• Autor: Mat
    • Wyświetleń: 7358
    • Dodano: 2014-05-30 / 18:26
    • Komentarzy: 107

    W opolskim ZOO zamieszkał łoś

    W opolskim ZOO zamieszkał łoś
    W opolskim ZOO zamieszkał łoś

    (Fot: Dżacheć)

    Niewiele osób wie, że łoś to największy współcześnie żyjący gatunek ssaka kopytnego z rodziny jeleniowatych. Młody, bo zaledwie roczny samiec od piątku zadomawia się w opolskim ZOO. Póki co wielu odwiedzających nie do końca go rozpoznaje, bo młody osobnik nie nosi jeszcze charakterystycznego poroża.

    Zobacz takze Pies pozostawiony na rozgrzanym balkonie. Policjanci ratowali jego życie

    Łoś jest jedynym przedstawicielem rodzaju Alces. Żyje w podmokłych lasach północnej Eurazji i Ameryki Północnej. Występujący w Polsce podgatunek A. a. alces to łoś europejski. Jest największą żyjącą w Polsce zwierzyną łowną. Ten gatunek, wyróżniający się charakterystycznym porożem i wyjątkowo długimi kończynami jest bardzo rzadki i objęty w Polsce całorocznym okresem ochronnym.

    Zobacz takze Deskorolki, street art i koncert Włodiego. Dziś Plac Kopernika przejmie kultura uliczna

    - Do naszego ZOO trafił roczny samiec z Ogrodu Zoologicznego w Gdańsku-Oliwie. Zabiegaliśmy o to od momentu jego urodzin. Obecnie zadomawia się na swoim wybiegu – mówi Krzysztof Kazanowski, wicedyrektor ZOO w Opolu. - Faktycznie nie ma jeszcze poroża. To pojawia się u łosia dopiero w okolicach 5 roku życia – dodaje Kazanowski.

    W środowisku naturalnym łoś zasiedla leśne i zakrzewione tereny podmokłe, bagna, mokradła, torfowiska, trzęsawiska, tereny zalewowe, nad jeziorami i rzekami. Przed nadejściem zimy przenosi się na wyżej położone tereny, do lasów iglastych. Przysmakiem łosi są rośliny zielone, głównie podwodne i błotne, trawy, liście, pąki, owoce krzewów i pędy drzew liściastych oraz iglastych. Dorosłe osobniki zjadają dziennie 20–50 kilogramów karmy. Osobnik z Opola także nie narzeka na brak apetytu – pierwsze godziny na wybiegu spędzał bowiem na pałaszowaniu zielonych liści z drzew.
    reklama

    Więcej zdjęć

    W opolskim ZOO zamieszkał łoś
    W opolskim ZOO zamieszkał łoś
    W opolskim ZOO zamieszkał łoś
    W opolskim ZOO zamieszkał łoś
    W opolskim ZOO zamieszkał łoś
    W opolskim ZOO zamieszkał łoś
    W opolskim ZOO zamieszkał łoś

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2014-06-02 11:44:49 [89.73.186.*] id:1227091  
    krisss: Napisał postów [2133], status [Szycha] Reputacja
    Łoś superktoś :) Fajnie, że Opolskie zoo sprowadza coraz więcej zwierząt. Dzięki urozmaiceniu można częściej odwiedzać ogród.

    Nick:
    Treść:
    2014-06-01 00:30:18 [91.18.42.*] id:1226849  
    sebastian325i: Napisał postów [13399], status [VIP] Reputacja
    maż boerin to niezły łoś...

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2014-06-01 00:31:56 [77.113.106.*] id:1226850  
    osioł Juzefa: Napisała postów [3691], status [Szycha] Reputacja
    to nie podlega dyskusji ;)
    2014-06-01 00:37:22 [91.18.42.*] id:1226851  
    sebastian325i: Napisał postów [13399], status [VIP] Reputacja
    no, nie...
    2014-05-31 23:19:02 [46.113.58.*] id:1226807  
    avacanda: Napisała postów [1975], status [Szycha] Reputacja
    łoś super ktoś :)

    Nick:
    Treść:
    2014-05-31 19:10:12 [37.201.226.*] id:1226722  
    Lukrecja83: Napisała postów [-4294963715], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    wystarczy być cichym i uważnym w borach niemodlińskich :) ale taka jest główna idea zoo hodować głównie gatunki zagrożone toteż zamiast gepardów mogli by zadbać o żbiki, rysie......

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2014-05-31 20:40:57 [89.74.189.*] id:1226726  
    MackozZadupia: Napisał postów [118], status [wyjadacz] Reputacja
    To prawda,łosie bywają u nas ale nie ma stałych siedlisk.Daniele,jelenie oraz sarny owszem.
    2014-05-31 15:44:19 [178.37.177.*] id:1226698  
    Krytyk25: Napisał postów [665], status [rozpisany/na] Reputacja
    Łoś to żadna atrakcja, nie jest to zwierzę egzotyczne, które większość może podziwiać tylko i wyłącznie w zoo. Moim zdaniem w okresach wiosennych jaki i letnich w lasach zieleni nie brakuje i ten łoś powinien w niedługim czasie zostać wypuszczony na wolność, a tam już zdecydowanie lepiej się zadomowi.

    Nick:
    Treść:
    2014-05-30 20:34:34 [178.252.18.*] id:1226513  
    Shameus: Napisał postów [64], status [rozkręcił się] Reputacja
    też mi ciekawostka. W ratuszu jest ich na pęczki, i nikt nie robi z tego artykułów.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2014-05-31 15:38:17 [178.37.177.*] id:1226697  
    Krytyk25: Napisał postów [665], status [rozpisany/na] Reputacja
    :D
    2014-05-30 19:47:43 [83.4.28.*] id:1226506  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    Przecież to ..... znany z naszego forum :)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [91]
    2014-05-30 19:54:29 [79.191.1.*] id:1226508  
    kgb14: Napisał postów [5384], status [VIP] Reputacja
    Znaczy kto ?
    2014-05-30 20:06:07 [83.4.28.*] id:1226511  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    W miejsce kropek wpisać swoją propozycję ;)
    2014-05-30 20:07:21 [79.191.1.*] id:1226512  
    kgb14: Napisał postów [5384], status [VIP] Reputacja
    Boję się :)
    2014-05-30 21:29:36 [5.60.224.*] id:1226518  
    osioł Juzefa: Napisała postów [3691], status [Szycha] Reputacja
    wpisuj.... chyba, że nie masz 'jaj' ;P
    2014-05-30 21:33:58 [83.10.103.*] id:1226519  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    To nie tylko jeden na 24Opole taki:D:D:D
    2014-05-30 21:37:53 [5.60.224.*] id:1226523  
    osioł Juzefa: Napisała postów [3691], status [Szycha] Reputacja
    ja wpisuję: ciacia!
    2014-05-30 21:38:19 [5.60.224.*] id:1226524  
    osioł Juzefa: Napisała postów [3691], status [Szycha] Reputacja
    osioł juzefa tesz siem nadaje...
    2014-05-30 21:38:51 [5.60.224.*] id:1226525  
    osioł Juzefa: Napisała postów [3691], status [Szycha] Reputacja
    pozostałe icki ma zablokowane, to nawet nie wymieniam.... :D
    2014-05-30 21:38:56 [46.112.241.*] id:1226526  
    avacanda: Napisała postów [1975], status [Szycha] Reputacja
    samokrytyka -ważna rzecz. gratulacje
    2014-05-30 21:40:15 [83.10.103.*] id:1226527  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    Osioł nie ma "łopat" :P
    2014-05-30 21:41:12 [5.60.224.*] id:1226528  
    osioł Juzefa: Napisała postów [3691], status [Szycha] Reputacja
    to ne jest samokrytyka... ja po poprostu siebie nie lubię... mały niski wieśniak, oderwany od pługa... sorry, ale nie pamiętam co tam stefan jeszcze na mój temat pisał
    2014-05-30 21:41:48 [5.60.224.*] id:1226529  
    osioł Juzefa: Napisała postów [3691], status [Szycha] Reputacja
    ale, ogólnie jestem na TAK, miał rację, taki właśnie jestem :D
    2014-05-30 21:42:13 [46.112.241.*] id:1226530  
    avacanda: Napisała postów [1975], status [Szycha] Reputacja
    a jezdzisz golfem 1.9 tedeiii i lexus lukami??
    2014-05-30 21:42:44 [5.60.224.*] id:1226531  
    osioł Juzefa: Napisała postów [3691], status [Szycha] Reputacja
    a o sooo chodzi?
    2014-05-30 21:43:11 [5.60.224.*] id:1226532  
    osioł Juzefa: Napisała postów [3691], status [Szycha] Reputacja
    jedną w garażu mam, nie pitol tiku ;P
    2014-05-30 21:43:29 [46.112.241.*] id:1226533  
    avacanda: Napisała postów [1975], status [Szycha] Reputacja
    tak tylko pytam ( co złego to nie ja)
    2014-05-30 21:44:28 [5.60.224.*] id:1226534  
    osioł Juzefa: Napisała postów [3691], status [Szycha] Reputacja
    tiku- rozwiń temat
    2014-05-30 21:45:09 [5.60.224.*] id:1226535  
    osioł Juzefa: Napisała postów [3691], status [Szycha] Reputacja
    niekumaty, nabzdryngolony jestem....
    2014-05-30 21:45:14 [83.10.103.*] id:1226536  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    Heheheh....ja też siebie lubię....babcia 99 lat, zezowata, garbata, pomarszczona z alzheimerem, śmigająca na desce mi jedząca placki po węgiersku bez gulaszu:D Ale kocham siebie i mam świetną osobowość:P
    2014-05-30 21:46:52 [5.60.224.*] id:1226537  
    osioł Juzefa: Napisała postów [3691], status [Szycha] Reputacja
    o qrwa, z Tobą gorzej jak myślałem.. :(
    2014-05-30 21:48:03 [83.10.103.*] id:1226538  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    Heheheh...Osieł i do tego nabzdryngolona jestem:D
    2014-05-30 21:49:13 [5.60.224.*] id:1226539  
    osioł Juzefa: Napisała postów [3691], status [Szycha] Reputacja
    to tłumaczy Twój poprzedni post... jak można siebie kochać?
    2014-05-30 21:49:42 [46.169.10.*] id:1226540  
    maryja4juzef: Napisał postów [369], status [wyjadacz] Reputacja
    wstawiam, "przenajswietsza maryja zawsze dziewica" :D
    2014-05-30 21:50:28 [5.60.224.*] id:1226541  
    osioł Juzefa: Napisała postów [3691], status [Szycha] Reputacja
    w sumie... nie odpowiadaj, można... bateryjki itd ;)
    2014-05-30 21:51:49 [5.60.224.*] id:1226542  
    osioł Juzefa: Napisała postów [3691], status [Szycha] Reputacja
    oooo, na dwa 'baty lecę nawet ;) nie nadążę pisać :D
    2014-05-30 21:53:00 [46.169.10.*] id:1226543  
    maryja4juzef: Napisał postów [369], status [wyjadacz] Reputacja
    przyspieszysz troche i dasz rade, nie marudz :P
    2014-05-30 21:55:24 [5.60.224.*] id:1226545  
    osioł Juzefa: Napisała postów [3691], status [Szycha] Reputacja
    którym mam przyśpieszyć? synchronizacja najważniejsza, masz rację Mario ;P
    2014-05-30 21:55:52 [5.60.224.*] id:1226546  
    osioł Juzefa: Napisała postów [3691], status [Szycha] Reputacja
    maryjo-sorry;)
    2014-05-30 21:56:45 [178.43.6.*] id:1226547  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    E tam Osieł...kocham swój wizerunek, ten uśmiech z tym jednym zębem, ta boska figura z garbem, a bateryjki to dla zdrowotności :D
    2014-05-30 21:56:45 [46.169.10.*] id:1226548  
    maryja4juzef: Napisał postów [369], status [wyjadacz] Reputacja
    tym wiekszym :D
    2014-05-30 21:58:43 [5.60.224.*] id:1226550  
    osioł Juzefa: Napisała postów [3691], status [Szycha] Reputacja
    ok, maryja- nastawiam na 100% wibrator więcej nie wydoli ;) aż mi szkoda Twojego kakaowego oczka ;P
    2014-05-30 22:00:03 [46.112.241.*] id:1226552  
    avacanda: Napisała postów [1975], status [Szycha] Reputacja
    dajcie sobie po buziaku ;)
    2014-05-30 22:00:49 [46.169.10.*] id:1226553  
    maryja4juzef: Napisał postów [369], status [wyjadacz] Reputacja
    ufam, ze bedziesz delikatny :*
    2014-05-30 22:00:57 [5.60.224.*] id:1226554  
    osioł Juzefa: Napisała postów [3691], status [Szycha] Reputacja
    kurna, tiku.. musi być z Ciebie zarąbista laska, ja się tylko pytam, kogo ja poznałem, sprzedałaś tego nicka komuś, czy jakaś podstawiona laska będzie Ciebie reprezentować?! nie przesadzajmy, lubię żarty, ale.....
    2014-05-30 22:02:41 [5.60.224.*] id:1226555  
    osioł Juzefa: Napisała postów [3691], status [Szycha] Reputacja
    ja piedole, maryja.... hmmmm
    2014-05-30 22:03:38 [5.60.224.*] id:1226556  
    osioł Juzefa: Napisała postów [3691], status [Szycha] Reputacja
    niech będzie maryja, ale ja za Tobą zboku stoję ;P
    2014-05-30 22:04:02 [46.169.10.*] id:1226557  
    maryja4juzef: Napisał postów [369], status [wyjadacz] Reputacja
    cio?
    2014-05-30 22:04:24 [178.43.6.*] id:1226558  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    Osieł...to moje wymiary 87-60-90 masz racje, to ja, nikogo nie podstawiam:P
    2014-05-30 22:04:43 [46.169.10.*] id:1226559  
    maryja4juzef: Napisał postów [369], status [wyjadacz] Reputacja
    albo za mna albo z boku, zdecyduj sie :D
    2014-05-30 22:06:38 [5.60.224.*] id:1226560  
    osioł Juzefa: Napisała postów [3691], status [Szycha] Reputacja
    za Tobą.... zboku! ;)
    2014-05-30 22:09:05 [46.169.10.*] id:1226561  
    maryja4juzef: Napisał postów [369], status [wyjadacz] Reputacja
    uuu, kreca cie meskie tyleczki? :D
    2014-05-30 22:09:20 [5.60.224.*] id:1226562  
    osioł Juzefa: Napisała postów [3691], status [Szycha] Reputacja
    tiku.... teraz poważnie, mamy 'trochę lat, swoje przeżyliśmy.... każdy w jakiś inny sposób dba o swój wygląd... jeżeli piszesz prawdę, to napisz ją i teraz, w odpowiedzi na to pytanie... :) odpowiesz, napiszesz prawdę? ;)
    2014-05-30 22:10:23 [5.60.224.*] id:1226563  
    osioł Juzefa: Napisała postów [3691], status [Szycha] Reputacja
    w stringach zawsze, mój ty koteczku ;P
    2014-05-30 22:11:34 [178.43.6.*] id:1226564  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    Oczywiście, że tak, pytaj?:)
    2014-05-30 22:12:08 [5.60.224.*] id:1226565  
    osioł Juzefa: Napisała postów [3691], status [Szycha] Reputacja
    to stresujące jest, muszę się bardzo starać, co gdzie piszę.... Stefan- masz flachę! :D
    2014-05-30 22:16:25 [5.60.224.*] id:1226566  
    osioł Juzefa: Napisała postów [3691], status [Szycha] Reputacja
    widzieliśmy się kiedyś, nie miałaś wtedy takich rozmiarów, napisz co stało się z Twoimi cyckami po zrzuceniu tak ogromnej ilości nadmiernego ciała, czy czasami nie odczuwasz dyskomfortu jak do sauny idziesz?!
    2014-05-30 22:20:20 [178.43.6.*] id:1226567  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    Heh... to ciekawe, moja najwyższa waga przy wzroście 167, to 64 kg ....nie pamiętam kiedy to było..... bo od lat mam 58 i to jest problem?, byłam faktycznie jak świniaczek?
    2014-05-30 22:21:43 [5.60.224.*] id:1226568  
    osioł Juzefa: Napisała postów [3691], status [Szycha] Reputacja
    nie twierdzę, że byłaś... napisz jak one Twoim zdanie wyglądają ;)
    2014-05-30 22:22:50 [5.60.224.*] id:1226569  
    osioł Juzefa: Napisała postów [3691], status [Szycha] Reputacja
    poza tym, winny się tłumaczy... ;) wystarczyło odpowiedzieć na pytanie...
    2014-05-30 22:23:18 [178.43.6.*] id:1226570  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    Jeszcze sufit widzą, do oglądania podłogi jeszcze im dużo brakuje:D
    2014-05-30 22:24:58 [5.60.224.*] id:1226571  
    osioł Juzefa: Napisała postów [3691], status [Szycha] Reputacja
    jak stoisz, czy jak się położysz? ;)
    2014-05-30 22:27:26 [178.43.6.*] id:1226573  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    Jak się położę, to nie uciekają pod pachę:D Osieł, ale zadajesz intymne pytania na ogólnym forum ufffff......koniec:D
    2014-05-30 22:29:53 [5.60.224.*] id:1226575  
    osioł Juzefa: Napisała postów [3691], status [Szycha] Reputacja
    aaa, wiesz co, uważam, że Tobie uciekają, bo skąd miałabyś to wiedzieć, że tak się dzieje... ;) nie ma problemu moja droga... ;* miłego weekendu ;)
    2014-05-30 22:32:53 [178.43.6.*] id:1226576  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    Heheheh....na zbiorniku widzę, jak uciekają:D:D:D Wzajemnie:)
    2014-05-30 22:35:40 [5.60.224.*] id:1226577  
    osioł Juzefa: Napisała postów [3691], status [Szycha] Reputacja
    masakra, czytałem 'tekst który @Nika chłopce napisała na "ten" zbiornika temat... weź Ty się chociaż nie ośmieszaj...
    2014-05-30 22:37:12 [5.60.224.*] id:1226579  
    osioł Juzefa: Napisała postów [3691], status [Szycha] Reputacja
    masakra, jeszcze raz masakra, nawet jakbym jakbym te pornole, czy co tam jest obejrzał to bym się do tego nie przyznał...
    2014-05-30 22:38:26 [178.43.6.*] id:1226580  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    O matko! zapomniałam, że te ze wsi zacofane i takie pobożne:D Mea culpa :D
    2014-05-30 22:40:55 [5.60.224.*] id:1226581  
    osioł Juzefa: Napisała postów [3691], status [Szycha] Reputacja
    zacofane, bo pornoli nie oglądają, pomyślałaś, że może nie muszą tego guufna oglądać?!
    2014-05-30 22:42:01 [46.169.10.*] id:1226582  
    maryja4juzef: Napisał postów [369], status [wyjadacz] Reputacja
    nie majom brakow to nie ogladajom, proste
    2014-05-30 22:43:03 [178.43.6.*] id:1226583  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    Heheheh...nic co ludzkie nie jest nam obce. Tam możesz nawet zobaczyć, jak pierogi lepić i mają świetne przepisy kulinarne:D
    2014-05-30 22:46:37 [5.60.224.*] id:1226584  
    osioł Juzefa: Napisała postów [3691], status [Szycha] Reputacja
    zapodaj lina tiku, jestem ciekawy....
    2014-05-30 22:48:02 [5.60.224.*] id:1226586  
    osioł Juzefa: Napisała postów [3691], status [Szycha] Reputacja
    tiku- teraz napisz: co mnie nie zabije to mnie wzmocni... i pozamiatam Ciebie ze śmieciami....
    2014-05-30 22:48:33 [178.43.6.*] id:1226587  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    www nazwę znasz i pl :D
    2014-05-30 22:51:50 [178.43.6.*] id:1226589  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    Osieł, a ja myślałam, że Ty się na żartach znasz, a tu lipa:(
    2014-05-30 22:54:24 [5.60.224.*] id:1226591  
    osioł Juzefa: Napisała postów [3691], status [Szycha] Reputacja
    znam się, luzik... ale czasami muszę prawdę napisać, a Ty powinnaś to na te zajepiste cycki przyjąć ;)
    2014-05-30 22:56:47 [178.43.6.*] id:1226592  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    Cały czas przyjmuję, a ile jeszcze zaraz przyjmę, jak wylezą te "święte" :D
    2014-05-30 22:57:20 [5.60.224.*] id:1226593  
    osioł Juzefa: Napisała postów [3691], status [Szycha] Reputacja
    obejrzałem, dla mnie to jest jak f o,t k a . p/l tylko bardziej intymna, stąd moje pytanie.... ilu moderatorów tego forum jest tam moderatorem... ?! dw/oje /óch na 100% :D :D :D
    2014-05-30 22:58:20 [5.60.224.*] id:1226594  
    osioł Juzefa: Napisała postów [3691], status [Szycha] Reputacja
    kogo masz na myśli, bo nie czaję?
    2014-05-30 22:59:50 [178.43.6.*] id:1226595  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    Co niektórzy by się tam spełnili:D:D:D
    2014-05-30 23:03:06 [5.60.224.*] id:1226597  
    osioł Juzefa: Napisała postów [3691], status [Szycha] Reputacja
    aaa, kogo masz na myśli, napisz po cicho to zostanie między nami ;)
    2014-05-30 23:09:24 [178.43.6.*] id:1226598  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    ...... i ...... już, tylko nikomu nie mów:D
    2014-05-30 23:10:42 [5.60.224.*] id:1226599  
    osioł Juzefa: Napisała postów [3691], status [Szycha] Reputacja
    nawet Oli nie mogę tego napisać?!
    2014-05-30 23:13:15 [178.43.6.*] id:1226600  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    Jak wstawiłeś odpowiednie osoby, to będzie wtopa:D
    2014-05-30 23:14:18 [5.60.224.*] id:1226601  
    osioł Juzefa: Napisała postów [3691], status [Szycha] Reputacja
    wstawiłem i mnie i siebie... trafiłem?! :D
    2014-05-30 23:15:14 [5.60.224.*] id:1226602  
    osioł Juzefa: Napisała postów [3691], status [Szycha] Reputacja
    przecinka przed drugim i zapomniałem.... będzie lincz :D
    2014-05-30 23:16:05 [178.43.6.*] id:1226603  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    Nie, masz kropki, policz i dopasuj:D
    2014-05-30 23:20:07 [5.60.224.*] id:1226604  
    osioł Juzefa: Napisała postów [3691], status [Szycha] Reputacja
    próbowałem, zawsze wychodzi mi STEFAN... dbam o reputację nie piszę co myślę, za to minusy dostaję, teraz piszę pod publikę :D
    2014-05-30 23:21:42 [5.60.224.*] id:1226605  
    osioł Juzefa: Napisała postów [3691], status [Szycha] Reputacja
    a wracając do tematu 'cycków' to jak to wygląda u Ciebie , opisz je proszę ;)
    2014-05-30 23:21:50 [178.43.6.*] id:1226606  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    Miała być para, wiec? pierwsza jest kobieta, a drugi ...... :D zgadza się:D
    2014-05-30 23:22:09 [5.60.224.*] id:1226607  
    osioł Juzefa: Napisała postów [3691], status [Szycha] Reputacja
    swoje piersi masz opisać oczywiście ;)
    2014-05-30 23:23:08 [178.43.6.*] id:1226608  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    Osieł, a chcesz oberwać po tych kłapciastych uszach?;D
    2014-05-30 23:24:39 [5.60.224.*] id:1226609  
    osioł Juzefa: Napisała postów [3691], status [Szycha] Reputacja
    pierwsza nie pasuje, miała być kobieta, Ola - jak to na tyle kropek "rozwalić?! :D
    2014-05-30 23:25:46 [5.60.224.*] id:1226610  
    osioł Juzefa: Napisała postów [3691], status [Szycha] Reputacja
    lewym cyckiem mnie możesz potraktować ;P
    2014-05-30 23:25:58 [178.43.6.*] id:1226611  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    Dopasuj nicka, a nie imię:D nie na darmo Osłem jesteś:D
    2014-05-30 23:28:18 [5.60.224.*] id:1226612  
    osioł Juzefa: Napisała postów [3691], status [Szycha] Reputacja
    problem polega na tym że dopasowałem... jeszcze przed komiczną konwersacją z Tobą, chyba nie muszę pisać, że się z tym/Tobą nie zgadzam ?!
    2014-05-30 23:32:35 [178.43.6.*] id:1226613  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    Sam nick, bez jakichś tam cyferek i u :) Mykam nynu, bo na babcie już pora, dziadek z łóżka wykopie:D
    2014-05-30 23:35:22 [5.60.224.*] id:1226614  
    osioł Juzefa: Napisała postów [3691], status [Szycha] Reputacja
    dobrej nocki i mocnych bateryjek, coby cały weekend wytrzymały ;) DOBRANOC!
    2014-05-30 23:37:18 [178.43.6.*] id:1226615  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    Prędzej świeżej viagry dla dziadka:D Tobie również:)
    2014-05-30 23:39:18 [5.60.224.*] id:1226616  
    osioł Juzefa: Napisała postów [3691], status [Szycha] Reputacja
    och, dziękuję.... miłej zabawy ;)
    2014-05-31 02:54:16 [83.5.114.*] id:1226622  
    opolskie: Napisał postów [567], status [ ! Starszy Troll ! ]
    bo to Gosia Kefir
    2014-05-31 10:20:38 [89.76.168.*] id:1226634  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    to jest szybki każdy to wie;)
    2014-05-30 19:09:18 [176.111.136.*] id:1226499  
    [moderacja]: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    [moderacja]
    [-5]

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [4]
    2014-05-30 19:12:46 [46.112.241.*] id:1226500  
    avacanda: Napisała postów [1975], status [Szycha] Reputacja
    a myślałem że o nijakim m mówią, a to ci niespodzianka
    2014-05-30 19:13:48 [176.111.136.*] id:1226501  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    jutro ma być Rzyrafa
    2014-05-30 19:43:40 [83.27.148.*] id:1226504  
    hubert1860: Napisał postów [2323], status [Szycha] Reputacja
    Zyrafy juz sa..a co ze sloniem?
    2014-05-30 19:46:00 [83.27.148.*] id:1226505  
    hubert1860: Napisał postów [2323], status [Szycha] Reputacja
    No i tygrysy lwy i inne kociaki...