Za prowadzenie konta na portalu Facebook, Opole płaci prywatnej firmie 2,5 tys. zł miesięcznie.(Fot: Facebook/MiastoOpole)
Biuro Promocji i Współpracy Międzynarodowej dysponowało w minionym roku budżetem w wysokości 773 tysięcy złotych. 135 tysięcy z tej puli pochłonęły składki członkowskie w stowarzyszeniach i organizacjach do których należy biuro, a 55 tys. zł zostało przeznaczonych na działanie Miejskiej Informacji Turystycznej. Pracownicy biura opłacani są z osobnej puli budżetowych środków, a więc do wydania pozostało jeszcze ponad 580 tysięcy złotych. Właśnie z tej puli zrealizowano szereg zadań jak chociażby kampanię podatkową, wydarzenia około festiwalowe, promocja Opola w ogólnopolskich mediach, eventy okolicznościowe, promocja w internecie, czy promocja turystyczna – filmy, publikacje, foldery, spoty, współpraca z miastami partnerskimi, tłumaczenia, obsługa wizyt zagranicznych, przygotowanie projektu w ramach RPO WO Działanie 1.4.2. „W Opolu wszystko gra”.
Zobacz takze Zełenski odesłał Order Orła Białego. Odpowiedź na decyzję prezydenta Nawrockiego
Na liście zadań realizowanych przez biuro promocji ratusza jest także promocja Opola za pośrednictwem mediów społecznościowych. Na pierwsze nasze zapytanie w tej sprawie odpowiedź brzmiała jasno - BPWM nie prowadzi stałej współpracy z podmiotami zewnętrznymi. Kiedy jednak dopytywaliśmy o prowadzenie oficjalnego konta Opola na portalu Facebook okazało się, że ratusz ma podpisaną w tym zakresie stałą umowę. - W drodze zapytania ofertowego, które kierujemy zawsze do co najmniej trzech podmiotów, wygrała firma Radosław Święs ARS Group z Wrocławia, która zajmuje się naszym Facebookiem od marca 2013 roku. Obecna umowa została podpisana na okres 6 miesięcy i opiewa na kwotę 15 tysięcy złotych brutto – wyjaśnia Alina Pawlicka – Mamczura, rzecznik prasowy opolskiego ratusza.
Obecnie w Biurze Promocji i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta w Opolu zatrudnionych jest 9 osób: 3 w dziale promocji, 3 w dziale współpracy międzynarodowej i 3 w MIT. - W większości przypadków biuro realizuje projekty we własnym zakresie, a zleca podmiotom zewnętrznym tylko te działania, których nie jest w stanie wykonać samodzielnie, jak na przykład druk plakatów wielkoformatowych, wynajem citylightów, billboardów, spoty w radiu, telewizji i internecie, produkcja gadżetów – wylicza rzecznik ratusza. Dlaczego na tej liście znalazło się także prowadzenie konta na Facebook'u? Na to pytanie w ratuszu odpowiedzi nie usłyszeliśmy.
Zobacz takze "Życzliwy" zgłosił chłopca sprzedającego lemoniadę. Strażnicy "zabezpieczyli" cały towar
- Prowadzenie takiego konta po odpowiednim przeszkoleniu nie powinno być dla urzędników żadnym problemem. Tymczasem profil Opola jest banalnie ubogi - technicznie i treściowo. Brakuje podstron tematycznych, połączeń z innymi serwisami społecznościowymi (na przykład Twitter, Pinterest), oryginalnych zdjęć, aktualnych nagrań wideo, ciekawych konkursów, hashtagów – ocenia Bogusław Feliszek z agencji PR Pressence. - Nie wiem po co Opolu taki profil za 2,5 tysiąca miesięcznie. Moim zdaniem może go lepiej poprowadzić student dziennikarstwa za połowę tej sumy – dodaje Feliszek.
Wydatkami na obsługę fanpage Opola oburzony jest Marek Kawa, radny Prawa i Sprawiedliwości. - To skandaliczna niegospodarność. Z dużą uwagą przyjrzę się w jakim trybie i w jakich okolicznościach podpisano umowy na wykonanie tej usługi. Jestem mocno zdziwiony wysoką ceną. Chyba żaden z pracowników biura promocji nie zarabia takiej kwoty miesięcznie – ocenia Kawa. - Dokładnie zbadamy wydatkowanie środków przez biuro promocji w ramach pracy komisji rewizyjnej. Osobiście zwrócę się też w tej sprawie do prezydenta – zapowiada radny PiS.








sebastian325i: Napisał postów [13399], status [VIP]
"Opole dawne" lepszy profil, a i 30 tys. w kieszeni... marnotrawstwo !!!!