• Autor: Seeb
  • Wyświetleń: 17817
  • Dodano: 2014-08-03 / 08:00
  • Komentarzy: 0

  Basen termalny idealny dla seniorów!

   Basen termalny idealny dla seniorów!
   <i></i>

   <i></i>

  Spacery, jazda na rowerze, działka, nordic walking – pomysłów na aktywość fizyczną dla seniorów nie brakuje. Podczas, gdy jedni spędzają czas w domu przed telewizorem, inni wyznają zasadę, że „w zdrowym ciele zdrowy duch”. Obok wspomnianych rodzajów aktywności pojawia się jednak kolejna – można zaryzykować – jedna z najlepszych.

  Mowa o dniu na basenie. – Nic ciekawego – pomyślałeś? Bo mowa o basenie w wodach termalnych, a to już robi ogromną różnicę.

  Multum korzyści dla ciała!

  Spędzenie tylko jednego dnia na basenie termalnym niesie dla seniora znacznie więcej korzyści niż kilka wycieczek rowerowych w tygodniu, czy nawet kilkukilometrowe spacery. I o ile warto pielęgnować te formy aktywności, warto też wiedzieć, że wody termalne dają nam znacznie więcej.  Same wody termalne to wody podziemne, które na wypływie z ujęcia mają temperaturę nie mniejszą niż 20 °C.

  W naszym kraju wody termalne występują m.in. w Cieplicach (44 °C) oraz w Ciechocinku (38 °C). Jeden z największych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej kompleks rekreacyjno-uzdrowiskowy z wodami termalnymi znajduje się w Bukowinie Tatrzańskiej. Bardzo polecane są również termy w Uniejowie.

  Kąpiel w wodach termalnych to ogrom korzyści dla ciała. Oprócz wypoczynku, odprężenia i wyciszenia, seanse w wodzie termalnej likwidują stres, pomagają walczyć z bezsennością i przywracają równowagę. Osoby starsze powinny wiedzieć, że wody termalne wspomagają ciało poprzez stabilizację tętna, redukcje zagrożeń chorobami sercowymi, poprawiają przemianę materii, regulują gospodarkę hormonalną oraz łagodzą objawy bólowe ze strony układu mięśniowego i kostnego.

  Wycieczka 1 – dniowa na termy!

  Na szczęście dziś, aby wybrać się na nawet jeden dzień na basen termalny nie trzeba się martwić o organizację wyjazdu, wejście na basen, dojazd itp. Jest to szczególnie ważne dla osób starszych, które często mają dużą chęć wyjazdu, ale nie mają na tyle możliwości, aby samemu zorganizować transport.

  W Opolu organizacją wycieczek zajmuje się grupa pasjonatów term i zdrowego stylu życia działająca pod marką www.wycieczki1dniowe.pl. Już za 109 zł można udać się na termy – korzyści dla naszego ciała mogą okazać się bezcenne.

  Więcej informacji pod numerem telefonu 792-442-802 lub adresem e-mail: kontakt@wycieczki1dniowe.pl. Z doświadczenia wiemy, że tego typu wyjazdy to też idealny prezent dla seniora od kogoś bliskiego.

  www.facebook.com.wycieczki1dniowe

  ..:: artykuł sponsorowany ::..


  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest całkowicie zamknięte.