• Autor: Mat
    • Wyświetleń: 15615
    • Dodano: 2013-11-02 / 18:00
    • Komentarzy: 134

    Piękno Opolszczyzny z lotu ptaka. Zobacz wyjątkowe zdjęcia.

    Piękno Opolszczyzny z lotu ptaka. Zobacz wyjątkowe zdjęcia.
    Piękno Opolszczyzny z lotu ptaka. Zobacz wyjątkowe zdjęcia.

    (Fot. Jarosław Małkowski / www.bankfoto.com.pl)

    Na co dzień niewielka grupa osób ma okazję oglądać nasz region z perspektywy lotu ptaka. Tymczasem Jarosław Małkowski, fotoreporter z Opola, serię zdjęć lotniczych nad naszym regionem wykonał już drugi raz. W pierwszej można było oglądać głównie Opole. W tegorocznym przedsięwzięciu uwzględnił znacznie większy obszar województwa.

    - Pomysł na takie zdjęcia pojawił się 2 lata temu. Wtedy pierwszy raz wsiadłem do samolotu i wykonałem serię zdjęć nad Opolem – opowiada Małkowski. Wówczas z lotu ptaka ujęte zostały m.in. Pasieka, Bolko, Śródmieście, teren wokół Karolinki. - Lubię latać. A z powietrza widać wszystko inaczej. W tym roku zaplanowałem sobie zdjęcia jesienią. Kilka dni czekania na pogodę i kolejnych kilka oblatywania województwa – dodaje fotoreporter.

    Zobacz takze Nocny pożar samochodu przy budynku wielorodzinnym. Ogień objął także drugi pojazd

    Podczas tegorocznego, jesiennego przelotu nad Opolszczyzną Małkowski sfotografował tereny m.in. Góry Świętej Anny, autostrady A4, pałacu w Kopicach czy Opola. - Przez 2 lata w stolicy województwa sporo się zmieniło, powstało dużo inwestycji – wyjaśnia fotoreporter. - Na zdjęciach widać piękną, opolską jesień. Dużo uwagi poświęciłem układowi pól rolniczych, które także tworzą piękne krajobrazy w naszym województwie – podsumowuje Jarosław Małkowski.

    Zobacz galerię zdjęć "Opolszczyzna z lotu ptaka", wykonanych przez Jarosława Małkowskiego.
    reklama

    Więcej zdjęć

    Piękno Opolszczyzny z lotu ptaka. Zobacz wyjątkowe zdjęcia.
    Piękno Opolszczyzny z lotu ptaka. Zobacz wyjątkowe zdjęcia.
    Piękno Opolszczyzny z lotu ptaka. Zobacz wyjątkowe zdjęcia.
    Piękno Opolszczyzny z lotu ptaka. Zobacz wyjątkowe zdjęcia.
    Piękno Opolszczyzny z lotu ptaka. Zobacz wyjątkowe zdjęcia.
    Piękno Opolszczyzny z lotu ptaka. Zobacz wyjątkowe zdjęcia.
    Piękno Opolszczyzny z lotu ptaka. Zobacz wyjątkowe zdjęcia.
    Piękno Opolszczyzny z lotu ptaka. Zobacz wyjątkowe zdjęcia.
    Piękno Opolszczyzny z lotu ptaka. Zobacz wyjątkowe zdjęcia.
    Piękno Opolszczyzny z lotu ptaka. Zobacz wyjątkowe zdjęcia.

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2013-11-03 13:35:08 [83.26.163.*] id:1136495  
    Juljan: Napisał postów [15743], status [VIP] Reputacja
    Ale ten zamek jest fantastyczny. Wie ktoś może czy i kiedy jest możliwość zwiedzania obiektu?

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [5]
    2013-11-03 13:44:15 [93.181.160.*] id:1136496  
    Rolnikos: Napisała postów [9312], status [VIP] Reputacja
    nocą po 23 zawsze możesz :D
    2013-11-03 13:49:19 [83.4.103.*] id:1136497  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    nie bo w nocy straszy na zamku ;)
    2013-11-03 13:52:45 [83.26.163.*] id:1136499  
    Juljan: Napisał postów [15743], status [VIP] Reputacja
    Rolik a skąd ty masz taką informację? Jak nie masz pewnego źródła to nie odpowiadaj ok?
    2013-11-03 20:44:50 [83.4.85.*] id:1136677  
    tsj: Napisał postów [77], status [rozkręcił się] Reputacja
    Zamek jest w Kopicach. Kiedyś można było normalnie wchodzić bo nikt nie pilnował, ale małolaty zdewastowały. Teraz to ruina. Teren jest sprzedany i ogrodzony, teraz nie można już tam wchodzić.
    2013-11-03 20:46:21 [79.191.4.*] id:1136678  
    Juljan: Napisał postów [15743], status [VIP] Reputacja
    tsj:dzięki, no i szkoda :( prezentuje się na prawdę rewelacyjnie
    2013-11-03 02:29:41 [176.107.171.*] id:1136344  
    Hubertus: Napisał postów [31296], status [VIP] Reputacja
    ...nie sądzę ,aby 'stali bywalcy f24op", rozpoznali co zostało sfotografowane na pierwszym zdjęciu...

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [6]
    2013-11-03 08:24:18 [83.13.133.*] id:1136363  
    M1974P: Napisał postów [14334], status [VIP] Reputacja
    autobana przy Wysokiej i Anabergu ??? ;)
    2013-11-03 08:26:59 [83.13.133.*] id:1136364  
    M1974P: Napisał postów [14334], status [VIP] Reputacja
    ja 100% Anaberg - Wysoka i autobana przi nich ;)
    2013-11-03 09:54:11 [91.18.31.*] id:1136386  
    BLADE: Napisał postów [6863], status [VIP] Reputacja
    Hub, mam nadzieje ze mnie nie zaliczasz do tych stałych bywalców... fotograf na motolotni był "prawie" na moim niebie...
    2013-11-03 10:36:41 [83.26.163.*] id:1136423  
    Juljan: Napisał postów [15743], status [VIP] Reputacja
    Od razu widać że "Anka" po pomniku chociażby można rozpoznać. Z góry wygląda na strasznie płaską ;)
    2013-11-03 10:40:28 [84.10.217.*] id:1136424  
    alfa156romeo: Napisał postów [92], status [młodszy wyjadacz] Reputacja
    Anki zazwyczaj są płaskie ;]
    2013-11-03 20:37:38 [176.107.171.*] id:1136673  
    Hubertus: Napisał postów [31296], status [VIP] Reputacja
    ...ta "anka" ostatnio mnie wykończyła ...półtora godziny ją męczyłem, 3razy po 30 minut pod szczyt i szczytowanie !!!...ja zajechany a ona nic...:D:D:D
    2013-11-03 20:28:40 [83.5.102.*] id:1136666  
    11-11-11: Napisała postów [54], status [rozkręcił się] Reputacja
    Gratuluję pomysłu, a fotki przepiękne!

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2013-11-03 20:32:48 [176.107.171.*] id:1136669  
    Hubertus: Napisał postów [31296], status [VIP] Reputacja
    ...te "chodniczki z "ikei" są "miszczowskie!!!...
    2013-11-03 20:35:53 [94.221.122.*] id:1136670  
    drań73: Napisała postów [-4294949855], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    ehehehe... ktos na samo slowo Hubertus zaraz wszsyttko zminusuje
    2013-11-03 17:55:44 [93.228.91.*] id:1136574  
    szybki1212: Napisał postów [1190], status [rozpisany/na] Reputacja
    Niemcy wam to zrobily polaki;)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2013-11-03 18:24:15 [176.107.171.*] id:1136605  
    Hubertus: Napisał postów [31296], status [VIP] Reputacja
    ...dokładnie tak jak napisałeś...Amfiteatr został wybudowany "za Adolfa"...ale czy Niemcy go budowali???...tego nie wiem...
    2013-11-02 22:40:07 [89.79.90.*] id:1136261  
    Rademenes75: Napisał postów [526], status [starszy pismak] Reputacja
    Fajne foty, ale więcej mogło by być zdjęć nad opolem samym miastem.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2013-11-03 10:12:30 [91.196.30.*] id:1136393  
    bad74: Napisał postów [21], status [nowy] Reputacja
    może ciebie by uchwycili
    2013-11-03 10:13:26 [83.4.103.*] id:1136395  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    Jak siedzisz w ogródku z laptopem i czytasz 24opole ;)
    2013-11-02 21:47:10 [80.48.199.*] id:1136167  
    rafal8: Napisał postów [1721], status [Szycha] Reputacja
    OT. Wiedzie moze co sie stało z ELEKTROWORLD w karolince? Ludzie pooddawali sprzet do gwaranji a ci zlikwidowali sklep i znikneli bez sladu a nr Tel. Na drzwiach nie istnieje!!!!

