• Autor: Greg
    • Wyświetleń: 2929
    • Dodano: 2014-05-09 / 17:15
    • Komentarzy: 7

    Parada 10-latków na 10 lat Polski w Unii Europejskiej

    Parada 10-latków na 10 lat Polski w Unii Europejskiej

    (Fot. Enay)

    Ponad tysiąc dzieci przebranych w kolorowe stroje wzięło udział w przemarszu w centrum Opola. W pochodzie szły 10-latki - dzieci, które rodziły się w roku, w którym Polska przystąpiła do Unii Europejskiej.

    Zobacz takze Zełenski odesłał Order Orła Białego. Odpowiedź na decyzję prezydenta Nawrockiego

    Parada 10-latków rozpoczęła weekendowe obchody 10-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Najmłodsi Opolanie przeszli z Placu Kopernika ulicami Sempołowskiej i Krakowską na opolski rynek. Pochodowi towarzyszyły mażoretki oraz orkiestra dęta z Dobrzenia Wielkiego.

    Na rynku dzieci przywitał prezydent Opola Ryszard Zembaczyński, który wspólnie z nimi ozdabiał banner, mający zawisnąć na ścianie opolskiego ratusza. - Dzieci najszczerzej, bez konwenansów wyrażają swoją radość i opinię. Nawet jeśli nie zawsze wiedzą dokładnie, o co z tą Unią chodzi - mówi prezydent Ryszard Zembaczyński. - Ale wystarczy im wytłumaczyć, że dzięki wspólnocie mogą jeździć swobodnie za granicę czy korzystać z pracowni komputerowych, wyposażonych właśnie z pieniędzy wspólnoty - dodaje. Dzieci sprawdzały też swoją wiedzę o unii, a w Miejskiej Bibliotece Publicznej wspólnie czytano bajki.

    Zobacz takze Nocny pożar samochodu przy budynku wielorodzinnym. Ogień objął także drugi pojazd

    Dzieci były przebrane za stroje, kojarzące się ze wszystkimi państwami Unii Europejskiej, a także za unijną flagę. Kilkanaście dziewczynek przebrało się za gwiazdki ze wspólnotowej flagi.

    Z kolei nad stawkiem przy ul. Barlickiego odbywały się występy artystyczne. Wystąpiły m.in. dzieci z Publicznego Gimnazjum nr 7 oraz szkół podstawowych nr 2, 14 21, 24, 28 w Opolu, a także uczniowie podstawówki z Gogolina oraz Sławic.
    reklama

    Więcej zdjęć

    Parada 10-latków na 10 lat Polski w Unii Europejskiej
    Parada 10-latków na 10 lat Polski w Unii Europejskiej
    Parada 10-latków na 10 lat Polski w Unii Europejskiej
    Parada 10-latków na 10 lat Polski w Unii Europejskiej
    Parada 10-latków na 10 lat Polski w Unii Europejskiej
    Parada 10-latków na 10 lat Polski w Unii Europejskiej
    Parada 10-latków na 10 lat Polski w Unii Europejskiej
    Parada 10-latków na 10 lat Polski w Unii Europejskiej
    Parada 10-latków na 10 lat Polski w Unii Europejskiej
    Parada 10-latków na 10 lat Polski w Unii Europejskiej
    Parada 10-latków na 10 lat Polski w Unii Europejskiej
    Parada 10-latków na 10 lat Polski w Unii Europejskiej

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2014-05-09 22:29:08 [89.73.186.*] id:1218766  
    krisss: Napisał postów [2133], status [Szycha] Reputacja
    A co mają z tym wspólnego dzieci?? To nie małpy w cyrku.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2014-05-10 11:08:36 [164.126.102.*] id:1218976  
    Predator1994110: Napisał postów [4711], status [VIP] Reputacja
    Zgadza sie :/
    2014-05-09 20:59:24 [31.174.128.*] id:1218716  
    Predator1994110: Napisał postów [4711], status [VIP] Reputacja
    Takie to ważne, ze jesteśmy w złodziejskiej unii 10 lat :/

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2014-05-10 00:15:06 [176.107.171.*] id:1218850  
    Janosik: Napisał postów [7959], status [VIP] Reputacja
    Za "słitaśnymi latami "poza Unią , raczej tylko "IDIOCI" tęsknią!!!!
    2014-05-10 11:07:45 [164.126.102.*] id:1218975  
    Predator1994110: Napisał postów [4711], status [VIP] Reputacja
    Unia to gówno, tyle w temacie! Banda złodziei siedzi tam ważne że kasa płynie dla niemców!
    2014-05-10 00:19:55 [83.30.228.*] id:1218855  
    św_juzef: Napisał postów [12720], status [VIP] Reputacja
    unia ...

    Nick:
    Treść:
    2014-05-10 00:12:27 [83.30.228.*] id:1218847  
    św_juzef: Napisał postów [12720], status [VIP] Reputacja
    jak za komuny :]

    Nick:
    Treść: