• Autor: Mat
    • Wyświetleń: 8415
    • Dodano: 2013-11-20 / 19:34
    • Komentarzy: 53

    Rozstrzygnięto konkurs na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Opolszczyzny

    Rozstrzygnięto konkurs na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Opolszczyzny

    Rewitalizacja Rynku w Kluczborku zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie.

    Rozstrzygnięto konkurs na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Opolszczyzny

    Wyróżniono też zagospodarowanie skweru przy ulicy Łąkowej w Żywocicach

    Rozstrzygnięto konkurs na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Opolszczyzny

    Jury konkursu wyróżnienie przyznało też za przebudowę dróg gminnych śródmieścia Niemodlina.(Fot: UMWO)

    Rozstrzygnięto konkurs na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Opolszczyzny

    Wyróżnienie otrzymał także rynek w Strzeleczkach.

    Marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła może być dumny ze swojego rodzinnego miasta, bo to właśnie zadanie pod hasłem "Rewitalizacja miasta Kluczborka" zdobyło pierwszą nagrodę w konkursie na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Opolskiego 2013. Jury konkursu doceniło zwycięski projekt m.in, za odtworzenie historycznych walorów urbanistycznych i architektonicznych miasta.

    Zobacz takze Fundacja DOM od 35 lat wspiera rodziny. Dziś zaprasza na festyn w centrum Opola

    Konkurs na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Opolskiego przeprowadzono po raz 6. - Do tegorocznej edycji zgłoszono aż 25 przedsięwzięć. To bardzo dobry sygnał, bo pokazuje, jak dużo rewitalizacji, jak dużo zmian w estetyce Opolszczyzny miało miejsce właśnie w tym roku – mówi Tomasz Kostuś, wicemarszałek województwa opolskiego i zarazem przewodniczący jury konkursu. - Tak naprawdę brawa należą się każdemu z samorządów, który zdecydował się zmienić swoje otoczenie na lepsze. Wybór tych najlepszych z najlepszych łatwy nie był – podkreśla Kostuś.

    Ostatecznie wicemarszałek, a także grono opolskich architektów i urbanistów zdecydowało się wyróżnić 5 z 25 zgłoszonych kandydatur. „Rewitalizacja miasta Kluczborka” otrzymała nagrodę główną za wzorcowe przeprowadzenie inwestycji, które zdecydowanie podniosło warunki życia w mieście i atrakcyjność miasta w regionie. W ocenie jury w ramach rewitalizacji odtworzono historyczne walory urbanistyczne i architektoniczne miasta a także podniosła się jakość istniejącego zagospodarowania. Kluczborski projekt, który kosztował około 8 mln złotych, miał też wielu autorów. Wśród nich Elżbietę Widziszowską z firmy Usługi Projektowe w Budownictwie, Annę Sołtysik z Biura Projektowego i Usług Inwestycyjnych w Kluczborku, a także firmy Arkona z Bytomia, Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych z Kępna i Pracownię Projektową "PROF." z Kluczborka.

    Zobacz takze Sprawca głośnej demolki w centrum Opola stanie przed sądem

    Oprócz Kluczborka wyróżnienie specjalne otrzymało przedsięwzięcie pod nazwą "Budowa bulwarów spacerowych nad Kanałem Młynówka w Opolu" (inwestor: gmina Opole, projektant Pracownia Architektury Zbigniew Bomersbach). Kolejne wyróżnienie przypadło gminie Krapkowice za "Zagospodarowanie skweru przy ulicy Łąkowej w Żywocicach" (projektanci: Agata Rybczyńska z Budownictwa Ogólnego Niemodlin i Grzegorz Malkusz z Pracowni Architektury krajobrazu Garden’s Philosophy z Krapkowic). Doceniono także "Przebudowę Rynku w Strzeleczkach" (inwestor gmina Strzeleczki, projektant: Studio Architektury Piotr Ćwirko z Krapkowic na podstawie koncepcji autorstwa Agaty i Ewy Twardoch) oraz "Przebudowę dróg gminnych śródmieścia Niemodlina" (inwestor gmina Niemodlin, projektant Tomasz Sokulski z Biura Usług Technicznych „Drogtom” w Opolu. Nagrodę internautów zdobyło przedsięwzięcie "Forteczna Wieża Ciśnień w Nysie".

    Dziękując projektom i wykonawcom burmistrz Kluczborka Jarosław Kielar mówił, iż projekt był duży. Obejmował remont ratusza, 14 kamienic, parku miejskiego. Rewitalizacja przyniosła nowe funkcje - dała mieszkańcom możliwość rekreacji, wypoczynków, zakupów. W organizowanych dotąd konkursach na najlepszą przestrzeń regionu udział wzięło 121 realizacji, z których 27 zostało uhonorowanych nagrodami i wyróżnieniami.
    reklama

    Więcej zdjęć

    Rozstrzygnięto konkurs na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Opolszczyzny
    Rozstrzygnięto konkurs na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Opolszczyzny
    Rozstrzygnięto konkurs na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Opolszczyzny

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2013-11-23 11:59:03 [89.79.82.*] id:1146456  
    krisss: Napisał postów [2133], status [Szycha] Reputacja
    Ludzie sami coraz bardziej dbają o swoją przestrzeń.

    Nick:
    Treść:
    2013-11-21 17:33:03 [83.27.74.*] id:1145660  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    Ja mam propozycje do tego konkursu "forum24opole" :)

    Nick:
    Treść:
    2013-11-20 20:09:18 [78.8.230.*] id:1145225  
    kocyk: Napisała postów [110], status [młodszy wyjadacz] Reputacja
    Jak ta Opolszczyzna wygląda. Same wioski zabite dechami.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [10]
    2013-11-20 20:14:19 [84.190.144.*] id:1145226  
    mike: Napisał postów [1360], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    zes dawno na wsi nie byl,siedz dalej w bloku i jedz jajca z tipa
    2013-11-20 20:41:39 [83.27.153.*] id:1145248  
    Juljan: Napisał postów [15743], status [VIP] Reputacja
    kocyk: nie chcę tu bronić pod opolskich wsi, ale widziałem gorsze np.: pod kieleckie. Jest jedna zabita dechami pod Opolem, ale nie warto chyba o niej tu nawet wspominać ;)
    2013-11-20 23:24:27 [176.107.171.*] id:1145466  
    Hubertus: Napisał postów [31296], status [VIP] Reputacja
    ...są "zabite dechami", po to, aby banknoty Euro ,nie wypadały przez okna jeżeli przeciąg jest !!!...zrozumiałaś mnie?!...:)))
    2013-11-20 23:26:16 [176.111.136.*] id:1145467  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    Opole to też wiocha nie okłamujmy się
    2013-11-20 23:27:15 [83.22.237.*] id:1145468  
    coolerr: Napisał postów [12933], status [VIP] Reputacja
    hehehe,kocyk,siedź w Swoim królestwie rzędu 40 metrów kwadratowych..te wsie to w porównaniu nawet z Europą to level high...wiem bo widziałem,więc zamilcz kreaturo,,
    2013-11-20 23:28:32 [176.111.136.*] id:1145469  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    Opole to nie dzióra to suchy basen :D haah
    2013-11-20 23:33:45 [176.107.171.*] id:1145472  
    Hubertus: Napisał postów [31296], status [VIP] Reputacja
    ...mieszkam na obrzeżach "wsi" , to wiem @co, jak to wygląda...:)))
    2013-11-20 23:46:18 [83.22.237.*] id:1145476  
    coolerr: Napisał postów [12933], status [VIP] Reputacja
    Tia,w porównaniu z Europą nie mamy się czego wstydzić,jeśli chodzi o wieś.zagospodarowanie przestrzenne-porażka,choć park strzelecki zaskoczył mnie in plus,ale do parku np.w Żmigrodzie,daleka droga..
    2013-11-20 23:55:33 [176.107.171.*] id:1145479  
    Hubertus: Napisał postów [31296], status [VIP] Reputacja
    ...@co ,zapomniałeś o "Jura-Parku"!?...a w Żmigrodzie takiego nie mają!!!...;) :D:D:D
    2013-11-21 11:24:58 [78.8.197.*] id:1145551  
    kocyk: Napisała postów [110], status [młodszy wyjadacz] Reputacja
    Niektórzy z Was to wszechwiedzące przypadki? A skąd @cooler wiesz, jaki mam metraż? Sami widzicie, że nawet prowincjonalny Żmigród kładzie Opolszczyznę na deski. A Opole to niby jak wygląda? Miasto zaliczane do tych "dużych". Owszem, ale z tragiczną jakością dróg (np. Ozimska to jakiś dramat), wiejska zabudową (nie są to zabytki) w centrum miasta.
    2013-11-21 07:52:25 [89.79.82.*] id:1145516  
    harry: Napisał postów [2392], status [Szycha] Reputacja
    Wszystko zmienia się na lepsze. Szkoda tylko, że nie powstają nowe zakłady pracy i coraz więcej ludzi jest bez pracy.

    Nick:
    Treść:
    2013-11-20 23:02:39 [176.111.136.*] id:1145444  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    KONKURS na najlepszą wiązanke -temat przewodni ,, Niedzielny kierowca wymusza ci pierwszeństwo ''.Wiązanka powinna się zmieścić w 3 linijkach i zaczynać od,, Ty ...''

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [8]
    2013-11-20 23:06:54 [46.115.97.*] id:1145449  
    ciacia: Napisał postów [9111], status [VIP] Reputacja
    nie lubię się powtarzać ;)
    2013-11-20 23:08:12 [176.111.136.*] id:1145451  
    [moderacja]: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    [moderacja]
    [-5]
    2013-11-20 23:08:33 [176.111.136.*] id:1145452  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    no coś w tym stylu nie mam weny dzisiaj
    2013-11-20 23:11:04 [95.40.81.*] id:1145456  
    vinga.op: Napisała postów [9456], status [VIP] Reputacja
    hahahahahahahaha yebłam :D :D :D
    2013-11-20 23:12:14 [46.115.97.*] id:1145457  
    ciacia: Napisał postów [9111], status [VIP] Reputacja
    słabe to jest, jakbyś mi to napisał gdzieś pod moim postem to bym nawet do końca nie przeczytał, kurna, co jest z Tobą, postaraj się do uja walca, bo ci mamuśkę po raz kolejny wytarmoszę ;)
    2013-11-20 23:12:57 [176.111.136.*] id:1145459  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    musisz się 3 linijkach zmieścić
    2013-11-20 23:13:27 [176.111.136.*] id:1145460  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    wiem że słabe :(( wypaliłem się
    2013-11-21 06:14:06 [109.243.182.*] id:1145509  
    Predator1994110: Napisał postów [4711], status [VIP] Reputacja
    Gratulacje za Talent :P
    2013-11-20 23:13:50 [176.107.171.*] id:1145461  
    Hubertus: Napisał postów [31296], status [VIP] Reputacja
    ...papier toaletowy...

    Nick:
    Treść:
    2013-11-20 20:18:48 [78.8.230.*] id:1145231  
    kocyk: Napisała postów [110], status [młodszy wyjadacz] Reputacja
    No, a Ty pij dalej piwo V.I.P.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [5]
    2013-11-20 20:30:37 [84.190.144.*] id:1145242  
    mike: Napisał postów [1360], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    jesli chodzi o piwko vip,to ono jest pyszne..schlodzone..w kuflu z zywca,nie wiem czy bys poczul roznice,no chyba ze na wsi na swiezym lufcie...
    2013-11-20 22:20:07 [193.110.157.*] id:1145402  
    Al Bundy: Napisała postów [584], status [starszy pismak] Reputacja
    VIPy są dobre na zimno, o daja kopa..
    2013-11-20 22:31:16 [176.111.136.*] id:1145416  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    to fakt 2 dni się ma po nich sraczke
    2013-11-20 23:10:42 [176.107.171.*] id:1145454  
    Hubertus: Napisał postów [31296], status [VIP] Reputacja
    ...o kogo chodzi z tym "Ty" ?...:)))
    2013-11-20 23:12:25 [176.111.136.*] id:1145458  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    masz temat przewodni
    2013-11-20 22:29:38 [128.52.128.*] id:1145414  
    [moderacja]: Napisała postów [584], status [starszy pismak] Reputacja
    [moderacja]
    [-5]

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [18]
    2013-11-20 22:42:18 [95.40.81.*] id:1145424  
    vinga.op: Napisała postów [9456], status [VIP] Reputacja
    [----]
    2013-11-20 22:42:57 [46.115.97.*] id:1145425  
    ciacia: Napisał postów [9111], status [VIP] Reputacja
    dupna dupa
    2013-11-20 22:46:56 [176.107.171.*] id:1145427  
    Hubertus: Napisał postów [31296], status [VIP] Reputacja
    ...cześć vinga :))...to jest nawóz tzw."własnoręcznie roztrzęsiony",bo "roboty/karmy nima'ją"!... :))...rano będzie posprzątany i statystyki wzrosną!! :D:D:D...
    2013-11-20 22:48:44 [176.107.171.*] id:1145428  
    Hubertus: Napisał postów [31296], status [VIP] Reputacja
    ...witam następną " osobowość f24op" :))...
    2013-11-20 22:49:59 [95.40.81.*] id:1145429  
    vinga.op: Napisała postów [9456], status [VIP] Reputacja
    Hej Hub :) Ciaciuś, nie chwal sie :P
    2013-11-20 22:50:46 [83.22.237.*] id:1145431  
    coolerr: Napisał postów [12933], status [VIP] Reputacja
    Cicho...zastanawiam się nad jestestwem..
    2013-11-20 22:53:09 [91.219.237.*] id:1145435  
    Al Bundy: Napisała postów [584], status [starszy pismak] Reputacja
    Hubertus: i Ja witam króla trolli tego forum :)
    2013-11-20 22:55:21 [176.111.136.*] id:1145437  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    chodzcie zrobimy konkurs kto lepszą wiązanke puści w 3 zdaniach
    2013-11-20 22:56:16 [176.107.171.*] id:1145438  
    Hubertus: Napisał postów [31296], status [VIP] Reputacja
    ...cześć @cooler ,"zapomniałem" o pozdrowieniu , słynnego z niszczenia "anal-fabetów" Nicku! ...przepraszam....:)
    2013-11-20 22:58:01 [176.111.136.*] id:1145439  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    RObie zapisy i zaraz otwieramy nowy wątek i lecimy :) po zapisach podam zasady :)
    2013-11-20 22:59:07 [176.107.171.*] id:1145440  
    Hubertus: Napisał postów [31296], status [VIP] Reputacja
    ...a gdzie mamy pójść ,@Goodway?!...
    2013-11-20 23:00:29 [176.111.136.*] id:1145441  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    zaraz zrobie wątek nowy i napisze KONKURS i lecimy na końcu wybierzemy najlepszą wiązanke
    2013-11-20 23:02:57 [176.111.136.*] id:1145445  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    dobra lecimy
    2013-11-20 23:03:48 [83.22.237.*] id:1145446  
    coolerr: Napisał postów [12933], status [VIP] Reputacja
    Witaj Hub..pamiętasz tego Gościa ,który jumał faje?/To pracownik ochrony sklepu gdzie-codziennie,niskie ceny...
    2013-11-20 23:04:59 [46.115.97.*] id:1145447  
    ciacia: Napisał postów [9111], status [VIP] Reputacja
    to ja zaczynam... ;P ty godd- uboczny skutku nieudanej skrobanki się powstrzymaj, bo Cię binarni i tak po swojemu osądzą... OT, niczego nie zmieni ;)
    2013-11-20 23:06:08 [176.111.136.*] id:1145448  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    nie tutaj niżej masz temat
    2013-11-20 23:07:23 [176.107.171.*] id:1145450  
    Hubertus: Napisał postów [31296], status [VIP] Reputacja
    ...@co ,znam wszystkie twarze w SO...:))
    2013-11-20 23:10:10 [176.111.136.*] id:1145453  
    [moderacja]: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    [moderacja]
    [-5]
    2013-11-20 20:43:27 [83.27.153.*] id:1145249  
    Juljan: Napisał postów [15743], status [VIP] Reputacja
    Aż dziw że rewitalizacja wyspy Bolko gdzieś w cieniu, pewnie dla tego że już dewastują :(

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2013-11-20 20:47:08 [91.193.208.*] id:1145251  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    `dla tego`? ile razy można? pytałem już chyba pół roku temu..
    2013-11-20 21:36:05 [83.27.65.*] id:1145352  
    Juljan: Napisał postów [15743], status [VIP] Reputacja
    Rewitalizacja wyspy zakończyła się w grudniu zeszłego roku, to ile razy była nominowana, czy zgarniała nagrody?
    2013-11-20 20:49:08 [178.252.17.*] id:1145253  
    PauloOp23: Napisał postów [3722], status [VIP] Reputacja
    Jak pięknie było w ten moment kiedy robiono zdjęcie.Chwilę po tym leżało tam już mnóstwo śmieci i szwendało się kilku "żuli"

    Nick:
    Treść: