• Wyświetleń: 4127
    • Dodano: 2014-06-01 / 23:17
    • Komentarzy: 8

Punkt Odry z Wałbrzychem i "do widzenia druga ligo"

W niedzielę piłkarze bardziej skupili się na wzajemnych przepychankach niż na strzelaniu goli.

Krystian Kowalczyk zadebiutował w roli kapitana OKS.

Po ostatnim gwizdku w meczu Odry z Górnikiem stało się jasne, że opolska ekipa spada z 2. Ligi.(Fot: Gristi)

Podobno ostatnia umiera nadzieja i dopóki piłka w grze skreślać nie wolno nikogo, ale nie ma żadnego odkrycia w tym, że Odra realne szanse na pozostanie w 2. Lidze Zachodniej zaprzepaściła przed tygodniem w starciu z Błękitnymi Stargard Szczeciński. Niedzielny, bezbarwny remis 1:1 po dwóch rzutach karnych z Górnikiem Wałbrzych dopełnił wyroku relegacji.

Górnik Wałbrzych to zespół, który w ostatnim czasie zmagał się z serią niezadowalających wyników. Korzystną zmianę i utrzymanie ma mu zapewnić zmiana szkoleniowca w końcówce sezonu. Na Dolny Śląsk trafił doskonale znany na Opolszczyźnie trener Andrzej Polak, który w swoim piłkarskim CV ma też sukcesy z Odrą Opole. - Taka już jest piłka. Pisze czasem nieprzewidywalne scenariusze – żartował przed meczem Polak w rozmowie z naszym reporterem.

Choć Górnik miał w tym meczu grać o pewny byt w 2. Lidze, a Odra Opole o honor i podtrzymanie szans na utrzymanie do ostatniej kolejki, to emocji typowo piłkarskich na murawie w pierwszej połowie było jak na lekarstwo. W 7. minucie Daniek Zinke zdecydował się na indywidualnie rozwiązanie akcji. Przebiegł z piłką 40 metrów, ale w sytuacji sam na sam strzelił prosto w Macieja Krakowiaka. Odra odpowiedziała uderzeniem Adriana Krysiana w 19. minucie, ale popularny Adi przeniósł piłkę nad poprzeczką i nie zmusił do interwencji Damiana Jaroszewskiego.

Resztę pierwszej części spotkania piłkarze obu jedenastek spędzili w większości na nieudanych akcjach w ofensywie, a kiedy strzały już padały, to mocno niecelne. Na tym tle pochwalić należy jedynie próbę Dariusza Zapotocznego, który w 41. minucie z około 20 metrów posłał futbolówkę tuż obok słupka bramki gospodarzy. Gdyby nie odrobina ostrzejszej gry w środku pola to pewnie część kibiców jeszcze przed gwizdkiem na przerwę skierowałaby kroki do zachęcającej zapachami strefy gastronomicznej.

W drugiej odsłonie niedzielnej rywalizacji emocje pojawiły się dopiero w ostatnich dwóch kwadransach. Najpierw w 68 minucie czujność Krakowiaka sprawdził Michał Barkowiak, ale ze strzałem młodzieżowca golkiper OKS sobie poradził. 6 minut później zakotłowało się w polu karnym ekipy w biało-niebieskich strojach. Jak się po chwili okazało faulowany był tam Krystian Kowalczyk, debiutujący w roli kapitana opolskiej jedenastki. Sędzia Sławomir Pipczyński wskazał na wapno, a do piłki pewnym krokiem podszedł Dawid Jarka i po chwili piłka zatrzepotała w siatce.

Po objęciu prowadzenia Odra przejęła na kilka minut inicjatywę w meczu. W doskonałej okazji do podwyższenia wyniku w ostatniej chwili Tomasza Wawrzyniaka ubiegł odważnym wyjściem w powietrze Jaroszewski. Bramkarz Górnika był podporą swojej ekipy także przy uderzeniach Michała Glanowskiego i wprowadzonego z ławki Marcina Kocura – pierwszą próbę wybił na rzut rożny, a druga utkwiła w jego rękawicach. Kiedy zegar wybił 86. minutę kibice miejscowych unieśli się nieco ze swoich miejsc, bo w doskonałej sytuacji na wyrównanie znalazł się Grzegorz Michalak. Jego półwolej z kilku metrów nie znalazł jednak drogi do bramki.

Minutę później w bezpośrednim pojedynku Adriana Moszczyka i Donatasa Nakrosiusa przewinienia zawodnika OKS dopatrzył się arbiter. A że cała sytuacja miała miejsce w polu karnym gości to werdykt mógł być tylko jeden. Z wykonaniem karnego po profesorsku problemów nie miał Michalak. Ani seria zmian w zespole Odry ani 3 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry stanu rywalizacji już nie zmieniły. Przy jednoczesnych wygranych MKS-u Kluczbork i Rakowa Częstochowa spadek Odry Opole do III ligi stał się faktem.

Więcej zdjęć

2014-06-03 07:07:14 [89.78.139.*] id:1227235
    antyP.I.S.: Napisał postów [5736], status [VIP] Reputacja
    Ależ fachowe opisy w tym artykule..czytając mam wrażenie że to Ekstraklasa haha..ale mam grzanę zawsze jak to czytam

2014-06-02 19:21:47 [89.79.89.*] id:1227163
    JotPe: Napisał postów [5170], status [VIP] Reputacja
    za rok 1 miejsce i ... baraże, a nie awans, czarno to widzę

2014-06-02 13:26:00 [159.205.92.*] id:1227112
    Hetman Wielki: Napisał postów [350], status [pismak] Reputacja
    winni ? to znaczy że PZPN, bo to on zrobił tą idiotyczną reorganizację rozgrywek , że spada aż 10 zespołów. Gdyby nie reorganizacja to ODRA by się spokojnie utrzymała... mam nadzieję , że zarząd pozostanie ten sam, zawodnicy nie odejdą i za rok wracamy do II ligi...

Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2014-06-02 16:27:56 [37.31.61.*] id:1227132
    tomuniu: Napisał postów [2884], status [Szycha] Reputacja
    Skoro teraz nie dali rady za rok będzie trudniej bo nie wystarczy wygrać ligi ale będą baraże i chętnych do awansu nie zabraknie.
    2014-06-02 12:07:34 [89.73.186.*] id:1227106
    krisss: Napisał postów [2133], status [Szycha] Reputacja
    Przykro patrzeć. Na pewno zaczną się ruchy kadrowe. Winni muszą odejść - jak wszędzie.

2014-06-02 08:32:42 [46.204.153.*] id:1227067
    neon: Napisał postów [2687], status [Szycha] Reputacja