• Autor: Mat
    • Wyświetleń: 9096
    • Dodano: 2014-01-29 / 07:13
    • Komentarzy: 32

    Opole rusza z budową nowych mieszkań komunalnych

    Opole rusza z budową nowych mieszkań komunalnych

    Na nowe lokum komunalne w Opolu czeka ponad 300 rodzin. Część z nich mieszka w tym bloku przy ul. Odrzańskiej.(Fot: archiwum)

    22 mieszkania komunalne planuje wybudować w tym roku opolski ratusz. Na inwestycję przy ulicy Wilsona z budżetu miasta zaplanowano 3 miliony złotych. Lista oczekujących na takie lokum jest długa, co raczej nie powinno dziwić bo ostatni raz nowe mieszkania komunalne w stolicy Opolszczyzny oddano do użytku 5 lat temu.

    Zobacz takze 33-latek z Opola z zarzutami znęcania się nad dziećmi i psem

    Przy ul. Wilsona powstać mają do końca 2014 roku 22 nowe mieszkania komunalne. Na większość z nich składać się będzie pokój, aneks kuchenny oraz łazienka. Łączna powierzchnia takiego mieszkania to około 20 metrów kwadratowych. W 4 przypadkach ratusz zdecydował się na przygotowanie dwupokojowych mieszkań o powierzchni około 30 mkw. - Mieszkania powstaną w zabudowie szeregowej i parterowej. Przetarg na wykonawcę inwestycji został już ogłoszony. Zbieranie ofert kończymy wraz z ostatnim dniem stycznia – informuje Aleksander Cyganiuk, naczelnik wydziału inwestycji miejskich opolskiego ratusza.

    Zobacz takze Autostrada A4. Dwa zdarzenia. Poważne utrudnienia

    Choć pierwsza łopata na budowie jeszcze nie została wbita, to do ratusza już dociera mnóstwo zapytań w sprawie przydziału nowych mieszkań komunalnych. Kolejka w przypadku rodzin oczekujących na mieszkania do remontu liczy ponad 300 rodzin, a w przypadku oczekujących na przyznanie lokalu socjalnego to blisko 100 rodzin. Dokładnego klucza przydziału nowych lokali ratusz jeszcze nie opracował, ale wstępnie wiadomo, że mogą być do nich eksmitowane rodziny zalegające z czynszem za obecnie zajmowane lokale. W przypadku lokali komunalnych zadłużenie wobec miasta sięga 30 milionów złotych!

    Warto przypomnieć, że Opole ostatni raz w mieszkania socjalne inwestowało w 2009 roku. Wówczas oddano do użytku 62 mieszkania socjalne. Za 6 milionów złotych powstała inwestycja przy ul. Walecki (40 mieszkań) i przy ul. Rybackiej (12 mieszkań).
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2014-01-30 22:16:08 [194.29.180.*] id:1178538  
    cham: Napisał postów [54], status [rozkręca się] Reputacja
    Chojność Ryśka nie ma granic - ziemia plus metr kwadratowy wybudowania mieszkania to około 5.000 pln . Rysiek- masz gest. Ja muszę się borykać z kredytem na mieszkanie w tej dzielnicy(40 m2) przez ok. 30 lat. Trzeba było się starać nie o kredyt, a o socjal.

    Nick:
    Treść:
    2014-01-30 21:46:51 [46.204.242.*] id:1178518  
    sib: Napisał postów [1836], status [Szycha] Reputacja
    Niech przyjdą do mnie to ja im pokaże,że dla wszystkich tych ludzi znalazłoby się mieszkanie wcale nie dużym nakładem.W Opolu jest od groma wolno stojących budynków w dobrym stanie w których nie wielkim nakładem dałoby się zrobić mieszkania dla ludzi.A,że już nie wspomnę o tych kamienicach z zamurowanymi wejściami i oknami z których też nie wielkim nakładem dałoby się zrobić mieszkania dla ludzi.Niech tylko pieniędzy nie wydają na niepotrzebne pierdoły to na ten cel się znajdą pieniądze.A napewno zyskali by tym w oczach mieszkańców.

    Nick:
    Treść:
    2014-01-29 17:21:17 [178.252.17.*] id:1177827  
    PauloOp23: Napisał postów [3722], status [VIP] Reputacja
    No to się opole popisało.To że kogoś nie stać na opłatę mieszkania komunalnego w centrum to nie znaczy że musi mieszkać w klatce na totalnym zadupiu. Bo nie ukrywajmy że to co by wydał w centrum tam wyda na dojazdy. 20 m2 to chyba dla kawalerów a nie dla rodzin z dziećmi.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [7]
    2014-01-29 17:23:53 [91.193.208.*] id:1177828  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    co proponujesz?
    2014-01-29 17:27:28 [194.29.180.*] id:1177829  
    anio74: Napisała postów [15795], status [VIP] Reputacja
    No przecież to teren miasta, na którym zwykli ludzie postawili domy za własne pieniądze, to dlaczego Ci, którym my zbudujemy mieszkania nie mieliby tam mieszkać? Lepsi jacyś? A może kamienicę w Rynku wykupić?
    2014-01-29 20:39:56 [178.252.17.*] id:1177955  
    PauloOp23: Napisał postów [3722], status [VIP] Reputacja
    A niemożna by dać ludziom mieszkań do remontu albo odremontować to co w mieście stoi puste? Np na struga jest wielki blok.
    2014-01-29 21:12:57 [46.134.128.*] id:1177987  
    Polpha: Napisał postów [10077], status [VIP] Reputacja
    Dajmy bezrobotnym i biedakom pałace ze swietnym wyposażeniem, kupmy im auta i co miesiąc po kilka tysięcy. A co!
    2014-01-29 21:16:55 [83.22.161.*] id:1177993  
    Stefan: Napisał postów [26996], status [VIP] Reputacja
    PauloOp23 - to zapędź fusów do roboty. Nie pomyślałeś, że jest jakiś powód tego, że są fusami?
    2014-01-29 21:35:30 [194.29.180.*] id:1178015  
    anio74: Napisała postów [15795], status [VIP] Reputacja
    PauloOp23, wiesz ile taki remont kosztuje? A takie mieszkania to zazwyczaj kompletne ruiny. Kogo jak kogo, ale właśnie takich ludzi najczęściej na to nie stać. Część sobie na to "zapracowała", ale części z nich niestety tak się ułożyło życie.
    2014-01-30 03:00:28 [89.73.176.*] id:1178203  
    an1a: Napisała postów [533], status [starszy pismak] Reputacja
    PauloOp23: mieszkanie do remontu to często koszty rzędu 50 tyś zl najmniej, ponieważ miasto w kosztorysie uwzględnia wymianę wszystkich instalacji, stolarki itd i jak już ktos wyżej napisał są to w większości zagrzybione ruiny w sypiących sie kamienicach, juz widze jak lecą do remontowania
    2014-01-29 23:31:14 [31.175.50.*] id:1178092  
    ombre: Napisał postów [21167], status [VIP] Reputacja
    jak ratusz to buduje to tanio nie bedzie.

    Nick:
    Treść:
    2014-01-29 21:56:45 [84.194.106.*] id:1178038  
    Boerin: Napisał postów [18662], status [VIP] Reputacja
    Socjalne chyba nie komunalne!

    Nick:
    Treść:
    2014-01-29 18:43:54 [89.78.171.*] id:1177902  
    antyP.I.S.: Napisał postów [5725], status [VIP] Reputacja
    byłem dziś na chwile w bloku socjalnym na Walecki i co zobaczyłem??bród,smród i ubóstwo na klatkach schodowych..oczywiście że są tam rodziny którym po prostu się nie powiodło ale gro tych ludzi stanowią PATOLE które niczego nie szanują tylko chleją,ćpają i robią mega syf wokoło siebie i takich bym wygnał właśnie tam na Odrzańską i najlepiej otoczył murem..ot taka opolska 13-ta Dzielnica

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2014-01-29 18:48:08 [83.4.33.*] id:1177903  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    Niech miasto daje lokale, ale niech sprawdza lokatorów czy o nie dbają, i obowiązkowo do roboty niech idą, choćby tylko na prace społeczne, bo roboty jest dość na mieście.
    2014-01-29 21:07:38 [178.37.209.*] id:1177979  
    marek.c1: Napisał postów [2], status [żółtodziób] Reputacja
    Witanko :) a tak prezydent obiecywal spokój przy budowie mieszkań na Walecki na łamach wyborczej a dziś to nawet straż miejska omija z daleka te budynki -niszczą wszystko dookoła- pija całydzień-sklepik mono pod nosem do 22iej ale co tam ,tylko piwko i bełty schodzą.Obiecanki cacanki jak zwykle.
    2014-01-29 20:24:45 [79.191.70.*] id:1177949  
    campos: Napisał postów [2], status [żółtodziób] Reputacja
    Z tego co mi wiadomo , ktoś chciał kupic ta działke na której beda mieszkania socjalne ...Miasto mogło ją sprzedac za porzadne pieniadze i wybudowac wiecej mieszkan komunalnych na terenie gdzie grunty są tańsze ...ale po co?? lepiej wybudować małe nory w Kolonii Gosławickiej wsród zabudowy jendorodzinnej , miejmy tylko nadzieje że nie zakwateruja tam penerów , bo szkoda mi tych ludzi którzy wybudowali sobie tam domy z mysla ze beda z dala od miasta..brak słów!! w tym kraju nigdy nie bedzie dobrze!!

    Nick:
    Treść:
    2014-01-29 19:37:46 [62.244.158.*] id:1177933  
    Matador: Napisał postów [67], status [rozkręcił się] Reputacja
    Średnia cena mieszkań w Opolu to 3500 - 4500 zł za m2. Jeśli źle liczę niech mnie ktoś poprawi: 4 mieszkania po 30 m2 = 120 m2, 18 mieszkań po 20 m2 = 360 m2. Razem to 480 m2 za 3.000.000 zł, czyli 3.000.000 zł / 480 m2 = 6250 zł za m2. Buduję właśnie dom i z kosztorysu wyszło mi 2300 za m2 a miasto wydaje na 1 m2 6250 zł. W tym kraju nigdy nie będzie dobrze jak Państwo robi takie dobre interesy. Brawo Rysiek. Tak trzymać. Jest kasa więc trzeba ją wydać a że o milion za dużo, cóż to tylko milion.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2014-01-29 19:48:28 [83.4.33.*] id:1177937  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    Ale urzędnicy też się budują...
    2014-01-29 18:48:58 [89.74.42.*] id:1177904  
    kimbill: Napisał postów [176], status [starszy wyjadacz] Reputacja
    następne patony za Frii dostana lokum masakra to jakiś nieporozumienie

    Nick:
    Treść:
    2014-01-29 16:31:03 [96.44.189.*] id:1177807  
    [moderacja]: Napisała postów [117], status [ ! Mega Troll ! ]
    [moderacja]
    [-6]

    Nick:
    Treść:
    2014-01-29 16:08:38 [89.76.169.*] id:1177796  
    georgiors: Napisał postów [334], status [maniak] Reputacja
    no jak by te co są generowały małe zadłużenie

    Nick:
    Treść:
    2014-01-29 09:54:19 [217.197.74.*] id:1177711  
    pavulans: Napisał postów [1995], status [Szycha] Reputacja
    I ta patologia zniszczy mieszkania w ciągu miesiąca. Tak było z poprzednimi blokami socjalnych mieszkań. Dostali za darmo to nie potrafią szanować. Może niech ci potrzebujący przyłożą się do zbudowania tych mieszkań i koniecznie sami niech dbają o czystość, wtedy to będzie miało sens. Puki co to będzie to kolejna wylęgarnia patologi...

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [3]
    2014-01-29 11:07:18 [46.204.247.*] id:1177732  
    krisss: Napisał postów [2133], status [Szycha] Reputacja
    Po części masz rację choć nie możesz wrzucać wszystkich do jednego worka. Zdarza się, że rodzina znajduje się w ciężkiej sytuacji finansowej z powodu utraty pracy, a co za tym idzie możliwości płacenia czynszu. To też patologia dla Ciebie?? Faktem jest, że miasto powinno kontrolować co dzieje się z mieszkaniami i reagować na nieprawidłowości.
    2014-01-29 12:33:39 [91.193.208.*] id:1177756  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    jeszcze raz zobaczę `puki`, to pozamykam internet w cholerę;)
    2014-01-29 12:36:03 [46.171.135.*] id:1177759  
    S : Napisał postów [1280], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    Właśnie, miasto jako właściciel mieszkań powinno się interesować ich stanem i reagować na wszelkie przejawy dewastacji.
    2014-01-29 09:24:41 [78.51.113.*] id:1177705  
    Mr.WaR: Napisał postów [-4294962238], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    Mieszkania komunalne ... o powierzchni 20 m2 dla rodzin... - jakich rodzin!? Rodzina z 2 dzieci to są 4 OSOBY - odliczmy powierzchnię kuchni i łazienki i co zostanie!? 12 m2 powierzchni na 4 osoby to średnio zostanie 3 m2 na osobę. To w więzieniu mają więcej miejsca w celach.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2014-01-29 12:34:45 [91.193.208.*] id:1177757  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    darowanemu mieszkaniu w metraż się nie patrzy..
    2014-01-29 11:04:42 [46.204.247.*] id:1177730  
    krisss: Napisał postów [2133], status [Szycha] Reputacja
    Mieszkania komunalne są potrzebne to fakt. Niepłacący czynszów powinni zostać eksmitowani do mniejszych lokali większe zostawiając rodzinom , które będą płaciły. 20 metrowe mieszkanie to tak niewiele. Sam mam 30 i wydaje się, że trochę mało. Ale z drugiej strony skoro nie płacą to nie mogą dostać nagrody w postaci nowego i większego mieszkania.

    Nick:
    Treść:
    2014-01-29 09:51:45 [91.220.0.*] id:1177710  
    opolski: Napisał postów [977], status [stały bywalec] Reputacja
    liczy sie sztuka...

    Nick:
    Treść:
    2014-01-29 09:21:58 [83.29.91.*] id:1177704  
    Zeet: Napisał postów [89], status [młodszy wyjadacz] Reputacja
    No to współczuje mieszkańcom ulicy Wilsona jak te lumpy tam się zjawią. W ogóle to nie rozumiem po co miasto inwestuje w tą patologie ,lokale przy Walecki i juz prawdziwa legenda przy Odrzańskiej najlepiej pokazują kto korzysta z pomocy socjalnej w Opolu.

    Nick:
    Treść:
    2014-01-29 09:00:24 [178.252.27.*] id:1177693  
    Eskalacja: Napisał postów [534], status [starszy pismak] Reputacja
    Zdjecie ukazuje zbiorowisko najwiekszej patogi w Opolu

    Nick:
    Treść:
    2014-01-29 08:33:07 [77.223.234.*] id:1177691  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    To reszta oczekujących dostanie może w roku 2114:)

    Nick:
    Treść: