• 0
0
 
Rzetelność informacji o imprezach gwarantują poszczególne lokale.
Rozrywka

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu

zaprasza na:

Wystawa "Odbicia"

14

stycznia

2020

WTOREK

Piastowska 18-19-20, 45-081 Opole
77 40 66 430
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu
Ceny biletów

wstęp:

BRAK INFORMACJI

Start imprezy

start imprezy:

00:00

Rezerwacje

rezerwacje:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. E. Smołki w Opolu

zaprasza na wystawę prac
Józefa Chyżego i Natalii Nosovej

"Odbicia"

(ekspozycja do 29.02)

Galeria WuBePe
ul. Piastowska 20

"Istotą granicy jest oddzielenie. Na linii podziału zrodziły się tematy prezentowanych prac. Zrodzone z intuicji, głębokiej potrzeby zaistnienia, dotknięcia esencji znaczeń i zrozumienia zjawisk. Skonstruowane z dwóch odrębnych światów z codzienności i ze snów. Codzienne życie znajduje odbicie we śnie a sen z zaciekawieniem przenika na drugą stronę obrazu. Opowieści snują się, odbite w ponadczasowym zwierciadle dwóch przestrzeni. A poznanie ich, powinno mieć charakter mgnienia."

Józef Chyży
Absolwent Instytutu Sztuki Uniwersytetu Opolskiego, uzyskał dyplom z wyróżnieniem w 2008 roku w pracowni grafiki warsztatowej, aneks z malarstwa, absolwent architektury wnętrza w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W swojej twórczości zajmuje się malarstwem, rysunkiem, grafiką oraz ilustracją. Prace artysty znajdują się w licznych kolekcjach prywatnych w Polsce, Niemczech, Francji, Szwajcarii oraz Stanach Zjednoczonych. Jest laureatem I Nagrody na Quadriennale Drzeworytu i Linorytu Polskiego, Grand Prix na Salonie Jesiennym, Nagrody Prezydenta Miasta Opola w Dziedzinie Kultury, Nagrody ZPAP na Salonie Jesiennym, Honorowego Wyróżnienia Marszałka Województwa Opolskiego w Dziedzinie Kultury a także nagrody Formaty Kultury TVP Opole.
kontakt e-mail: jozefchyzy@wp.pl

Natalia Nosova
Absolwentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego pochodząca ze Lwowa. Skończyła studia w 2018 roku na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych. Jej pracą dyplomową jest ilustrowana książka o lękach, podanych przez anonimowych odbiorców, którą stworzyłam pod opieką dr hab. Magdy Hlawacz. W swojej twórczości zajmuje się ilustracją, grafiką oraz sztuką multimedialną, wyniki której można było zobaczyć na II i III edycji Nokta Festival oraz Visions Festival we Wrocławiu.
kontakt e-mail: nataliaviiiatr@gmail.com