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [9]
    2013-11-02 21:49:59 [95.41.88.*] id:1136172  
    ciacia: Napisał postów [9111], status [VIP] Reputacja
    może coś na temat remontowanej "dziupli Plusa w realu na Sosnowskiego się dowiem, mój modem LTE u nich już 2 miechy leży...
    2013-11-02 21:52:14 [83.29.185.*] id:1136176  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    jak mają dowody oddania to trzeba do centrali dzwonić, Google pomoże znaleźć
    2013-11-02 21:54:20 [176.107.171.*] id:1136184  
    Hubertus: Napisał postów [31296], status [VIP] Reputacja
    ...może ktoś wie gdzie jest "spec od akwariów"?!...od dwóch tygodni miał być u mnie...dzisiaj zrobiłem to sam ,już nie musi przyjeżdżać...
    2013-11-02 21:55:59 [95.41.22.*] id:1136190  
    vinga.op: Napisała postów [9456], status [VIP] Reputacja
    ... może ktoś wie gdzie jest pan od sprzątania klatki mojemu królikowi, bo zarósł kupą :/
    2013-11-02 21:57:41 [83.29.185.*] id:1136197  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    jaki pan taki kram :):):)
    2013-11-02 21:58:33 [95.41.88.*] id:1136200  
    ciacia: Napisał postów [9111], status [VIP] Reputacja
    po co mam na centralę dzwonić, żeby usłyszeć: proszę skontaktować się z punktem, gdzie sprzęt został oddany do naprawy? śmiechu warte... raz to usłyszałem, teraz mam drugi w rezerwie, jak jeden w naprawie będzie to mam nadzieję że drugi 2 miesiące podoła i się nie "przegrzeje" :D
    2013-11-02 22:00:02 [95.41.88.*] id:1136201  
    ciacia: Napisał postów [9111], status [VIP] Reputacja
    chętnie zastąpię pana od sprzątania króliczego gufna, jak tylko będziesz sama w domu vinga, daj znać ;)
    2013-11-02 23:02:13 [80.48.199.*] id:1136278  
    rafal8: Napisał postów [1721], status [Szycha] Reputacja
    ja oddałem tablet, mieli oddzwonic i 1,5 miesiaca cisza, chyba czas zgłosic kradzież
    2013-11-03 09:41:24 [83.4.103.*] id:1136381  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    Bo ten sklep to badziew od samego początku był, i ja trzymałem się z ddaleka..
    2013-11-02 19:48:33 [31.63.3.*] id:1136074  
    calvin1975: Napisał postów [599], status [rozpisany/na] Reputacja
    powiedzcie mi czy osoby latające na motolotniach mają prawo robić zdjęcia prywatnych posesji z odległości mniejszych niż 100 m.? Kiedyś nie wytrzymam i któremuś pociągnę bolcem z wiatrówki bo to raczej normalne nie jest.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [17]
    2013-11-02 20:08:17 [83.7.93.*] id:1136083  
    hubert1860: Napisał postów [2323], status [Szycha] Reputacja
    Wywies karteczke z napisem "Zakaz fotografowania" Tak jak za komuny na dworcach..
    2013-11-02 20:10:46 [83.4.103.*] id:1136084  
    WójekDobraRada: Napisał postów [2023], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    Wiatrówka aż takiej mocy nie ma ;)
    2013-11-02 20:13:12 [95.41.22.*] id:1136087  
    vinga.op: Napisała postów [9456], status [VIP] Reputacja
    RAIIuśka łuk ma sporą moc ;)
    2013-11-02 20:17:15 [83.7.93.*] id:1136090  
    hubert1860: Napisał postów [2323], status [Szycha] Reputacja
    A skad wiesz ze cie fotografuja?
    2013-11-02 22:23:21 [83.30.232.*] id:1136246  
    św_juzef: Napisał postów [12720], status [VIP] Reputacja
    A jakim prawem on mi na moje niebo wlata , ha ?!
    2013-11-02 22:24:23 [83.29.185.*] id:1136248  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    prawo demokracji
    2013-11-02 22:24:26 [217.153.196.*] id:1136249  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    juzef a ty jeszcze códów żadnych w święta nie zrobił...opi...dalasz się:(
    2013-11-02 22:27:15 [83.30.232.*] id:1136253  
    św_juzef: Napisał postów [12720], status [VIP] Reputacja
    Juzef códem to jeszcze rzyje ... ;)
    2013-11-02 22:27:54 [217.153.196.*] id:1136254  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    juzef a ty powiedz jak to było z tym rajem jest czy nie ma go?
    2013-11-02 22:33:42 [83.30.232.*] id:1136257  
    św_juzef: Napisał postów [12720], status [VIP] Reputacja
    tam som podobno same dziewice , to nie dla Juzka ;)
    2013-11-02 22:47:00 [95.41.22.*] id:1136266  
    vinga.op: Napisała postów [9456], status [VIP] Reputacja
    Juzek, pindolisz. Raj to nie Twoja dzielnica :P
    2013-11-02 22:49:11 [95.41.88.*] id:1136267  
    [moderacja]: Napisał postów [9111], status [VIP] Reputacja
    [moderacja]
    [-6]
    2013-11-02 22:50:35 [95.41.88.*] id:1136269  
    [moderacja]: Napisał postów [9111], status [VIP] Reputacja
    [moderacja]
    [-6]
    2013-11-02 22:56:42 [89.72.244.*] id:1136273  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    Raj? siem mógłbym wypowiedzieć, ale mi się nie chce:P
    2013-11-02 22:58:28 [95.41.88.*] id:1136275  
    ciacia: Napisał postów [9111], status [VIP] Reputacja
    Raii ma Raj na ziemi... nic, tylko pozazdrościć ;)
    2013-11-03 00:35:25 [31.63.3.*] id:1136329  
    calvin1975: Napisał postów [599], status [rozpisany/na] Reputacja
    hubert1860: hamuj troszkę bo na dworcu to może ty mieszkasz i karteczki wieszasz ja mieszkam w domu i żaden ikar mi fotek nie będzie robił
    2013-11-03 00:40:39 [176.107.171.*] id:1136330  
    Hubertus: Napisał postów [31296], status [VIP] Reputacja
    ...groźnie się robi :)))...a najlepsze wiatrówki, to są po grochówce!... :)))
    2013-11-02 22:46:01 [176.107.171.*] id:1136264  
    Hubertus: Napisał postów [31296], status [VIP] Reputacja
    ...mam podobne dywaniki (ok.1.20 m x 10 m ) jak te ze zdjęcia nr 2 ,gdybym wiedział , też bym im fotki zrobił i do konkursu wysłał..:)))

    Nick:
    Treść:
    2013-11-02 20:33:36 [217.153.196.*] id:1136111  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    Jak oni te fotki zrobili...przywiązali aparat do ptaka?;)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [17]
    2013-11-02 20:46:47 [89.72.244.*] id:1136125  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    no nie no, wtedy perspektywa byłaby inna;)
    2013-11-02 21:47:56 [77.254.119.*] id:1136168  
    katrina: Napisała postów [22220], status [VIP] Reputacja
    Demo, to nie tak jak piszesz :P.....bo to ptaka, przywiązali do aparatu :P:P
    2013-11-02 21:48:39 [83.29.185.*] id:1136169  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    moja chrześnica pracowała kiedyś w takiej firmie, robili zdjęcia z helikoptera
    2013-11-02 21:50:34 [217.153.196.*] id:1136174  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    no właśnie i tak powinno być...bo ptak nie dość że ma tyle roboty to jeszcze mu zdjęcia każą robić;P
    2013-11-02 21:53:47 [83.29.185.*] id:1136182  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    ptak może co najwyżej kupę zrobić ....... np. na szybę samochodu
    2013-11-02 21:54:08 [77.254.119.*] id:1136183  
    katrina: Napisała postów [22220], status [VIP] Reputacja
    Bo to właśnie, jest odpowiednie zajęcie dla ptaka ;)........tutaj miało być ;)
    2013-11-02 21:55:05 [77.254.119.*] id:1136187  
    katrina: Napisała postów [22220], status [VIP] Reputacja
    oj tam, oj tam.....ptak ma wielkie możliwości ;)
    2013-11-02 21:55:40 [217.153.196.*] id:1136188  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    Biedny ptaszek...uciekaj...bo ci baby jeszcze każą pranie robić:)))
    2013-11-02 21:57:42 [77.254.119.*] id:1136198  
    katrina: Napisała postów [22220], status [VIP] Reputacja
    Demo, Ja Ci dam baby!!!!!!!!
    2013-11-02 22:02:37 [217.153.196.*] id:1136208  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    dobra na zgodę dam ci ptaka;)
    2013-11-02 22:05:05 [77.254.119.*] id:1136212  
    katrina: Napisała postów [22220], status [VIP] Reputacja
    Ok, idę na to, bo od przybytku, głowa nie boli, a każdy dodatkowy ptak, jakieś korzyści przyniesie:P
    2013-11-02 22:05:58 [77.254.119.*] id:1136213  
    katrina: Napisała postów [22220], status [VIP] Reputacja
    ......na przykład, więcej fotek ;) :P
    2013-11-02 22:06:21 [217.153.196.*] id:1136215  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    a jak zdjęcia po robi...po śpiewa...po dziobie;)
    2013-11-02 22:07:54 [77.254.119.*] id:1136218  
    katrina: Napisała postów [22220], status [VIP] Reputacja
    tak zwany, ''pożyteczny pakiet'' ;)
    2013-11-02 22:08:04 [83.29.185.*] id:1136219  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    i piórka stroszy
    2013-11-02 22:11:35 [77.254.119.*] id:1136223  
    katrina: Napisała postów [22220], status [VIP] Reputacja
    ...nie tylko piórka ...
    2013-11-02 22:12:52 [83.29.185.*] id:1136225  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    a i ogonkiem pomacha
    2013-11-02 20:30:22 [37.24.155.*] id:1136106  
    jasko552: Napisał postów [938], status [stały bywalec] Reputacja
    Apropos! Jutro HUBERTUS swięto mysliwych kto z was robi Polowanie na króliki? ;)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [21]
    2013-11-02 20:31:18 [91.18.31.*] id:1136107  
    BLADE: Napisał postów [6863], status [VIP] Reputacja
    tu czasem są polowania, ale na TROLLE...
    2013-11-02 20:31:38 [83.4.103.*] id:1136108  
    WójekDobraRada: Napisał postów [2023], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    Ciekawe czy z tej okazji będą rabaty ;)
    2013-11-02 20:34:21 [37.24.155.*] id:1136112  
    jasko552: Napisał postów [938], status [stały bywalec] Reputacja
    polowanie na TROLLE? a to co za zwierzaki?
    2013-11-02 20:35:05 [83.7.93.*] id:1136114  
    hubert1860: Napisał postów [2323], status [Szycha] Reputacja
    No moje imieniny... A nie moge chlapnac.. Akcja znicz;-)
    2013-11-02 20:41:48 [91.18.31.*] id:1136121  
    BLADE: Napisał postów [6863], status [VIP] Reputacja
    Troll, to taki internetowy gryzoń...
    2013-11-02 20:59:21 [83.7.93.*] id:1136134  
    hubert1860: Napisał postów [2323], status [Szycha] Reputacja
    A ja myslalem ze Trol to kuzyn Ogra Schrecka... bez obrazy..Schrek.
    2013-11-02 21:42:05 [83.29.185.*] id:1136158  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    a trutki im sypnąć, po czorta uganiać się za nimi i polować ????
    2013-11-02 21:44:28 [37.24.155.*] id:1136163  
    jasko552: Napisał postów [938], status [stały bywalec] Reputacja
    nawet krolik musi miec szanse zwiania ! wiec lepiej za nim ganiac;)
    2013-11-02 21:45:54 [83.29.185.*] id:1136165  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    ja o trollach
    2013-11-02 21:48:55 [37.24.155.*] id:1136170  
    jasko552: Napisał postów [938], status [stały bywalec] Reputacja
    A to tak podobno trzech Trolli mozna do roku otruc legalnie powyzej panstwo oskarza o klusownictwo ;)
    2013-11-02 21:50:21 [83.29.185.*] id:1136173  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    to i tak lepiej niż morderstwo
    2013-11-02 21:51:02 [89.72.244.*] id:1136175  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    po co chcesz ganiać za królikami?
    2013-11-02 21:52:25 [95.41.22.*] id:1136177  
    vinga.op: Napisała postów [9456], status [VIP] Reputacja
    Ja Wam dam króliki ;>
    2013-11-02 21:52:26 [77.254.119.*] id:1136179  
    katrina: Napisała postów [22220], status [VIP] Reputacja
    Bo to właśnie, jest odpowiednie zajęcie dla ptaka ;)
    2013-11-02 21:53:34 [37.24.155.*] id:1136180  
    jasko552: Napisał postów [938], status [stały bywalec] Reputacja
    bo wieksze zwierzaki sa za szybkie;)
    2013-11-02 21:53:36 [77.254.119.*] id:1136181  
    katrina: Napisała postów [22220], status [VIP] Reputacja
    sorry, nie trafiłam w wątek :D
    2013-11-02 21:55:01 [83.29.185.*] id:1136186  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    króliki są milutkie, angorki zwłaszcza :}:}
    2013-11-02 21:55:43 [37.24.155.*] id:1136189  
    jasko552: Napisał postów [938], status [stały bywalec] Reputacja
    znowu zapil bo do mnie tez nie przyjechal! ma ciotke poprostu;)
    2013-11-02 21:56:09 [93.181.160.*] id:1136192  
    Rolnikos: Napisała postów [9312], status [VIP] Reputacja
    królik czy zając mniam :D
    2013-11-02 21:57:19 [217.153.196.*] id:1136194  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    króliki walą strasznie...moja sąsiadka miała ale królik posilił się kablem od tv a że był pod napięciem to szlag go trafił;)
    2013-11-02 21:57:34 [89.72.244.*] id:1136196  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    a po co chcesz je złapać?
    2013-11-02 20:01:20 [83.7.63.*] id:1136080  
    badboy: Napisał postów [144], status [wyjadacz] Reputacja
    6 zdjecie gdzie to miami?:D

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [3]
    2013-11-02 20:14:49 [83.4.103.*] id:1136088  
    WójekDobraRada: Napisał postów [2023], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    Miami 100lat temu, foto historyczne.
    2013-11-02 21:03:55 [83.7.63.*] id:1136136  
    badboy: Napisał postów [144], status [wyjadacz] Reputacja
    a tak na serio gdzie to jest?
    2013-11-02 21:46:44 [83.29.185.*] id:1136166  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    na mapie :}
    2013-11-02 21:43:03 [89.73.184.*] id:1136160  
    antyP.I.S.: Napisał postów [5725], status [VIP] Reputacja
    Kopice.niegdys tam się jeździło jeszcze jak zamek był w ruinach..niezła zabawa była

    Nick:
    Treść:
    2013-11-02 18:57:18 [83.13.133.*] id:1136048  
    M1974P: Napisał postów [14334], status [VIP] Reputacja
    jak jeszcze raz zobacze że mnie po moim niebie bedzie latał to go odstrzele ;D

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2013-11-02 20:19:10 [91.18.31.*] id:1136092  
    BLADE: Napisał postów [6863], status [VIP] Reputacja
    robiąc fote z "Annabergu", był akurat nad moim niebem... następnym razem z luku go ... ;)
    2013-11-02 20:21:47 [37.24.155.*] id:1136096  
    jasko552: Napisał postów [938], status [stały bywalec] Reputacja
    Panie pilocie, dziura w samolocie! jako dzieci zawsze sie tak krzyczalo do samolotow;)
    2013-11-02 18:33:32 [95.41.22.*] id:1136037  
    vinga.op: Napisała postów [9456], status [VIP] Reputacja
    Czadowe foTy :)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [6]
    2013-11-02 19:08:30 [83.7.143.*] id:1136050  
    kgb14: Napisał postów [5384], status [VIP] Reputacja
    Super- mi też się podobają zwłaszcza , że znane mi miejsca widzę z innej perspektywy.
    2013-11-02 19:13:41 [95.41.22.*] id:1136052  
    vinga.op: Napisała postów [9456], status [VIP] Reputacja
    A co to jest to z brązowym dachem?
    2013-11-02 19:14:33 [81.173.231.*] id:1136053  
    paulus6: Napisał postów [6307], status [VIP] Reputacja
    na 5 zdjeciu domek Gosi Kefir,fajny prawda
    2013-11-02 19:19:31 [81.173.231.*] id:1136056  
    paulus6: Napisał postów [6307], status [VIP] Reputacja
    ten z brązowym dachem to dacza Rolika
    2013-11-02 19:23:41 [95.41.22.*] id:1136062  
    vinga.op: Napisała postów [9456], status [VIP] Reputacja
    Raczej stodoła na siano ;)
    2013-11-02 20:18:18 [37.24.155.*] id:1136091  
    jasko552: Napisał postów [938], status [stały bywalec] Reputacja
    to jest palac w Izbicku od pana Huberta;) na 5 zdjeciu
    2013-11-02 20:13:05 [83.26.70.*] id:1136086  
    freeman: Napisał postów [1032], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    widoki piękne, ale nie zmienia to faktu, że region ten ma charakter "większej wioski". fajnie jakby było w tym jakieś zdjęcie kontrastowe wysokich biurowców i budów z dźwigami świadczących o rozbudowie...

    Nick:
    Treść:
    2013-11-02 19:17:33 [77.254.119.*] id:1136054  
    katrina: Napisała postów [22220], status [VIP] Reputacja
    Ekstra fotki :).....a tak na marginesie, to mam pytanie. Czy ktoś może mi powiedzieć, co to za zamek na tej trzeciej fotce od końca?? :)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [16]
    2013-11-02 19:20:04 [83.13.133.*] id:1136057  
    M1974P: Napisał postów [14334], status [VIP] Reputacja
    mi to wygląda na zamek w Mosznej :)
    2013-11-02 19:21:51 [83.7.93.*] id:1136058  
    hubert1860: Napisał postów [2323], status [Szycha] Reputacja
    Raczej palac w Kopicach.
    2013-11-02 19:22:37 [83.13.133.*] id:1136059  
    M1974P: Napisał postów [14334], status [VIP] Reputacja
    ale to nie on :)
    2013-11-02 19:23:30 [83.13.133.*] id:1136060  
    M1974P: Napisał postów [14334], status [VIP] Reputacja
    chodziło mi o zamek w Mosznej .
    2013-11-02 19:23:41 [81.173.231.*] id:1136061  
    paulus6: Napisał postów [6307], status [VIP] Reputacja
    To Pałac rodziny Schaffgotsch w Kopicach
    2013-11-02 19:25:15 [83.13.133.*] id:1136063  
    M1974P: Napisał postów [14334], status [VIP] Reputacja
    tak to zamek w Kopicach :)
    2013-11-02 19:27:00 [77.254.119.*] id:1136064  
    katrina: Napisała postów [22220], status [VIP] Reputacja
    Zamek w Mosznej to na pewno nie jest. Myślałam o Kopicach, ale tam chyba, pozostały już tylko ruiny.
    2013-11-02 19:28:38 [81.173.231.*] id:1136065  
    paulus6: Napisał postów [6307], status [VIP] Reputacja
    Zamek w Kopicach do 1945 roku był własnością i siedzibą jedengo z największych rodów niemieckich - rodziny Schaffgotsch. Okres II Wojny Św. przetrwał bez jakichkolwiek uszkodzeń. Po roku 1945 wielokrotnie okradany: wpierw przez Armię Czerwoną, później UB, a następnie szabrowników. W 1956 splądrowany ostatni raz, a następnie dla zatarcia śladów podpalony. Kolejne lata to systematyczna grabież i dewastacja. W roku 1990 sprzedany w nadzieji na obiecaną odbudowę
    2013-11-02 19:29:42 [83.13.133.*] id:1136066  
    M1974P: Napisał postów [14334], status [VIP] Reputacja
    już sie wyjaśniło ;) że to Kopice :)
    2013-11-02 19:30:00 [77.254.119.*] id:1136067  
    katrina: Napisała postów [22220], status [VIP] Reputacja
    Dzięki Panowie, sprawdziłam to i faktycznie, jest to zamek w Kopicach :)
    2013-11-02 19:33:06 [83.13.133.*] id:1136069  
    M1974P: Napisał postów [14334], status [VIP] Reputacja
    paulus6: jak większość pozostawionych majątków i zabytków poniemieckich po wojnie zniszczało w pl :/
    2013-11-02 19:35:57 [95.41.22.*] id:1136070  
    vinga.op: Napisała postów [9456], status [VIP] Reputacja
    Mogli przenieść wszystko do Niemiec :P
    2013-11-02 19:45:58 [83.13.133.*] id:1136072  
    M1974P: Napisał postów [14334], status [VIP] Reputacja
    haha śmieszne :/
    2013-11-02 19:49:16 [95.41.22.*] id:1136075  
    vinga.op: Napisała postów [9456], status [VIP] Reputacja
    Oj tam, oj tam ;)
    2013-11-02 19:49:35 [81.173.231.*] id:1136077  
    paulus6: Napisał postów [6307], status [VIP] Reputacja
    Wandale nie oszczędzili nawet neoklasycystycznej kaplicy i rozsypali prochy Schaffgotschów. Obecnie grobowce są puste, a szczątki Joanny i Hansa Schaffgotschów zostały pochowane w skromnej mogile przy mauzoleum.
    2013-11-02 19:53:26 [91.18.31.*] id:1136078  
    BLADE: Napisał postów [6863], status [VIP] Reputacja
    to pałac byłych właścicieli obecnej koksowni w Zdzieszowicach...
    2013-11-02 18:16:19 [93.181.160.*] id:1136029  
    [moderacja]: Napisała postów [9312], status [VIP] Reputacja
    [moderacja]
    [-5]

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2013-11-02 18:55:58 [83.7.93.*] id:1136047  
    hubert1860: Napisał postów [2323], status [Szycha] Reputacja
    Trzeba bylo napisac.." Cos pieknego"
    2013-11-02 18:38:36 [78.108.63.*] id:1136040  
    [moderacja]: Napisał postów [12], status [ ! Troll ! ]
    [moderacja]
    [-6]

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [3]
    2013-11-02 18:49:23 [83.7.93.*] id:1136043  
    hubert1860: Napisał postów [2323], status [Szycha] Reputacja
    Pochwal sie..
    2013-11-02 18:50:46 [93.181.160.*] id:1136045  
    Rolnikos: Napisała postów [9312], status [VIP] Reputacja
    no i za co te minusy się pytam ??
    2013-11-02 18:52:35 [83.7.93.*] id:1136046  
    hubert1860: Napisał postów [2323], status [Szycha] Reputacja
    A te minus 2 to chyba za ortografie..
    2013-11-02 18:18:08 [83.7.93.*] id:1136031  
    hubert1860: Napisał postów [2323], status [Szycha] Reputacja
    Super fotki...

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [4]
    2013-11-02 18:20:20 [83.7.93.*] id:1136032  
    hubert1860: Napisał postów [2323], status [Szycha] Reputacja
    Na jednej widac Rolika..;-)
    2013-11-02 18:24:31 [93.181.160.*] id:1136033  
    Rolnikos: Napisała postów [9312], status [VIP] Reputacja
    widać jak zapindala :))
    2013-11-02 18:30:42 [83.7.93.*] id:1136035  
    hubert1860: Napisał postów [2323], status [Szycha] Reputacja
    Musi zapindalac..Zima idzie.
    2013-11-02 18:31:47 [93.181.160.*] id:1136036  
    Rolnikos: Napisała postów [9312], status [VIP] Reputacja
    do zimy daleko :D