• Wyświetleń: 5715
    • Dodano: 2014-05-06 / 12:03
    • Komentarzy: 11

Sukces opolskich siatkarzy na Akademickich Mistrzostwach Polski

Siatkarze Politechniki Opolskiej ze srebrnymi medalami AMP.(Fot: archiwum prywatne)

(Fot. AZS Stal Nysa)

Serce akademickiej siatkówki mężczyzn bije na Opolszczyźnie. PWSZ Nysa została mistrzem, a Politechnika Opolska wicemistrzem Akademickich Mistrzostw Polski. Warto podkreślić, że Opolszczyzna podczas turnieju w Olsztynie miała reprezentację w postaci tylko dwóch uczelnianych drużyn. Po zaciętej rywalizacji spotkały się w finale zmagań.

W eliminacjach olsztyńskiego turnieju siatkarze z województwa opolskiego radzili sobie wyśmienicie. Zespół z Nysy pokonał najpierw Uniwersytet Rzeszowski 2:0, Uniwersytet Gdański 2:1, a następnie Politechnikę Warszawską 2:0. Politechnika Opolska rozprawiła się kolejno z Politechniką Rzeszowską 2:0 i WSM Warszawa 2:1. Takie rezultaty sprawiły, że obie drużyny zostały sklasyfikowane na czele swoich grup. W kolejnej rundzie akademicy z Nysy pokonali AWF Katowice i Uniwersytet Warszawski po 2:1, a opolanie odprawili Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu i Uniwersytet Warmińsko-Mazurski z Olsztyna również po 2:1.

Pojedynek dwóch opolskich ekip był ozdobą turnieju. Pierwsze dwa sety padły łupem zawodników Politechniki, ale siatkarze z Nysy, którzy byli faworytami finału, grali do końca i ostatecznie to PWSZ zwyciężyła 3:2. Zawodnicy z Politechniki Opolskiej do srebrnego medalu w klasyfikacji ogólnej dołożyli złoty medal w typie uczelni technicznych. - Przed turniejem chyba wszyscy braliby taki wyniki w ciemno zwłaszcza, że w ubiegłym roku też wygraliśmy strefę, a później skończyliśmy na 13 miejscu – mówi Tomasz Wróbel, prezes AZS KU Politechniki Opolskiej.

Prestiżu rozgrywkom AMP dodaje fakt, że 3 kluby Plus Ligi – najwyższej klasy rozgrywkowej w polskiej siatkówce – są klubami akademickimi. - Mogło być jeszcze lepiej bo przecież prowadziliśmy z Nysą w finale 2:0 jednak dało o sobie znać zmęczenie i to, że cały turniej graliśmy praktycznie siódemką. Było to zwieńczenie udanego sezonu gdzie bez problemu w rozgrywkach drugoligowych walczyliśmy w grupie mistrzowskiej niejednokrotnie ogrywając silniejszych rywali – ocenia Wróbel. - Chłopcy dali z siebie naprawdę dużo i nawet w beznadziejnych momentach pokazywali wielki charakter. Dość powiedzieć, że w meczach z UAM Poznań czy też z gospodarzami odrabialiśmy w końcówkach spore straty punktowe. Czapki z głów – podkreśla.

W tym samym czasie odbywały się  AMP w siatkówce kobiet, w których dobry występ zaliczyła drużyna Uniwersytetu Opolskiego. Zespół siatkarek z UO zajął 11. miejsce w turnieju, co w klasyfikacji uniwersytetów skutkowało zdobyciem srebrnego medalu. Zwyciężyły siatkarki  PWSZ Krosno, które w finale pokonały 3:0 AGH Kraków.

Składy złotej i srebrnej drużyny Akademickich Mistrzostw Polski 2014:

AZS PWSZ Stal Nysa: Mateusz Nożewski, Dawid Bułkowski, Krzysztof Rejno, Kamil Długosz (L), Maciej Kęsicki, Patryk Szczurek, Szymon Piórkowski oraz Adrian Bocianowski, Mateusz Piotrowski, Mateusz Biernat;

trener: Krzysztof Wójcik

Politechnika Opolska: Rafał Kowalczyk, Mateusz Raca, Krzysztof Gibek, Mateusz Frąc, Leszek Łucki (L), Łukasz Swodczyk, Dawid Kowalewski,Konrad Kieszek, Bartłomiej Okoń, Gracjan Sachnik

znaczekop: Napisała postów [3906], status [VIP] Reputacja
    nic tylko gratulować. też bym chciała dożyć takiej starości.
    2014-05-06 14:16:18 [83.30.225.*] id:1217850
    wygląda lepiej niż niejeden 80-latek
    2014-05-06 14:17:57 [83.30.225.*] id:1217851
    o bieganiu już nie wspomnę ... będziemy mieć rekordzistę Europy a może i świata ? ;)
    2014-05-06 14:24:35 [194.29.180.*] id:1217854
    powiedziała bym że nawet lepiej niż, niektórzy 60 latkowie. piękny wiek i oby do samego końca w zdrowiu dożył jak najwięcej lat.
    2014-05-06 21:45:06 [176.107.171.*] id:1217968