• Autor: Mat
    • Wyświetleń: 5182
    • Dodano: 2014-03-31 / 16:30
    • Komentarzy: 29

    Drzewa przy urzędzie wojewódzkim do wycinki

    Drzewa przy urzędzie wojewódzkim do wycinki

    W ocenie specjalistów stary klon zagraża bezpieczeństwu przechodniów.

    Drzewa przy urzędzie wojewódzkim do wycinki

    (Fot: Dżacheć)

    Opolski Urząd Wojewódzki zlecił przegląd i ekspertyzę dendrologiczną drzew otaczających budynek główny urzędu. Po otrzymaniu wyników od biegłego dendrologa podjęta została decyzja o konieczności wycięcia sześciu drzew. Pięć z nich - w ocenie specjalisty - zagraża bezpieczeństwu przechodniów.

    Zobacz takze Autostrada A4. Dwa zdarzenia. Poważne utrudnienia

    - Niestety do wycięcia kwalifikuje się klon srebrzysty rosnący przy ul. Piastowskiej, niedaleko przystanku autobusowego. To drzewo było przedmiotem szczególnej uwagi, po pierwszej ocenie dendrologa, który zalecił usunięcie klonu poprosiliśmy o rozważenie możliwości jego uratowania – informuje Jacek Szopiński, rzecznik wojewody opolskiego. - Niestety specjalista uznał, że system korzeniowy klonu jest poważnie uszkodzony i nie gwarantuje zapewnienia podstawowego bezpieczeństwa dla ludzi – dodaje Szopiński.

    Zobacz takze Sprawca głośnej demolki w centrum Opola stanie przed sądem

    „Nie można przewidzieć kiedy drzewo upadnie, a ryzyko jest olbrzymie i możliwe do przewidzenia” – odpisał biegły dendrolog na pytanie OUW o możliwość podjęcia mniej radykalnych kroków. Oprócz klonu przy Piastowskiej wycięta zostanie również lipa drobnolistna, znajdująca się na skwerku obok pomnika 10-lecia obrony województwa. Drzewo – w ocenie dendrologa - zamiera, dodatkowo niebezpiecznie pochyla się w stronę chodnika i jezdni.

    Na wykonanie wszystkich zaplanowanych prac zezwolił opolski wojewódzki konserwator zabytków. - Warto podkreślić, że pozwolenie nakłada na Opolski Urząd Wojewódzki obowiązek wprowadzenia wokół urzędu nasadzeń zastępczych. Do 31 października w miejscach uzgodnionych z konserwatorem pojawi się co najmniej 18 nowych drzew lub krzewów – zaznacza rzecznik wojewody. Wycinka drzew planowana jest na pierwszy weekend kwietnia.
    reklama

    Więcej zdjęć

    Drzewa przy urzędzie wojewódzkim do wycinki

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2014-04-03 10:44:02 [46.204.245.*] id:1205554  
    krisss: Napisał postów [2133], status [Szycha] Reputacja
    Takich drzew jest całe mnóstwo i to w o wiele gorszym stanie. Ale jak zwykle zaczynają od własnego podwórka.

    Nick:
    Treść:
    2014-04-01 21:19:51 [5.173.119.*] id:1204958  
    baumeister80: Napisał postów [308], status [maniak] Reputacja
    fajnie to o której mam podjechać po te parę drzewek? Gwarantuję bezpłatną utylizację.

    Nick:
    Treść:
    2014-04-01 15:37:28 [83.22.242.*] id:1204851  
    KubaXY: Napisał postów [3401], status [Szycha] Reputacja
    Poslowie opolskiego urzedu wojewodzkiego do wycinki.. Razem z cala mniejszoscia

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2014-04-01 19:40:41 [89.79.89.*] id:1204922  
    JotPe: Napisał postów [5166], status [VIP] Reputacja
    taaaaaaaaaak
    2014-04-01 09:59:56 [77.173.32.*] id:1204765  
    Husarz: Napisał postów [53], status [rozkręca się] Reputacja
    W tej sytucacji trzeba powołać ROD - Ruch Obrony Drzew :)

    Nick:
    Treść:
    2014-04-01 08:53:56 [37.31.211.*] id:1204748  
    J_endrek: Napisał postów [257], status [maniak] Reputacja
    Może taki przegląd przeprowadzić w całym mieście. Rozważyć też usunięcie drzew stanowiących zagrożenie w ruchu drogowym, a w miejsce wyciętych nasadzić nowe drzewa.

    Nick:
    Treść:
    2014-04-01 08:34:53 [89.76.165.*] id:1204737  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    Jutro się do nich przywiąże i nic nie wytną...wstąpiłem do Green Pisd;)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2014-04-01 08:38:06 [178.37.23.*] id:1204740  
    hahahaha: Napisał postów [22268], status [VIP] Reputacja
    zobaczymy jaki będziesz Coperfield jak rzucę tam napalmem ;)
    2014-04-01 01:45:11 [46.204.241.*] id:1204715  
    sib: Napisał postów [1836], status [Szycha] Reputacja
    Hmm... i tu nasuwa się myśl zgadnijcie jaka.....

    Nick:
    Treść:
    2014-03-31 23:11:58 [89.78.156.*] id:1204702  
    miminka: Napisał postów [1034], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    piękne drzewo, szkoda

    Nick:
    Treść:
    2014-03-31 19:54:41 [87.150.214.*] id:1204592  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    Dziękujemy za bardzo ważną wiadomość dla Nas:)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [8]
    2014-03-31 20:19:36 [89.74.43.*] id:1204602  
    MackozZadupia: Napisał postów [118], status [wyjadacz] Reputacja
    Dawno temu,pod czas wielkiej wichury piękna stara akacja ruszyła się w kierunku budynku,napór wiatru był tak silny iż groziło to szkodami w szczytowych kondygnacjach budynku,była straż pożarna na miejscu i co z tego!!!!Akacja była pod nadzorem konserwatora przyrody i na usunięcie choćby gałązki trzeba mieć zezwolenie od W.W.
    2014-03-31 22:12:57 [83.26.144.*] id:1204655  
    Janosik: Napisał postów [7959], status [VIP] Reputacja
    Kogo userka miała na myśli ,dziękując w liczbie mnogiej ?Czy to tylko "rozdwojenie jaźni"?
    2014-03-31 22:15:20 [87.150.214.*] id:1204656  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    Mnie i moją rodzinę upierdliwy Janosiku vel Hubertusie. Coś nie pasuje jeszcze????
    2014-03-31 22:16:00 [83.26.144.*] id:1204657  
    Janosik: Napisał postów [7959], status [VIP] Reputacja
    Sprawdzam obecność.
    2014-03-31 22:17:21 [87.150.214.*] id:1204658  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    Obecna: D
    2014-03-31 22:17:52 [84.194.106.*] id:1204659  
    Boerin: Napisał postów [18662], status [VIP] Reputacja
    Zaraz pewnie i tu sniegiem sypnie! :P
    2014-03-31 22:19:39 [87.150.214.*] id:1204662  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    Coś Ty Boerinka, tu dzisiaj 20 stopni: D
    2014-03-31 22:21:51 [84.194.106.*] id:1204663  
    Boerin: Napisał postów [18662], status [VIP] Reputacja
    Heheh Tikunia powiem inaczej;biala plama bydzie! ;))))))
    2014-03-31 21:31:39 [89.79.132.*] id:1204638  
    mateo123: Napisał postów [53], status [rozkręcił się] Reputacja
    Przepraszam Państwa, ale nie zdążyłem dziś na Wiadomości TVP, czy mówili coś o dzisiejszej informacji dnia z Opola - wycince drzew spod urzędu wojewódzkiego?

    Nick:
    Treść:
    2014-03-31 21:08:56 [178.252.17.*] id:1204626  
    PauloOp23: Napisał postów [3722], status [VIP] Reputacja
    Aha te zagrażają bezpieczeństwu.Ciekawe czemu akurat te.W mieście są setki takich a nawet gorszych drzew.Czyż by zagrażały jakiemuś urzędasowi?

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2014-03-31 21:21:20 [79.191.85.*] id:1204632  
    ravyr: Napisał postów [490], status [starszy pismak] Reputacja
    Nie o to chodzi. Nienawiść do urzędników przysłania Ci obraz sprawy. A tym czasem urzędnik to też człowiek. NATOMIAST dlatego akurat te, a nie jakieś inne, bo żeby w tym (pięknym) kraju wyciąć drzewko to NIEŹLE się trzeba z papierkami nabiegać. Chyba że swoją wypowiedzią sugerujesz, że potrzebujemy zatrudnić WIĘCEJ urzędników, którzy pisaliby podania o ekspertyzy, wnioski o wycinkę, uzasadnienia, prośby do konserwatora z(a)bytków no to w takim razie bardzo Cię przepraszam.
    2014-03-31 21:09:06 [83.26.144.*] id:1204627  
    Janosik: Napisał postów [7959], status [VIP] Reputacja
    Chętnie to drzewko przygarną do moich kominków.

    Nick:
    Treść:
    2014-03-31 19:52:32 [89.78.171.*] id:1204589  
    antyP.I.S.: Napisał postów [5725], status [VIP] Reputacja
    takich starych trypli w mieście i poza nim jest mnóstwo oraz przy drogach jest tego pełno

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2014-03-31 21:08:34 [89.79.132.*] id:1204625  
    rio75: Napisał postów [258], status [maniak] Reputacja
    oby ktoś nie użył podobnej retoryki wobec ciebie
    2014-03-31 21:04:23 [159.205.100.*] id:1204623  
    kanclerz: Napisał postów [4906], status [VIP] Reputacja
    Ciekawe ile kosztowały te ekspertyzy.To przecież gołym okiem widać,że to próchno.Jak w to miejsce będą sadzić nowe drzewa,to może np.pachnące w czasie kwitnienia lipy,lub coś równie szlachetnego.

    Nick:
    Treść:
    2014-03-31 20:28:09 [95.41.100.*] id:1204609  
    terrorysta: Napisała postów [91], status [rozkręca się] Reputacja
    a kto wam kazal budowac tam urzad, drzewo niczemu winne tez chce zyc

    Nick:
    Treść:
    2014-03-31 20:24:19 [83.4.205.*] id:1204605  
    Juljan: Napisał postów [15743], status [VIP] Reputacja
    Setki a może nawet tysiące robaczków straci swój dom, to takie smutne :(

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2014-03-31 20:27:47 [87.150.214.*] id:1204608  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    Nie mówiąc już ile piesków straci toaletę:D