• Autor: Mat
    • Wyświetleń: 4598
    • Dodano: 2013-11-30 / 06:10
    • Komentarzy: 58

    Miejski rower w Opolu ustanowił nowy rekord ilości wypożyczeń

    Miejski rower w Opolu ustanowił nowy rekord ilości wypożyczeń

    Miejskie rowery cieszą się niesłabnącą popularnością wśród opolan. Liczba wypożyczeń wzrosła w porównaniu z ubiegłym sezonem o 18 tysięcy.(Fot: archiwum)

    W 2013 roku system wypożyczalni miejskich rowerów w Opolu zanotował o 18 tysięcy wypożyczeń więcej niż w ubiegłym sezonie. Operator terminali, firma Nextbike, opróżni je w nocy z soboty na niedzielę. Rowery po serwisowaniu i czyszczeniu wrócą do stolicy Opolszczyzny na wiosnę.

    Zobacz takze Rusza przebudowa ul. Wrocławskiej. Co nowego powstanie?

    Rowery miejskie w Opolu były wypożyczane w 2013 roku ponad 59 tysięcy razy. Rekordową ilość wypożyczeń odnotowano 15 maja, kiedy to system wydał rowery aż 582 razy. Tak jak w poprzednim sezonie największą popularnością wśród opolan cieszył się terminal przy placu Wolności, który zebrał blisko 18 procent wszystkich wypożyczeń. Za nim uplasowały się stacje przy Uniwersytecie Opolskim (12 procent wypożyczeń) i przy Politechnice Opolskiej (11 procent wypożyczeń). W systemie operatora zarejestrowało się już łącznie ponad 4,7 tysiąca użytkowników.

    Zobacz takze IMGW wydał ostrzeżenie dla województwa opolskiego

    Jak pod względem wypożyczeń Opole wypada na tle innych miast? Firma Nexbike 2013 rok zamyka z liczbą ponad 2,6 miliona wypożyczeń i 210.000 użytkowników. Na okres trzech zimowych miesięcy 3200 rowerów zniknie z ulic Warszawy, Wrocławia, Poznania, Opola i Sopotu. Łączna liczba wypożyczeń w kończącym się sezonie we wszystkich polskich miastach to 1 milion 961 tysięcy. Były też pojedyncze rekordy jak w Opolu i Poznaniu, gdzie świętowano 100 tysięcy wypożyczeń od początku działania systemu czy we Wrocławiu, gdzie odnotowano już łącznie 460 tysięcy wypożyczeń i 50 tysięcy zarejestrowanych użytkowników.

    Samotnym liderem w tych wyliczeniach jest jednak stolica, gdzie miejskie rowery wypożyczono już ponad 2 miliony razy, a korzysta z nich prawie 150 tysięcy użytkowników.
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2013-12-01 01:21:31 [164.126.86.*] id:1150631  
    ombre: Napisał postów [21165], status [VIP] Reputacja
    miasto opole dopłaca do tych rowerów ponad 200 tys rocznie!mozna za to kupic 500 rowerów po 400zł szt i rozdac potrzebującym mysle ze po 3 latach nie było by chętnych na nowy rower za darmo.A do tych rowerów opole będzie dopłacac coraz więcej z waszych podatków.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2013-12-01 09:34:46 [178.252.22.*] id:1150709  
    chrząszcz: Napisał postów [5756], status [VIP] Reputacja
    rozdawanie rowerów skończyło by się to w skupie złomu ... na przelew w szyję ... pełny recycling
    2013-11-30 16:12:06 [178.37.193.*] id:1150351  
    katrina: Napisała postów [22220], status [VIP] Reputacja
    Ciekawy pomysł i fajna sprawa. Rowerek nawet na zasadzie wycieczki krajoznawczej po zakątkach Opola ;)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [4]
    2013-11-30 21:19:40 [89.76.167.*] id:1150481  
    madmax: Napisał postów [248], status [maniak] Reputacja
    WITAM ale po zakątkach to raczej odradzam :)
    2013-11-30 21:26:30 [83.4.250.*] id:1150484  
    coolerr: Napisał postów [12933], status [VIP] Reputacja
    Dżisas, co autor miał na myśli?Analitycy NSA usiłują dociec, niełatwe to zadanie..
    2013-11-30 21:39:49 [91.193.208.*] id:1150491  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    no..autor tłumaczy właśnie, że na zasadzie
    2013-11-30 21:41:14 [83.4.250.*] id:1150492  
    coolerr: Napisał postów [12933], status [VIP] Reputacja
    Hmm, to zasada?Patrzaj, a ja "Gupi" myślałem, że to kwas..
    2013-11-30 21:32:49 [83.22.253.*] id:1150487  
    freeman: Napisał postów [1032], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    czemu ten rowerek nie ma pedałów? czy to przejawy (nie)tolerancji?

    Nick:
    Treść:
    2013-11-30 09:48:46 [83.22.3.*] id:1150228  
    drań73: Napisała postów [-4294949855], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    kilka rowerów powinna być z fotelikami dla dzieci

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [4]
    2013-11-30 12:39:06 [90.156.124.*] id:1150278  
    aniuska: Napisała postów [21279], status [VIP] Reputacja
    jestem jak najbardziej za..;)
    2013-11-30 13:05:45 [88.77.16.*] id:1150281  
    czort: Napisał postów [7997], status [VIP] Reputacja
    tak tak,a internet szkodzi kobieta w ciazy
    2013-11-30 16:18:56 [176.111.136.*] id:1150352  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    i z lodówką na browarki
    2013-11-30 16:44:54 [89.79.82.*] id:1150358  
    krisss: Napisał postów [2133], status [Szycha] Reputacja
    Popieram. A co do lodóweczki to nie wskazane :P
    2013-11-30 16:10:07 [89.79.82.*] id:1150350  
    krisss: Napisał postów [2133], status [Szycha] Reputacja
    No dużo ludzi korzysta z rowerków bo punkty są odpowiednio dobrane.

    Nick:
    Treść:
    2013-11-30 15:47:49 [83.29.154.*] id:1150325  
    KubaXY: Napisał postów [3400], status [Szycha] Reputacja
    jest parcie na rower

    Nick:
    Treść:
    2013-11-30 08:21:56 [83.7.7.*] id:1150221  
    Juljan: Napisał postów [15743], status [VIP] Reputacja
    No ale co tu porównywać z cztery razy większą Warszawą..?

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2013-11-30 15:04:21 [159.205.110.*] id:1150302  
    usiu: Napisał postów [111], status [młodszy wyjadacz] Reputacja
    Jesli porownujesz opole do warszawy to jest ponad 5razy mniejsze i jest 14razy mniej ludzi
    2013-11-30 14:06:22 [83.22.125.*] id:1150292  
    drań73: Napisała postów [-4294949855], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    Kukiz oszałamia "Ja bym porównał Macierewicza do Lewandowskiego. Jest bardzo dobrym piłkarzem, świetnie się sprawdza w niemieckiej drużynie, a w polskiej reprezentacji - dramat. Podobnie z Macierewiczem"

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [3]
    2013-11-30 14:39:10 [37.24.152.*] id:1150298  
    jasko552: Napisał postów [938], status [stały bywalec] Reputacja
    Pracuje sie lepiej dla tych ktorzy wiecej placa;) To juz nie te czasy kiedy za talerz zupy lub za dobre relacje oddawalo sie serce i zdrowie po przez ciezka prace dla idei ktora szybko staje sie powodem klutni i nienawisci! Lewandowski to realista i nie bedzie ryzykowal zdrowia dla paru zeta skoro zdrowy zarabia miliony! Logiczne!
    2013-11-30 14:43:28 [84.44.214.*] id:1150299  
    paulus6: Napisał postów [6307], status [VIP] Reputacja
    no dobra z tym Lewandowskim to bym sie zgodził,wiadomo kto mu lepiej płaci,ale.....kto Macierewiczowi lepiej płaci
    2013-11-30 14:58:30 [37.24.152.*] id:1150301  
    jasko552: Napisał postów [938], status [stały bywalec] Reputacja
    Jak kto mu lepiej placi! Ty, Twoj sasiad, Twoi przyjaciele wszyscy Polacy mu placa bo roznica jest taka ze Lewandowskiemu wszedzie w europie zaplaca bo jest dobry w tym co robi a Macierewiczowi tylko w Polsce zaplaca;)
    2013-11-30 12:12:22 [82.145.210.*] id:1150263  
    linkin: Napisała postów [1178], status [starszy pismak] Reputacja
    Bieda az piszczy nikogo na rower niestac masakra.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2013-11-30 12:15:48 [91.193.208.*] id:1150264  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    wyobraź sobie, że jeszcze do niedawna wypożyczalnie dvd/bd były, bo nikogo `nie było stać`;)
    2013-11-30 14:38:18 [84.44.214.*] id:1150297  
    paulus6: Napisał postów [6307], status [VIP] Reputacja
    masz racje,nikogo na rower nie stac,dlatego wszyscy szarpią sie po drogach różnymi Audikami,Fordami,Oplami,Renautami czy innymi Toyotami,biedaki
    2013-11-30 10:09:48 [31.0.217.*] id:1150231  
    brak nicku: Napisał postów [648], status [rozpisany/na] Reputacja
    OT.: Fszystkim Andżejom rzyczem fszystkjego nayleprzego :)
    [-1]

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [14]
    2013-11-30 10:15:25 [90.156.124.*] id:1150232  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    Też się przyłączę......wszystkiego dobrego! :)
    2013-11-30 10:19:49 [91.18.1.*] id:1150234  
    Cosmo: Napisał postów [149], status [wyjadacz] Reputacja
    BastiFantasti także się przyłącza do życzeń... będzie się wieczorem działo... pozdro Sis, Bladzioch... ;)
    2013-11-30 10:31:54 [83.30.231.*] id:1150239  
    św_juzef: Napisał postów [12720], status [VIP] Reputacja
    ot Juzka tesz ;)
    2013-11-30 10:35:40 [90.156.124.*] id:1150241  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    Nie musisz sie przedstawiać SEB.....wiem ktoś Ty :)
    2013-11-30 12:23:26 [92.28.243.*] id:1150266  
    olenka4u: Napisała postów [43339], status [VIP] Reputacja
    No to i ja nie moge byc gorsza Wszystkiego naj dla wszystkich Andrzejów ;)
    2013-11-30 12:27:39 [90.156.124.*] id:1150267  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    oś ci sie pomyliło, tu nie wątek z szambowozem więc prosze daj se na wstrzymanie.......
    2013-11-30 12:29:43 [92.28.243.*] id:1150268  
    olenka4u: Napisała postów [43339], status [VIP] Reputacja
    Ty sobie daj na wstrzymanie i nie mów mi gdzie moge pisac! Nie jednemu psu na imie burek!!!
    2013-11-30 12:30:41 [90.156.124.*] id:1150269  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    nooo chyba, że odruch Iwana Piotrowicza zadzialal, aaaaaaaaaaa to sorry, rozumie ;)
    2013-11-30 12:32:40 [90.156.124.*] id:1150273  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    Znikam, bo tylko patrzec jak inne forumowe klony sie zbiegną bo światelko zaswieciło w oczy hehehe.
    2013-11-30 12:32:49 [92.28.243.*] id:1150274  
    olenka4u: Napisała postów [43339], status [VIP] Reputacja
    Uwież mi brygida ja dymu nie szukam ;) miłego dzionka ;)
    2013-11-30 12:33:10 [92.28.243.*] id:1150275  
    olenka4u: Napisała postów [43339], status [VIP] Reputacja
    Sorrki *Brygida
    2013-11-30 12:35:14 [90.156.124.*] id:1150277  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    WIEżE, Wieże niedouku, ciao! ;)
    2013-11-30 12:50:45 [92.28.243.*] id:1150280  
    olenka4u: Napisała postów [43339], status [VIP] Reputacja
    Zostaw cos dla Coolerra ;p
    2013-11-30 14:38:06 [159.205.114.*] id:1150296  
    DRIVER: Napisał postów [-4294958633], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    Dziękuję.Będzie melanż dzisiaj.
    2013-11-30 09:47:30 [83.22.3.*] id:1150227  
    drań73: Napisała postów [-4294949855], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    2 fota w Big Benie... mistrz 2 planu :)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [7]
    2013-11-30 10:16:28 [213.238.109.*] id:1150233  
    vinga.op: Napisała postów [9456], status [VIP] Reputacja
    Draniu, kogo Ty szukasz na tych fotach? ;)
    2013-11-30 11:18:40 [83.22.3.*] id:1150252  
    drań73: Napisała postów [-4294949855], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    Ciebie Vinguś.
    2013-11-30 11:20:28 [213.238.109.*] id:1150253  
    vinga.op: Napisała postów [9456], status [VIP] Reputacja
    Nie ma szans ;)
    2013-11-30 11:20:59 [213.238.109.*] id:1150254  
    vinga.op: Napisała postów [9456], status [VIP] Reputacja
    13latek nie wpuszczają jeszcze ;))
    2013-11-30 11:21:45 [83.22.3.*] id:1150255  
    drań73: Napisała postów [-4294949855], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    tak myślałem...:) pozdrowienia, a RAII nie dojedzie już ja się o to postaram
    2013-11-30 11:25:15 [213.238.109.*] id:1150256  
    vinga.op: Napisała postów [9456], status [VIP] Reputacja
    RAII, czy Ty to widzisz? Draniu, nie bądź niegrzeczny :P
    2013-11-30 11:31:15 [91.193.208.*] id:1150257  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    narzucę siatkę maskującą na auto i dojadę;)
    2013-11-30 10:34:41 [91.193.208.*] id:1150240  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    ale jak to? to nie będzie wymiany opon na zimowe i uroczystego otwarcia sezonu zimowego?;)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [9]
    2013-11-30 10:41:48 [213.238.109.*] id:1150242  
    vinga.op: Napisała postów [9456], status [VIP] Reputacja
    Ty to lubisz przysparzać zmartwień pewnym osobnikom :D
    2013-11-30 10:44:01 [91.193.208.*] id:1150243  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    ależ skąd; wszelkie podejrzenia są nieuzasadnione:P
    2013-11-30 10:47:55 [213.238.109.*] id:1150244  
    vinga.op: Napisała postów [9456], status [VIP] Reputacja
    Wpadłbyś na kawę, a nie, kisisz się przed kompem :P
    2013-11-30 10:51:13 [91.193.208.*] id:1150246  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    dobra; dopiję bieżącą i wbijam na a4;)
    2013-11-30 10:55:09 [213.238.109.*] id:1150247  
    vinga.op: Napisała postów [9456], status [VIP] Reputacja
    Ok, to wkładam muffinki do piekarnika ;)
    2013-11-30 10:59:14 [91.193.208.*] id:1150248  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    cool, jeśli tylko się przedrę przez Prądy;)
    2013-11-30 11:01:24 [213.238.109.*] id:1150249  
    vinga.op: Napisała postów [9456], status [VIP] Reputacja
    Noo, widzę, że kręci Cię ryzyko :D
    2013-11-30 11:01:56 [213.238.109.*] id:1150250  
    vinga.op: Napisała postów [9456], status [VIP] Reputacja
    ...nie ma to jak mała dawka adrenaliny :D
    2013-11-30 11:12:05 [91.193.208.*] id:1150251  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    potem muffki to dopiero smakują;)
    2013-11-30 07:41:13 [37.225.92.*] id:1150215  
    haggis: Napisał postów [190], status [wyjadacz] Reputacja
    Wszytstko by bylo cacucho,gdyby to nie bylo pedalowanie "na biedaka" ,wiadomo,ze Opole przejedziesz kilkoma nacisnieciami na pedaly,po co wiec jechac dluzej komunikaja miejska nie mowiac o taxi,jak tu za darmoszczaka bicykl sie prosi o uzycie.

    Nick:
    Treść: