• Wyświetleń: 5965
    • Dodano: 2014-04-16 / 20:56
    • Komentarzy: 4

Sukces siatkarek Uniwersytetu Opolskiego

Siatkarki Uniwersytetu Opolskie wywalczyły start w finale Akademickich Mistrzostw Polski.(Fot: archiwum prywatne)

Reprezentantki Uniwersytetu Opolskiego wygrały półfinałowy turniej Akademickich Mistrzostw Polski i w maju pojadą na wielki finał tej imprezy. Podczas zawodów w Cieszynie na ekipę UO, w której nie brakuje zawodniczek SMS-u LO II Opole, nie było mocnych. W decydującym starciu wyższość opolanek musiały uznać zawodniczki z Politechniki Śląskiej Gliwice.

W dniach 13.04-16.04 w Cieszynie rozgrywany był półfinał D w siatkówce kobiet w ramach Akademickich Mistrzostw Polski. Zawodniczki Uniwersytetu Opolskiego trafiły do grupy B z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. Witelona w Legnicy oraz Uniwersytetem Śląskim w Katowicach. Oba spotkania wygrały pewnie opolanki po 2:0 z legniczankami 25:11 i 25:12, a z katowiczankami 25:15 i 25:13.

Równie dobrze zespół Uniwersytetu Opolskiego poradził sobie z przeciwniczkami w dalszej fazie turnieju. Najpierw odprawione zostały siatkarki - studentki z Politechniki Częstochowskiej 2:0 (25:17, 25:23), a następnie w takich samych rozmiarach wyższość drużyny UO musiała uznać ekipa AWF Katowice. - Najtrudniejszym meczem okazał się mecz finałowy bo jako jedyny nasz w turnieju miał trzy sety. Po łatwy wygranym pierwszym nie dałyśmy rady rywalkom w kolejnej partii. W tie breaku od początku szczęście było jednak po naszej stronie – opowiada Daria Michalak, libero zespołu.

Sukces w Cieszynie oznacza, że siatkarki Uniwersytetu Opolskiego wystąpią w finale Akademickich Mistrzostw Polski. - Po turnieju półfinałowym jesteśmy w gazie i chcemy pograć o najwyższe cele. Na pewno tanio skóry nie sprzedamy i będziemy bić się do ostatniej piłki – zapowiada Michalak. - Warto podkreślić, że już poziom turnieju w Cieszynie był naprawdę wysoki. 90 procent startujących zawodniczek występuje na co dzień w ligowych rozgrywkach zarówno 2. jak i 1. Ligi – dodaje libero, która podobnie jak kilka innych jej koleżanek z zespołu akademickiego gra w SMS LO II Opole.

Uniwersytet Opolski na turnieju w Cieszynie reprezentowały Marta Sikora, Agata Skikiewicz, Martyna Paczkowska, Ewelina Noworyta, Marta Zich, Sabina Gierejkiewicz, Daria Michalak (libero), Kinga Ziobrowska, Anna Czuczman, Martyna Syga, Jolanta Szubart, Dominika Wiechoczek. Martyna Paczkowska została uznana MVP całej imprezy. Politechnika Opolska, która także wystawiła zespół do zawodów zajęła 9. lokatę.

2014-04-17 07:37:54 [89.73.186.*] id:1211029
    krisss: Napisał postów [2133], status [Szycha] Reputacja
    Proszę. Dziewczyny są nie do zdarcia. Brawo i życzę kolejnych sukcesów. Jednak nie możemy do końca pogrzebać Opolskiego sportu, bo dziewczyny ratują honor.

2014-04-16 23:33:33 [83.30.231.*] id:1210971
    św_juzef: Napisał postów [12741], status [VIP] Reputacja