Remis Odry z Bytovią na inaugurację sezonu [wideo]

W inauguracyjnym meczu rundy wiosennej Odra zremisowała z Bytovią 1:1.

Tak ekipa gości w doliczonym czasie gry cieszyła się z objęcia prowadzenia.

Bytovia sobotnie zawody po 2 czerwonych kartkach kończyła w 9-tkę.

Decydujące o wyniku trafienie zaliczył Bartosz Pawlak, młodzieżowiec OKS.(Fot: Dżacheć)

Ostatnie minuty sobotniego meczu Odry Opole z Bytovią Bytów to gotowy scenariusz na trzymający w napięciu dreszczowiec. Wynik w tej rywalizacji pozostawał zagadką do ostatnich sekund. Dość powiedzieć, że w doliczonym czasie gry padły dwa gole, a Bytovia mecz kończyła w 9-tkę! Takich emocji przy Oleskiej nie było już dawno.

Do swojego premierowego starcia o punkty trener Petr Nemec desygnował taką samą jedenastkę jak w ostatnim, wygranym sparingu ze Ślęzą Wrocław. Tym samym w barwach OKS od pierwszych minut zadebiutowało aż 5 piłkarzy – Maciej Krakowiak w bramce oraz Ivan Udarević i Donatas Nakrosius w obronie, Patryk Duda w pomocy, a także Dawid Jarka w formacji ataku. O tym, że to już całkiem zgrana ekipa próbowali przekonać od pierwszej minuty. Najpierw z dystansu uderzał Mateusz Krawiec, a 3 minuty później groźnie dogrywał z prawej strony Maciej Michniewicz. Na posterunku czujnie czuwał jednak Sebastian Małkowski.

Kolejne minuty upływały tylko przy akcjach OKS. W 8. minucie prawą stroną urwał się popularny Leon, jego dośrodkowanie zamykał Krawiec, który zgrał do Marcina Kocura, a ten z kolei wystawił na strzał Sebastiana Deję. Jego bomba została zablokowana przez obrońcę Bytovii, a dobitka Patryka Dudy okazała się za lekka, aby zaskoczyć golkipera gości. Opolanie reklamowali jeszcze zagranie ręką w polu karnym Bytovii, ale arbiter Artur Aluszczyk pozostał nieugięty. W 16. minucie prawdziwą petardą z okolicy 20 metrów postraszył Tomasz Wawrzyniak, ale była to próba niecelna. W 25. minucie podopieczni Pawła Janasa doszli do okazji strzeleckiej w dość przypadkowy sposób. Zza pola karnego uderzył Jakub Bojas, a piłka rykoszetem wpadła w pole karne OKS. Ruszył do niej Mateusz Michalski, ale pojedynek biegowy wygrał w tej sytuacji Krakowiak i pewnie zagarnął piłkę. Chwilę później Michalski urwał się na lewej stronie, ale po jego wrzutce nieczysto głową uderzał Adrian Wróblewski. Na przerwę oba zespoły zeszły przy bezbramkowym remisie i trzeba też przyznać, po 45 minutach, w których tempa nie forsowały.

Lepiej drugą odsłonę meczu rozpoczęli goście. W 55. minucie z dystansu swoich sił spróbował Michalski i jego przyłożenie z trudem sparował Krakowiak. W kolejnej akcji po rzucie rożnym głową strzelał wprowadzony w przerwie Hirsz, ale bramkarza OKS wyręczyli tym razem obrońcy. Kolejna akcja była kolejną szansą na prowadzenie dla Bytovii. Rzut wolny z prawej strony boiska wykonywał Mariusz Kryszak, głową przymierzył niepilnowany Michał Pietroń i na szczęście dla ekipy z Opola futbolówka poszybowała obok prawego słupka bramki. W 73. minucie kapitalną interwencją błysnął Krakowiak, a zmusili go do niej Michalski do spółki z Wróblewskim. Kolejny raz lewą stroną uciekł pierwszy z wymienionych i świetnym podaniem obsłużył kolegę. Krakowiaka od Wróblewskiego dzieliło góra 6 metrów, ale intuicyjnie zdołał zatrzymać piłkę. 5 minut później Łukasz Wróbel, kapitan jedenastki z Bytowa zobaczył drugą - w konsekwencji czerwoną kartkę. Wszystko z powodu jego faulu na Krawcu, który wychodził z kontrą.

Jak głęboki oddech bierze razem 1200 osób? To sprawdził w 81. minucie Marcin Kocur. Dośrodkowanie z prawej strony w polu karnym ładnie zgasił wprowadzony z ławki Adrian Krysian, piłka trafiła do „Kotka”, a ten uprzednio zastawiając się przed obrońcami w swoim stylu huknął na bramkę. Gola jednak nie było, bo piłka z impetem wylądowała na słupku, a następnie wyszła w pole. 4 minuty później Krysiana wyprostowaną nogą zaatakował Pietroń. Sędzia nie miał wątpliwości jaką podjąć decyzję i wyrzucił z boiska sprawcę przewinienia pokazując mu drugi kartonik żółtego koloru.

Kiedy kibice do rubryk z wynikiem wpisywali już bezbramkowy remis w bocznym sektorze boiska faulował Donatas Nakrosius, a do rzutu wolnego podszedł Wojciech Pięta. Po chwili posłał ni to strzał, ni dośrodkowanie w pole karne OKS. Wystarczyło to jednak na przelobowanie Krakowiaka i sensacyjne objęcie prowadzenia. Wszak Bytovia grała w tym momencie 9 zawodnikami! Apogeum emocji przy Oleskiej 51 nastąpiło jednak 2 minuty później. Bartosz Pawlak, rezerwowy młodzieżowiec Odry dopadł do piłki po długim wrzucie z autu i strzałem z woleja pokonał kompletnie zaskoczonego Małkowskiego. Grymas na twarzy Pawła Janasa niech posłuży za najlepszy komentarz do tej akcji. Gdyby sekundy później w polu karnym Bytovii lepiej zachował się inny zmiennik, Piotr Bondziul, to gospodarze mogli wyjść z tej potyczki nawet zwycięsko.

Zobacz rozmowę z Maciejem Michniewiczem (OKS Odra Opole):

Konferencja prasowa po meczu:

2014-03-09 15:53:49 [83.22.57.*] id:1196017
    drań73: Napisała postów [17440], status [VIP] Reputacja
    Rozdupcyc to dziadostwo a kase przeznaczyc na szkolenie mlodziezy rowniez w pilce noznej i innych dyscyplinach sportowych- stawiam ze za te pieniadze kilku olimpijczykow bysmy wychowali

2014-03-09 18:03:57 [83.30.232.*] id:1196045
    św_juzef: Napisał postów [12741], status [VIP] Reputacja
    cała kasa idzie na starych a młodzi wszystko we własnym zakresie , ewentualnie raz na jakis czas obóz w Bzdziszewie ...

dżony myśliciel: Napisał postów [4678], status [VIP] Reputacja
    odełczunia pedałunia yeeah bana bęęęęędzieeee. naprawde wielki wyczyn, 11 na 9. naprawde kozaki. szacunek. czapki z głów.

2014-03-09 15:42:56 [89.79.89.*] id:1196012
    wynik sprawiedliwy, Bytovia (trzecia w tabeli przed spotkaniem) podobno ma awans w planie, dużo w niej najemników o ekstraklasowych korzeniach, Odra dobra gra, nawet Paweł Janas pojawił się na Oleskiej :) OKS OKS OKS OKS OKS

2014-03-09 08:57:43 [89.79.89.*] id:1195929
    nynuś: Napisał postów [214], status [maniak] Reputacja
    Żenada :) Rozwiązać to tałatajstwo i wysłać na Ukrainę.

2014-03-09 09:16:18 [83.22.57.*] id:1195931
    Bytow to chyba jest na ukrainie
    2014-03-08 21:28:34 [83.5.50.*] id:1195809
    chomik87: Napisał postów [234], status [maniak] Reputacja
    A Gwardia wygrała z Azotami i się działo 30 - 26... 3 wygrana z rzędu!!

2014-03-08 21:33:35 [83.22.74.*] id:1195813
    W siatkówkę ?!
    2014-03-09 08:40:37 [83.4.134.*] id:1195927
    W piłkę ręczną
    2014-03-08 20:39:07 [217.197.76.*] id:1195788
    opolaninn: Napisał postów [2631], status [Szycha] Reputacja
    Odra Opole to porażka i powinien zniknąć z zycia publicznego ten organ!wstyd na całe Opole.

2014-03-08 21:48:30 [31.61.136.*] id:1195820
    Twoje organy juz dawno zniknęły. ..na wiosce u ciebie gadają
    2014-03-08 19:38:22 [83.22.74.*] id:1195701
    1:1 to porażka czy zwycięstwo?

Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [6]
    2014-03-08 19:49:16 [83.22.74.*] id:1195723
    Pytanie dotyczy naturalnie waszego opolskiego klubu.
    2014-03-08 20:19:55 [31.61.136.*] id:1195773
    Jak naszego to po co się interesujesz? Zajmij się swoim klubikiem
    2014-03-08 20:23:07 [91.18.51.*] id:1195779
    Pod koniec miesiąca grają z RUCH-em....
    2014-03-08 21:05:46 [83.22.74.*] id:1195801
    Będą Derby, jak w angielskiej Premiership.
    2014-03-08 21:16:29 [91.18.51.*] id:1195804
    No, i odra polegnie....
    2014-03-08 21:34:25 [188.147.38.*] id:1195814
    tomuniu: Napisał postów [2884], status [Szycha] Reputacja
    Przyjedziemy do was skopiemy wam tyłki na boisku i poza nim potem turystycznie spalimy wasz pseudo stadionik pasuje; )
    2014-03-08 19:52:47 [83.27.44.*] id:1195733
    stefcio: Napisał postów [82], status [rozkręcił się] Reputacja
    WOW 1 : 1 w 11 przeciwko 9, może następnym razem sędzia wyrzuci jeszcze 1 albo 2 zawodników drużyny przeciwnej i Odra wygra. Żenua

2014-03-08 19:48:01 [46.204.174.*] id:1195715
    Ostatnie kilka minut to dreszczowiec ale wszystko dobre co się dobrze kończy.