• Autor: Greg
    • Wyświetleń: 6639
    • Dodano: 2014-08-13 / 08:28
    • Komentarzy: 57

    Estakada wciąż zamknięta. Wykonawca remontu robi co chce.

    Estakada wciąż zamknięta. Wykonawca remontu robi co chce.

    (Fot. archiwum)

    Najpierw firma pojawiła się na placu budowy z miesięcznym opóźnieniem, teraz ignoruje kolejne terminy i mimo ukończenia prac na estakadzie zwleka z otwarciem jej dla ruchu. Miejski Zarząd Dróg zamierza dziś na własną rękę usunąć bariery i udrożnić ruch.

    Historia remontu dylatacji na estakadzie nad najstarszym rondem w Opolu to nieustanna walka Miejskiego Zarządu Dróg z wykonawcą, który wygrał przetarg. Mimo, że na prace przewidziano dwa miesiące to firma pojawiła się na terenie remontowanej estakady w ostatnich dniach czerwca, a jej przedstawiciele deklarowali, że zakończą remont do 18 lipca.

    Już wtedy wicedyrektor Miejskiego Zarządu Dróg Mirosław Pietrucha wyrażał swoje obawy co do dotrzymania terminu. Obawy sprawdziły i dziś - niemal miesiąc po terminie - remont wciąż trwa.

    Zobacz takze Śmiertelny wypadek na A4 pod Opolem. Utrudnienia AKTUALIZACJA

    Do tej pory nie był on bardzo uciążliwy dla kierowców, bowiem konieczne było zamknięcie tylko jednego pasa ruchu. Jednak w ostatni piątek wieczorem estakada w jednym kierunku została całkowicie zamknięta. Ruch miał być przywrócony w poniedziałek rano. Nie udało się.

    - Wykonawca ma puścić ruch na estakadzie najpóźniej jutro (we wtorek - przyp. red.) o 5 rano - mówiła w poniedziałek Celina Grzelak, kierownik Działu Mostów Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu.

    Ale i ten termin zdaje się nie obowiązywać wykonawcy. Dziś - w środę rano - estakada wciąż jest zamknięta, a kierowcy jadący z Zaodrza stoją w korkach.

    Zobacz takze Pies pozostawiony na rozgrzanym balkonie. Policjanci ratowali jego życie

    - Ta organizacja ruchu powinna być już zdemontowana, bo wykonawca zakończył etap prac, wymagający zamknięcia ruchu na obiekcie. Wykonawca ignoruje jednak nasze monity i żądania w tej sprawie - tłumaczy Mirosław Pietrucha, wicedyrektor Miejskiego Zarządu Dróg. - Jako, że jest to miejsce kluczowe z punktu widzenia płynności komunikacyjnej w mieście zdecydowaliśmy, że na nasze zlecenie barierki usunie firma, zajmująca się dla nas bieżącym utrzymaniem dróg - dodaje Pietrucha.

    Miejski Zarząd Dróg zapewnia, że wyciągnie wobec wykonawcy wszelkie przewidziane umową konsekwencje - w tym kary umowne za niedotrzymanie terminów.

    aktualizacja godz. 10:30

    MZD dotrzymało słowa. Około godziny 10 zdemontowano bariery wygradzające i otwarto ruch na estakadzie nad rondem.
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2014-08-13 21:16:29 [89.74.183.*] id:1250895  
    niemalipy: Napisała postów [329], status [pismak] Reputacja
    nO JAk_ - jechalem TAmtedy dziđ.

    Nick:
    Treść:
    2014-08-13 20:53:59 [83.27.1.*] id:1250877  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    Upiertolić z umowy i po sprawie, nie ma się co cackać...

    Nick:
    Treść:
    2014-08-13 20:08:33 [77.254.170.*] id:1250840  
    Helmutek: Napisał postów [93], status [młodszy wyjadacz] Reputacja
    Mam nadzieję, iż po takich opóźnieniach to remont wiaduktu mamy za darmo.

    Nick:
    Treść:
    2014-08-13 17:36:05 [83.22.156.*] id:1250767  
    Stefan: Napisał postów [26996], status [VIP] Reputacja
    art. 89 ust. 1 pkt 4 PZP - "rażąco niska cena"... ...ale po ubiciu wykonawcy z tego paragrafu tylko czekać na Jakiego i podobnych...

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2014-08-13 19:50:52 [188.123.205.*] id:1250821  
    ombre: Napisał postów [21167], status [VIP] Reputacja
    To co?nie ubijać wykonawcy i dalej należy być okradany?
    2014-08-13 19:52:25 [46.113.223.*] id:1250823  
    avacanda: Napisała postów [1975], status [Szycha] Reputacja
    wpuścić NIK do ratusza
    2014-08-13 10:50:01 [83.27.104.*] id:1250485  
    Gaz: Napisał postów [6326], status [VIP] Reputacja
    To pewnie taka firma jak ten niestrzęsny Nowak od zegarków,kundlowaty minister,sorry taki mamy kraj !!!

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [3]
    2014-08-13 11:03:05 [92.24.179.*] id:1250486  
    olenka4u: Napisała postów [43339], status [VIP] Reputacja
    Na bank ma kogos w PO
    2014-08-13 11:04:47 [83.27.47.*] id:1250487  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    kraj jak kraj, ale : sory, takie rządy ...
    2014-08-13 19:43:27 [46.113.223.*] id:1250819  
    avacanda: Napisała postów [1975], status [Szycha] Reputacja
    oczywiście za PISlamu będzie lepiej - przynajmniej jeden dzień wolny więcej! Dzień męczennika!
    2014-08-13 16:39:53 [83.22.37.*] id:1250722  
    Nerka: Napisał postów [2509], status [Szycha] Reputacja
    Teraz wracałem i dali ograniczenie do 20km/h,śmiech na sali!!! Samochód mi zgaśnie prędzej niż wjadę po górke 20km/h!

    Nick:
    Treść:
    2014-08-13 11:11:56 [178.252.22.*] id:1250488  
    chrząszcz: Napisał postów [5757], status [VIP] Reputacja
    czy to opóźnienie to ucieczka od odpowiedzialności za fuszerkę ? ... jak ma się zawalić, to tylko kwestia czasu

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2014-08-13 13:00:48 [83.27.47.*] id:1250537  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    czas pokaże, trzeba czekać. "Cierpliwość jest gorzka, ale jej owoce są słodkie"- powiedział J.J. Rousseau ;p
    2014-08-13 15:16:26 [194.71.85.*] id:1250711  
    motylopole: Napisał postów [58], status [rozkręcił się] Reputacja
    MZD usunęło bariery czyli wpuściło ruch na nie oddany przez wykonawcę odcinek i jak się to wszystko teraz rozleci to wina spadnie na MZD a "wykonawca" zgarnie kasę za fuszerę i będzie się śmiał.
    2014-08-13 09:56:54 [31.61.136.*] id:1250467  
    Polpha: Napisał postów [10076], status [VIP] Reputacja
    Dura lex set lex

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2014-08-13 09:57:55 [31.61.136.*] id:1250469  
    Polpha: Napisał postów [10076], status [VIP] Reputacja
    Sed *
    2014-08-13 13:11:20 [89.76.246.*] id:1250553  
    czerstwy70: Napisał postów [2138], status [Szycha] Reputacja
    czyli po naszemu:durne prawo ale prawo ;P
    2014-08-13 09:40:37 [83.29.83.*] id:1250463  
    mcr28: Napisał postów [243], status [starszy wyjadacz] Reputacja
    Niech nie pragnie więcej ten, kto otrzymał to, co wystarcza. (Horacy)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [12]
    2014-08-13 11:22:29 [176.111.136.*] id:1250490  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    to żeś teraz zayebał :) jak janina w pokrzywy ;D
    2014-08-13 11:27:00 [37.201.224.*] id:1250493  
    Lukrecja83: Napisała postów [-4294963715], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    to proponuję przesiąść się z osobowego auta na linijkę ciągniętą przez muła i poruszać się drogami polnymi skoro Panu nie wiele potrzeba.
    2014-08-13 11:28:25 [176.111.136.*] id:1250494  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    pysiu co żem sie umordował to ggłowa mała :P
    2014-08-13 11:29:07 [176.111.136.*] id:1250495  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    a i tak fotel i pół szafy przez balkon wyperdoliłem ;D
    2014-08-13 11:32:52 [178.36.229.*] id:1250496  
    hahahaha: Napisał postów [22268], status [VIP] Reputacja
    dobrze, że bez straży i policji poszło ;)
    2014-08-13 11:34:14 [176.111.136.*] id:1250497  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    szybka akcja :)
    2014-08-13 11:34:59 [176.111.136.*] id:1250498  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    ale wnieść nową qrwe 3 drzwiową to było wyzwanie ;D
    2014-08-13 11:37:12 [176.111.136.*] id:1250500  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    myślałem że płuca wypluje ;D
    2014-08-13 11:38:41 [176.111.136.*] id:1250501  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    ostatni raz ... następnym razem żuli za trudnie za wino i niech targają penery ;D
    2014-08-13 11:49:13 [178.36.229.*] id:1250502  
    hahahaha: Napisał postów [22268], status [VIP] Reputacja
    to będzie klatke schodową po nich malował ;)
    2014-08-13 11:55:36 [176.111.136.*] id:1250503  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    a niech wymiote oby nie puszczał pawia tylko ;D
    2014-08-13 11:55:56 [176.111.136.*] id:1250504  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    a niech maluje ^
    2014-08-13 11:15:23 [78.30.87.*] id:1250489  
    Rex: Napisał postów [4676], status [VIP] Reputacja
    Proste naprawy w państwie rządzonym przez nieuków urastają do rangi problemu. Proszę aby pan Pietrucha razem z Karbowiakiem zobaczyli co dzieje się na ul Wspólnej Jaki krety zaprojektował tak idiotyczne rozwiązania wyjazdu z fabryki polaris i jak długo ta prosta przebudowa będzie tam jeszcze trwałą. Ludzie drogami niech zajmują się wykształceni po Politechnikach drogowcy nie tak jak Karbowiak po jakiś zaocznych studiach historyk. I jeszcze jedno kretyńskie rozwiązanie na ul Budowlanych w kierunku Czarnowąs kto to projektował kto zatwierdzał ten projekt

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2014-08-13 11:24:24 [83.30.238.*] id:1250492  
    św_juzef: Napisał postów [12720], status [VIP] Reputacja
    kolejny kretynizm , który pochłonął już parę ofiar to rozwiązanie wjazdu/wyjazdu do/z Turawa Park ...
    2014-08-13 10:44:43 [77.223.230.*] id:1250484  
    sinpat: Napisał postów [48], status [rozkręca się] Reputacja
    Polska taki kraj :)

    Nick:
    Treść:
    2014-08-13 10:36:40 [31.174.134.*] id:1250483  
    autovidol: Napisał postów [767], status [rozpisany/na] Reputacja
    mane tekel fares

    Nick:
    Treść:
    2014-08-13 09:39:47 [83.29.83.*] id:1250462  
    mcr28: Napisał postów [243], status [starszy wyjadacz] Reputacja
    Za postem stoi pokora, za modlitwą – nadzieja, a za jałmużną – miłość. (abp Alfons Nossol)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [4]
    2014-08-13 10:12:08 [89.76.246.*] id:1250477  
    czerstwy70: Napisał postów [2138], status [Szycha] Reputacja
    "bogactwo to stan umysłu a nie portfela"-ja
    2014-08-13 10:13:31 [89.76.246.*] id:1250478  
    czerstwy70: Napisał postów [2138], status [Szycha] Reputacja
    "chcesz mieć z głowy wizyty teściów? pożycz im kilka tysięcy złotych"-tez ja
    2014-08-13 10:15:02 [89.76.246.*] id:1250479  
    czerstwy70: Napisał postów [2138], status [Szycha] Reputacja
    "q..wa q..wie łba nie urwie"-tez ja o wymiarze tzw spawiedliwości i ich koneksjach
    2014-08-13 10:32:43 [83.27.47.*] id:1250481  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    Ja - pierwsze słowo naszego języka, pierwsza nasza myśl, pierwszy obiekt miłości. (Ambrose Bierce)
    2014-08-13 10:31:24 [83.27.47.*] id:1250480  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    Cierpliwość: łagodna forma rozpaczy uchodząca za cnotę - Ambrose Bierce

    Nick:
    Treść:
    2014-08-13 09:08:32 [176.111.136.*] id:1250458  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    o qwa wielkie mi ale , zamkneli wiadukt i już mistrzowie kierownicy płaczą ,posrani po same uszy :)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2014-08-13 09:25:09 [83.5.42.*] id:1250461  
    Juljan: Napisał postów [15743], status [VIP] Reputacja
    https://www*facebook*com/photo.php?fbid=10201710230112224&set=a.1343904812393.46 579.1674445273&type=1&theater
    2014-08-13 10:12:04 [95.40.159.*] id:1250476  
    lolaop: Napisała postów [3], status [żółtodziób] Reputacja
    To straszne, że na mnie nie robi to już wrażenia... mieszkam przy rondzie i ten widok przewija mi się co najmniej raz w tygodniu
    2014-08-13 10:09:34 [83.29.83.*] id:1250475  
    mcr28: Napisał postów [243], status [starszy wyjadacz] Reputacja
    Do kancelarii parafialnej wchodzi młoda dziewczyna: – Proszę o ślub. Jak najszybciej! – mówi stanowczo. – Skąd ten pośpiech, córko? – pyta ksiądz. – A co? Nie słyszał ksiądz? „Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”!

    Nick:
    Treść:
    2014-08-13 10:06:29 [83.29.83.*] id:1250474  
    mcr28: Napisał postów [243], status [starszy wyjadacz] Reputacja
    Kontroler sprawdza bilety w autobusie. W końcu dociera do pasażera drzemiącego na tyle i szturcha go w ramię: - Bilecik proszę! Pasażer otwiera zaspane oczy. Marszczy brwi i odpowiada z niechęcią: - Człowieku... Kierowca sprzedaje.

    Nick:
    Treść:
    2014-08-13 10:01:55 [83.29.83.*] id:1250470  
    mcr28: Napisał postów [243], status [starszy wyjadacz] Reputacja
    Spotykają się dwa pająki: – Cześć, co robisz? – Bawię się motylkami – A skąd je masz? – Ściągnąłem z sieci.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [3]
    2014-08-13 10:03:12 [83.30.238.*] id:1250471  
    św_juzef: Napisał postów [12720], status [VIP] Reputacja
    suchar , aż mi pranie na ogródku wyschło ...;)
    2014-08-13 10:03:56 [83.29.83.*] id:1250472  
    mcr28: Napisał postów [243], status [starszy wyjadacz] Reputacja
    - Dlaczego kobiety żyją dłużej niż faceci? - Bóg doliczył im czas na parkowanie!
    2014-08-13 10:05:19 [83.30.238.*] id:1250473  
    św_juzef: Napisał postów [12720], status [VIP] Reputacja
    kwiaty opadają ...
    2014-08-13 09:57:16 [83.29.83.*] id:1250468  
    mcr28: Napisał postów [243], status [starszy wyjadacz] Reputacja
    Hrabia wzywa lokaja. – Janie, czy cytryna ma nóżki? – pyta. – Nie, panie hrabio. – A niech to! Znów wcisnąłem kanarka do herbaty.

    Nick:
    Treść:
    2014-08-13 09:54:56 [83.29.83.*] id:1250466  
    mcr28: Napisał postów [243], status [starszy wyjadacz] Reputacja
    Przebaczenie jest najtrudniejszą miłością. (Albert Schweitzer)

    Nick:
    Treść:
    2014-08-13 09:53:26 [46.112.142.*] id:1250465  
    zaodrze244: Napisał postów [365], status [starszy wyjadacz] Reputacja
    ciekawe kto zapłaci wszystkim tym którzy mieli w tym miejscu stłuczki. na wiadukcie gdy był zamknięty jeden pas ruchu pełno było co dziennie świeżych kawałków reflektorów bo było to miejsce źle oznakowane - zbyt późno kierowca się orientował że pas ruchu jest zamknięty. co do terminu realizacji to tak jest gdy się bierze najtańszego wykonawcę.

    Nick:
    Treść:
    2014-08-13 09:47:14 [89.76.246.*] id:1250464  
    czerstwy70: Napisał postów [2138], status [Szycha] Reputacja
    a dlaczego nie podaje sie tu nazwy tego "wykonacy"? czyżby ochrona danych?

    Nick:
    Treść:
    2014-08-13 09:23:48 [83.5.42.*] id:1250460  
    Juljan: Napisał postów [15743], status [VIP] Reputacja
    Nadal żyjemy w państwie absurdów i pewien reżyser miał by tyle tematów do zrealizowania :))

    Nick:
    Treść:
    2014-08-13 09:14:12 [62.225.238.*] id:1250459  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    To kto tu rządzi?, kto płaci tym partaczom?. Pierdyknąć pięścią w stół i ukarać jeszcze dziadów za niedotrzymanie terminu. Nauczą się wtedy, co to punktualność. Co za bezradność!!!!

    Nick:
    Treść:
    2014-08-13 09:06:46 [188.147.190.*] id:1250457  
    M1974P: Napisał postów [14334], status [VIP] Reputacja
    Polska rzeczywistość ;)

    Nick:
    Treść:
    2014-08-13 09:04:32 [89.78.156.*] id:1250456  
    antyP.I.S.: Napisał postów [5725], status [VIP] Reputacja
    oby tylko droga się nie zapadła w miejscu remontu eh

    Nick:
    Treść: