zdobyć także Waldemar Kampa, wójt gminy Turawa. To właśnie na jej terenie stanąłby market przy obwodnicy. - Na razie brak jakichkolwiek konkretów. Jestem jednak optymistą bo nasza działka do tanich nie należała. Na pewno też jesteśmy wyżej notowani od lokalizacji, gdzie IKEA terenów jeszcze nie posiada w ogóle - ocenia Kampa.
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2014-09-01 20:16:48 [194.29.180.*] id:1256293  
    doctor: Napisał postów [323], status [maniak] Reputacja
    I dla tego uważam,iż należy uwolnić Słonie

    Nick:
    Treść:
    2014-08-30 18:24:37 [89.79.82.*] id:1255807  
    peeterdream: Napisał postów [839], status [stały bywalec] Reputacja
    Zauważyłem w galerii z piątkowej imprezy u Papy Musioła, że ryczące czterdziestki chodzą tam bez majtek i staników. Czy to jakaś nowa moda, czy wprawne oko reportera ? :))

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [8]
    2014-08-30 18:26:48 [31.61.140.*] id:1255809  
    aniuska: Napisała postów [21279], status [VIP] Reputacja
    raczej to drugie, zgaduję, żeby nie było ;)
    2014-08-30 19:07:38 [176.111.136.*] id:1255817  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    to już wiem czemu tak yebało :)
    2014-08-30 19:31:07 [89.78.156.*] id:1255847  
    Christian Grey: Napisał postów [114], status [wyjadacz] Reputacja
    Masz na myśli tę z kręconymi włosami w czarnej sukience? Fakt, niezły rentgen wyszedł.
    2014-08-30 19:46:51 [31.61.136.*] id:1255858  
    aniuska: Napisała postów [21279], status [VIP] Reputacja
    mnie zastanawia co innego, co tam dziewucha w widocznej ciąży robi? nie wyszalała się, atrakcji szuka?
    2014-08-30 19:48:38 [83.30.224.*] id:1255859  
    św_juzef: Napisał postów [12720], status [VIP] Reputacja
    ojca może szuka
    2014-08-31 22:16:13 [89.79.82.*] id:1256180  
    peeterdream: Napisał postów [839], status [stały bywalec] Reputacja
    @Christian Grey, jak się przyjrzysz dokładnie na dolnej sali, to obok roztańczonej pary na pierwszym planie, zobaczysz "samotnicę" w prawym dolnym rogu. Rzuć okiem i wszystko będzie jasne :)
    2014-08-31 22:33:02 [89.79.82.*] id:1256192  
    peeterdream: Napisał postów [839], status [stały bywalec] Reputacja
    w tym miejscu znajdziesz podpowiedź: www*24opole*pl/galeria,6079,358048,l,U_Papy_Musiola_PIATKOWE_CUBA_LIBRE_BACARDI_ DISCO_NIGHT_FEVER,fotka*html
    2014-08-31 22:34:27 [89.79.82.*] id:1256193  
    peeterdream: Napisał postów [839], status [stały bywalec] Reputacja
    oczywiście w miejscu gwiazdek - kropki :)
    2014-08-31 12:22:09 [89.74.180.*] id:1255993  
    krisss: Napisał postów [2133], status [Szycha] Reputacja
    Wątpię, żeby tu powstał kolejny sklep skoro nie tak daleko, bo w Katowicach i Wrocławiu mamy. Poza tym te wszystkie meble z IKEI czy też JYSKA to zwykły badziew. Cieniutka płyta wiórowa, która szybko się rozpadnie. Kiedyś robiono porządne meble.

    Nick:
    Treść:
    2014-08-30 23:28:28 [178.37.25.*] id:1255930  
    Helmutek: Napisał postów [93], status [młodszy wyjadacz] Reputacja
    Z takim wjazdem z obwodnicy jaki jest, Turawa-park kuleje a co dopiero taka Ikea. Znam ludzi którzy może i chętne by tam podjechali, ale nie mają zamiaru nadrabiać kawału drogi z takiego banalnego powodu jak brak wyjazdu w obie strony obwodnicy.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2014-08-31 10:14:40 [83.29.216.*] id:1255960  
    Juljan: Napisał postów [15743], status [VIP] Reputacja
    Yhym... i dla tego pojadą do Wrocławia, weź ty się zastanów.
    2014-08-31 10:17:13 [83.5.11.*] id:1255963  
    coolerr: Napisał postów [12933], status [VIP] Reputacja
    "Kawału drogi"-nawet przez chwilę mnie rozbawiło..Heil.
    2014-08-30 14:56:43 [83.30.248.*] id:1255765  
    Nerka: Napisał postów [2509], status [Szycha] Reputacja
    Pytanie czy Ikea się utrzyma w takim Opolu. Przecież niedaleko jest we Wrocku.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [5]
    2014-08-30 14:58:00 [83.30.248.*] id:1255766  
    Nerka: Napisał postów [2509], status [Szycha] Reputacja
    Ale ostatnio na nto pisali,że Ikea się nie będzie tu budować...
    2014-08-30 15:00:05 [83.30.248.*] id:1255767  
    Nerka: Napisał postów [2509], status [Szycha] Reputacja
    Lepiej jakby Jula otworzyli...
    2014-08-30 15:01:00 [83.30.248.*] id:1255768  
    Nerka: Napisał postów [2509], status [Szycha] Reputacja
    Też jest blisko,ale bardziej się przyda niż Ikea wg mnie...
    2014-08-30 15:23:04 [89.78.156.*] id:1255770  
    neo: Napisała postów [2108], status [Szycha] Reputacja
    IKEA jest niby niedaleko, ale zrób tam zakupy większe niż 3 doniczki, 4 kubki i dywanik i spróbuj to przewieźć do Opola. Polecam transport klasycznego łóżka 160x200 cm i materaca do niego - do osobówki, nawet kombi nie wejdzie, a wynajęcie dostawczaka to impreza niewarta zachodu - bo transport jest liczony tam i z powtotem niestety. IKEA do Opola nawet nie dowozi, więc kombnujesz na własną rękę.
    2014-08-30 23:23:32 [83.7.108.*] id:1255927  
    Nerka: Napisał postów [2509], status [Szycha] Reputacja
    Rozumiem,ale Opole nie jest aż tak duże by budować tu taki wielki sklep. No chyba,że zjadą się tu OPO,OKL,ONY,ONA,OB,OKR,OK itd. A meble znowu nie są jakieś piękne żeby tam kupować... Jedynie co mam z mebli z Ikei to fotel do biurka i szafkę na buty;p Ale dodatki to oni mają super;D
    2014-08-30 15:16:34 [89.78.171.*] id:1255769  
    Mario-Opole: Napisał postów [1519], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    Won z opola. Już dość tych molochów

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [4]
    2014-08-30 18:01:27 [89.78.138.*] id:1255785  
    miminka: Napisał postów [1034], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    domniemywam, e jestes ok 45 letnim, sfrustrowanym facetem, który co prawda nie był w wojsku, ale za to otworzył niedawno kolejny nieudany biznes osiedlowy w postaci sklepiku typu "mydło i powidło"
    2014-08-30 19:57:36 [89.78.156.*] id:1255865  
    antyP.I.S.: Napisał postów [5725], status [VIP] Reputacja
    haha dobre muminku dobre..tacy jak on chcą się zamknąć szczelnie w swoim światku zamiast otwierać się na świat
    2014-08-30 21:15:44 [89.78.138.*] id:1255881  
    miminka: Napisał postów [1034], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    aj, bo mnie wkurzają tacy krzykacze, którzy potrafią wywrzeszczeć WON, łatwo im to przychodzi przed kompem, w rozczłapanych laciach i w niedopranych majtach, ale jak już przyjdzie co do czego to sami zamknięci w swoich muszelkach, jak ślimaczki nie bardzo chcą i potrafią odmienić na lepsze świat, przynajmniej wokół siebie (czytaj Opole), mięczaki!
    2014-08-30 22:20:07 [176.107.171.*] id:1255920  
    Janosik: Napisał postów [7959], status [VIP] Reputacja
    DLACZEGO WON??? zaoszczędzę na paliwie ! :))
    2014-08-30 16:44:04 [91.223.57.*] id:1255777  
    Polpha: Napisał postów [10076], status [VIP] Reputacja
    Bardzo potrzebna jest ikea w Opolu. Mam nadzieje że kiedys zbudują

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2014-08-30 20:59:16 [176.107.171.*] id:1255879  
    Janosik: Napisał postów [7959], status [VIP] Reputacja
    Oby jak najprędzej :)
    2014-08-30 20:08:24 [89.76.165.*] id:1255870  
    zaodrze244: Napisał postów [365], status [starszy wyjadacz] Reputacja
    w Opolu nie będzie IKEI, bo jeżeli sobie policzą że do działki którą zakupili nie ma zapewnionego dojazdu i żeby on był trzeba zbudować węzeł to te 40 baniek wydanych na zakup gruntu to tylko połowa potrzebnej sumy żeby w ogóle był dojazd. niech miasto razem z tym turawskim się zrzucą na budowę węzła to ikea obiekt pewnie postawi następnego dnia. tyle w temacie.

    Nick:
    Treść:
    2014-08-30 19:58:37 [89.78.156.*] id:1255866  
    antyP.I.S.: Napisał postów [5725], status [VIP] Reputacja
    A mnie w ogóle się nie podobają meble z Ikei..jakieś takie dziwne,nowoczesne wprawdzie ale kosmiczne

    Nick:
    Treść:
    2014-08-30 15:28:42 [77.223.226.*] id:1255772  
    Hopkins: Napisał postów [185], status [starszy wyjadacz] Reputacja
    Brawo - ZABIJCIE cały nasz rodzimy przemysł stolarski, którego w Opolu jest jeszcze całkiem sporo... NIE DLA IKEI W OPOLU. Dbajmy o swoich!

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2014-08-30 18:03:38 [89.78.138.*] id:1255789  
    miminka: Napisał postów [1034], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    taaa...oby tylko nie wyparli "rodzimego" Bodzia, badziewie, bo badziewie, ale za to "dostępne na kieszeń przecietnego opolanina, któremu w życiu srednio sie wiedzie :)
    2014-08-30 16:24:58 [178.252.17.*] id:1255776  
    PauloOp23: Napisał postów [3722], status [VIP] Reputacja
    IKEA nie dla Opola!!!! Won z mojego miasta.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2014-08-30 18:02:22 [89.78.138.*] id:1255787  
    miminka: Napisał postów [1034], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    to znowu ty "Mario-Opole" ? ile masz twarzy jeszcze w zanadrzu???
    2014-08-30 14:39:35 [89.76.168.*] id:1255764  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    Książeczkę z IKEA ja dostał a sklepu nima:(

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2014-08-30 17:34:12 [31.61.140.*] id:1255781  
    aniuska: Napisała postów [21279], status [VIP] Reputacja
    hehe ja też, ceny mają na większość art. z kosmosu ;)