• Autor: Greg
    • Wyświetleń: 4194
    • Dodano: 2013-11-22 / 10:35
    • Komentarzy: 63

    W Kędzierzynie-Koźlu opóźnienie autobusu sprawdzisz online

    W Kędzierzynie-Koźlu opóźnienie autobusu sprawdzisz online

    (Fot. mzkkk.kiedyprzyjedzie.pl)

    System dynamicznej informacji pasażerskiej umożliwia pasażerom śledzenie autobusów komunikacji miejskiej. Dzięki niemu mając smartfona będą mogli sprawdzić, gdzie utknął autobus i za ile minut powinien przyjechać na przystanek.

    Każdy autobus miejskiego przewoźnika został wyposażony w smartfona z nadajnikiem GPS, który co kilka sekund przesyła do bazy sygnał o swoim dokładnym położeniu. Na tej podstawie system może oszacować czy autobus przyjedzie na konkretny przystanek na czas, czy też spóźni się.

    Zobacz takze Chwila nieuwagi czy zasłabnięcie? Auto zakończyło jazdę na ogrodzeniu

    - System usprawni pracę dyspozytorów ruchu, ale także pomoże pasażerom. Jeśli autobus będzie miał opóźnienie, to pasażer w czasie rzeczywistym może śledzić czas, w jakim pojawi się on na danym przystanku - tłumaczy Jacek Król, członek zarządu MZK w Kędzierzynie-Koźlu.

    Odbierane z autobusów lokalizacje są nanoszone bezpośrednio na mapę. System działa pod adresem www.mzkkk.kiedyprzyjedzie.pl. Po uruchomieniu strony należy wyszukać interesujący nas przystanek, a zobaczymy godziny odjazdów najbliższych autobusów. Korzystanie ze strony jest bezpłatne.

    Obserwacje dotyczące opóźnień przyjazdów autobusów mają w przyszłości posłużyć do optymalizacji rozkładu jazdy autobusów kędzierzyńsko-kozielskiego MZK.
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2013-11-23 11:35:20 [89.79.82.*] id:1146440  
    krisss: Napisał postów [2133], status [Szycha] Reputacja
    No i Kędzierzyn jak zwykle wyprzedził Opole. Dlaczego mnie to nie dziwi?? Póki będzie tu rządził hamulec to możemy zapomnieć o rozwoju miasta.

    Nick:
    Treść:
    2013-11-22 12:48:14 [77.223.234.*] id:1146047  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    chyba bardziej w PKP ten system przydałby się;)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [5]
    2013-11-22 13:15:12 [89.76.246.*] id:1146052  
    czerstwy70: Napisał postów [2138], status [Szycha] Reputacja
    na pkp już działa taki program. infopasażer się nazywa
    2013-11-22 13:30:35 [77.223.234.*] id:1146056  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    testowałem go...ale nie jest zbyt dokładny.
    2013-11-22 16:22:12 [90.156.124.*] id:1146111  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    Pendolino ponoć jezdza z dokładnoscia szwajcarskich zegarków więc po co tam system? ;)
    2013-11-22 17:46:57 [89.76.246.*] id:1146174  
    czerstwy70: Napisał postów [2138], status [Szycha] Reputacja
    Demot:może masz jakąś chińska podróbkę :))) na moim smarkfonie jest wystarczająco wiarygodny ten program.
    2013-11-22 17:51:19 [217.153.196.*] id:1146177  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    jo mam dobra kom.tylko może miałem jakaś Ver. niedorobioną;)
    2013-11-22 16:21:29 [91.193.208.*] id:1146109  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    biedronka wprowadza smarkfona za parę dni, z rocznym dostępem do netu w swojej sieci, za darmo
    [-1]

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [37]
    2013-11-22 16:22:02 [91.193.208.*] id:1146110  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    trza było dać OT? czy mnie teraz zabiją i ślad wszelki przepadnie?
    2013-11-22 16:23:19 [194.29.180.*] id:1146112  
    anio74: Napisała postów [15795], status [VIP] Reputacja
    hehe...to zależy komu zalazłeś za skórę ;p
    2013-11-22 16:24:11 [91.193.208.*] id:1146113  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    ja? przecież grzeczny jestem i w ogóle user-friendly;)
    2013-11-22 16:24:16 [90.156.124.*] id:1146114  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    Osobiście przymkne oko, boś wielki Mistrzu!
    2013-11-22 16:24:48 [90.156.124.*] id:1146115  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    Nie wiem jak inni...;)
    2013-11-22 16:25:00 [194.29.180.*] id:1146116  
    anio74: Napisała postów [15795], status [VIP] Reputacja
    Oj RAII, Ty dobrze wiesz...
    2013-11-22 16:25:20 [194.29.180.*] id:1146117  
    anio74: Napisała postów [15795], status [VIP] Reputacja
    To ja też przymknę oko ;)
    2013-11-22 16:25:32 [91.193.208.*] id:1146118  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    ależ siostro, spłonąłem teraz rumieńcem i spięty po kawę idę..;)
    2013-11-22 16:25:51 [217.153.196.*] id:1146119  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    pewnie ma kolor czerwony w czarne kropki:)))
    2013-11-22 16:26:19 [91.193.208.*] id:1146121  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    to ja też przymknę oko i jak nie wywalę się po drodze do i z kuchni, to będę potem
    2013-11-22 16:26:56 [91.193.208.*] id:1146124  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    nie..czarny jest..nie pomyśleli;(
    2013-11-22 16:27:18 [91.193.208.*] id:1146125  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    ktoś używa sieci tuBiedronka?
    2013-11-22 16:27:34 [91.193.208.*] id:1146126  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    fakżesz, po kawę miałem isć..
    2013-11-22 16:27:52 [194.29.180.*] id:1146127  
    anio74: Napisała postów [15795], status [VIP] Reputacja
    Ja nie.
    2013-11-22 16:28:23 [91.193.208.*] id:1146128  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    Ty, anio, a zauważyło, że mam już ponad 15,5k?;)
    2013-11-22 16:29:15 [91.193.208.*] id:1146129  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    a Ty co? ja przy Twoim stanie licznika miałem już 15:P
    2013-11-22 16:30:56 [194.29.180.*] id:1146131  
    anio74: Napisała postów [15795], status [VIP] Reputacja
    Zauważyło zauważyło...i nie omieszkało o tym wspomnieć...przy lwach chyba ;)
    2013-11-22 16:31:26 [194.29.180.*] id:1146132  
    anio74: Napisała postów [15795], status [VIP] Reputacja
    Jak mogłeś?! :/
    2013-11-22 16:31:33 [91.193.208.*] id:1146133  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    no ale tam to było jeszcze przed pińćsetką
    2013-11-22 16:31:40 [217.153.196.*] id:1146134  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    Nowy market w opolu otworzyli na A...jak się nazywa?:)
    2013-11-22 16:32:01 [91.193.208.*] id:1146135  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    może screenshota na fejsa wrzucić..?;)
    2013-11-22 16:32:30 [194.29.180.*] id:1146136  
    anio74: Napisała postów [15795], status [VIP] Reputacja
    Z rzadka tu zaglądam ostatnio cuś...poprawić się tsza ;)
    2013-11-22 16:32:38 [91.193.208.*] id:1146137  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    kupujesz samogłoskę?
    2013-11-22 16:33:16 [91.193.208.*] id:1146139  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    tak czy siak, pewnie zaraz art będzie, bo to wydarzenie społeczno-kulturalne;)
    2013-11-22 16:34:15 [194.29.180.*] id:1146141  
    anio74: Napisała postów [15795], status [VIP] Reputacja
    Na piwo wszystko wydałam ;p
    2013-11-22 16:36:06 [91.193.208.*] id:1146144  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    hm..muszę dopisać wizytę w tym na A do programu następnej wizyty w tej waszej dziurze;)
    2013-11-22 16:36:52 [91.193.208.*] id:1146145  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    hoho! jest pierwszy minus!:D jakieś młode modziątko mi dało;( kto następny, kto dobije?;)
    2013-11-22 16:36:57 [194.29.180.*] id:1146146  
    anio74: Napisała postów [15795], status [VIP] Reputacja
    Już się jeden znalazł...
    2013-11-22 16:37:38 [91.193.208.*] id:1146147  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    niech spłonie fioletem element wywrotowy;)
    2013-11-22 16:38:14 [91.193.208.*] id:1146148  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    ma rację! toż to reklama! bić bez litości!;)
    2013-11-22 16:38:55 [91.193.208.*] id:1146150  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    spadnę z rep do 98% i już nigdy się tu nie pojawię..będzie mi za bardzo wstyd..;)
    2013-11-22 16:39:41 [91.193.208.*] id:1146151  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    Ty weź anio też napisz coś strasznego..
    2013-11-22 16:40:10 [91.193.208.*] id:1146152  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    sister? a Ty gdzie poszłaś?
    2013-11-22 17:15:08 [194.29.180.*] id:1146158  
    anio74: Napisała postów [15795], status [VIP] Reputacja
    Dzisiaj jest na tvn strasznie fajna bajka ;)
    2013-11-22 17:16:32 [91.193.208.*] id:1146159  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    ta o pierścieniu?
    2013-11-22 17:17:07 [91.193.208.*] id:1146160  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    czy smoku?
    2013-11-22 17:17:18 [194.29.180.*] id:1146161  
    anio74: Napisała postów [15795], status [VIP] Reputacja
    O smokach :)
    2013-11-22 11:08:49 [91.220.0.*] id:1146020  
    opolski: Napisał postów [977], status [stały bywalec] Reputacja
    kedzierzyński MZK zawsze byl do przodu

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2013-11-22 11:10:49 [176.111.136.*] id:1146021  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    przed myrzynami
    2013-11-22 16:26:34 [90.156.124.*] id:1146122  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    Nawet nie wiesz, jak Ci daleko do niektórych murzynów.....
    2013-11-22 13:06:36 [194.29.182.*] id:1146050  
    Krzycho: Napisał postów [5509], status [VIP] Reputacja
    ale bajery :)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2013-11-22 16:20:13 [90.156.124.*] id:1146108  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    Hehe już widze jak babina wiejska z koszem jajek wyciąga smarfona spod spódnicy i sprawdza gdzie jej to pekaes utknął....;)
    2013-11-22 12:43:05 [89.79.82.*] id:1146045  
    harry: Napisał postów [2392], status [Szycha] Reputacja
    No i proszę.Kędzierzyn Koźle potrafi ułatwiać życie pasażerom a Opole co?? Miasto wojewódzkie a jest do tyłu ze wszystkim nawet mniejszymi miastami. Kędzierzyn i Nysa mają bezpłatne przejazdy dla honorowych krwiodawców a Opole nie. W Kędzierzynie można śledzić autobus na smartfonie a w Opolu nie, bo pewnie za drogo. Czy Opole kiedykolwiek będzie przed innymi miastami jeśli chodzi o wprowadzenie udogodnień?? Śmiem powątpiewać. Dopóki jest władza jaka jest to nic się nie zmieni.

    Nick:
    Treść:
    2013-11-22 10:47:37 [83.27.74.*] id:1145988  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    hmmm... i znów ja czynię honory bycia pierwszym :)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [9]
    2013-11-22 10:48:44 [91.193.208.*] id:1145990  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    powinieneś dostać dodatek funkcyjny;)
    2013-11-22 10:49:17 [91.193.208.*] id:1145992  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    i tytuł naczelnego otwieracza / zaczynacza?
    2013-11-22 10:54:15 [83.27.74.*] id:1145996  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    przydałby się ;) A pozatym musiałem się śpieszyć bo Józef się czaił ;)
    2013-11-22 10:56:52 [91.193.208.*] id:1145999  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    jego bym się nie obawiał;) innego rywala tu masz;)
    2013-11-22 10:57:36 [83.27.74.*] id:1146001  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    A kogo masz na myśli?
    2013-11-22 10:59:22 [91.193.208.*] id:1146003  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    kupujesz samogłoskę?
    2013-11-22 11:01:02 [83.27.74.*] id:1146006  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    proszę o "a"
    2013-11-22 11:02:12 [91.193.208.*] id:1146010  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    no to nie ma
    2013-11-22 11:05:31 [83.27.74.*] id:1146014  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    no to biorę "e"
    2013-11-22 10:50:28 [91.193.208.*] id:1145995  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    to jeszcze hotspot na każdym przystanku i KK jest superhifistereo;)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2013-11-22 10:55:41 [83.27.74.*] id:1145997  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    oczywiście darmowy :)